Aktualności

dodano: 24-07-18

Będzie się działo!

Już po raz drugi biblioteka skutecznie aplikowała o środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Udało nam się pozyskać niemal 20 000 zł (w tym 14 924 zł z MKiDN oraz 4 976 zł ze środków Gminy Oborniki) na działania animujące czytelnictwo w bibliotekach publicznych. Co to oznacza dla mieszkańców Obornik i okolic?

czytaj więcej

dodano: 23-07-18

Letnie nowości w bibliotece

Co można robić gdy żar leje się z nieba i lepiej nie wychodzić z domu? A co, gdy dla odmiany pada deszcz i nie mamy ochoty wyściubiać nosa za drzwi? Wiadomo! W bibliotece czeka na Was wysyp letnich nowości - zapraszamy serdecznie.

czytaj więcej

dodano: 06-07-18

Plaża w bibliotece

Plaża w samym środku miasta? Takie rzeczy tylko u nas! Niezależnie od pogody, w bibliotece ZAWSZE możecie zanurzyć się... w lekturze. Leżaki i książki czekają. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 02-07-18

Zabierz książkę na wakacje...

W lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 03-07-18

Rękodzielnicze fascynacje Bartosza Krzewiny

Sezon ogórkowy? Nie w bibliotece! Wakacyjne lektury znikają z regałów, za to w holu pojawiła się nowa wystawa. Od minionego piątku można u nas podziwiać 77 prac 15-letniego Bartosza Krzewiny. Bartosz pochodzi z Rożnowa i jest wszechstronnie uzdolniony: wypala portrety w drewnie, wyszywa, gra na gitarze, jeździ konno, a ponadto interesuje się naukami ścisłymi. Na koncie ma pierwsze sukcesy, m.in. dwukrotne zdobycie pierwszego miejsca w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej. Wernisaż, który odbył się 29 czerwca w bibliotece, zainaugurował jego pierwszą wystawę. Zachęcamy do oglądania.

czytaj więcej

dodano: 29-06-18

Biblioteka IDOLEM

W maju Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach została nominowana w konkursie IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych w kategorii: Placówka Kultury w województwie wielkopolskim. Po zakończeniu głosowania okazało się, że obornicka biblioteka zajęła w tym konkursie pierwsze miejsce. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 22 czerwca br. podczas konferencji „Poznań - miasto przyjazne dla niewidomych w ramach REHA for the Blind in Poland”. W wydarzeniu, które miało miejsce w poznańskim Centrum Konferencyjnym Kochtex, uczestniczył dyrektor biblioteki Mateusz Klepka oraz radny Marek Lemański.

czytaj więcej

dodano: 28-06-18

Za piętnaście Majdanów będzie lepiej...

Tryzuby, marszrutki i niebiesko-żółta postapokalipsa, słowem Ukraina. Kraj jednocześnie tak blisko i tak daleko od Polski. Konflikt zbrojny niby wciąż żywy, ale nieco przyblakły. Z jednej strony galicyjski Lwów, z drugiej separatystyczny Donbas. I po co w ogóle był ten cały Majdan? Dyskusyjny Klub Książki po raz kolejny zmierzył się z literaturą faktu pochodzącą ze znakomitej serii wydawnictwa Czarne.

czytaj więcej

dodano: 28-06-18

Rocznica Poznańskiego Czerwca

62 lata temu, 28 czerwca 1956 roku w Poznaniu wybuchł robotniczy bunt, który przeszedł do historii jako Poznański Czerwiec. Robotnicy Zakładów Cegielskiego, wówczas Zakładów im. Stalina, podjęli strajk generalny i zorganizowali demonstrację uliczną, krwawo stłumioną przez milicję i wojsko. Zryw zaliczany jest do pierwszych wystąpień w bloku wschodnim, które skutkowały – dekady później - obaleniem komunizmu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W bibliotece znajduje się sporo publikacji poświęconych tej tematyce, w tym komiks autorstwa Macieja Jasińskiego. Zachęcamy do wypożyczania.

czytaj więcej

dodano: 27-06-18

Nagroda za relację prasową

Biblioteka to dziś nie tylko wypożyczalnia książek. A przed bibliotekarzami stoi wiele różnych zadań. Jednym z nich jest kontakt z mediami. Doceniając ten ważny obszar promocji, Wielkopolska Biblioteka Wojewódzka i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu ogłosiła konkurs dla bibliotekarzy na relację prasową z wydarzenia kulturalnego. Miło nam poinformować, że Monika Hancyk z naszej biblioteki zajęła w tym konkursie III miejsce, ustępując pola jedynie koleżankom z Czerwonaka i Nowego Miasta nad Wartą. Nagroda przyznana przez jury, któremu przewodniczył dziennikach i autor kryminałów – Krzysztof Koziołek, jest ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy. Dodajmy, że spod pióra Moniki wychodzi większość postów i artykułów dotyczących działalności biblioteki w Obornikach, a nagrodzoną relację możecie przeczytać tutaj:

czytaj więcej

dodano: 26-06-18

Serce w Omanie, podniebienie w Chinach, a dusza w Indiach – spotkanie z Markiem Pindralem

W poniedziałkowy wieczór biblioteka wypełniła się niesamowitymi, podróżniczymi wspomnieniami Marka Pindrala, który opowiadał o swojej najnowszej książce „Indie, czyli świat”.

czytaj więcej