Aktualności

dodano: 22-06-23

Czerwcowe spotkanie DKK

Na ostatnim przed wakacjami spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, rozmawiałyśmy o książce "Ile kosztuje żona? Mroczne sekrety rynku małżeńskiego" Violetty Rymszewicz. Reportaż porusza trudne tematy dotyczące roli kobiet w społeczeństwie i z całą pewnością prowokuje do dyskusji.

czytaj więcej

dodano: 22-06-23

Festiwal Literackie Objezierze - relacja

III edycja Festiwalu „Literackie Objezierze”, która odbyła się w dniach 16-17 czerwca 2023 r., była rekordowa pod wieloma względami. Dopisali goście, pogoda, a przede wszystkim – publiczność, za co serdecznie DZIĘKUJEMY! Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wraz z dyrektorem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach Mateuszem Klepką oraz kierownikiem Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Obornikach Krzysztofem Sroką.

czytaj więcej

dodano: 20-06-23

Spotkanie z Elizą Piotrowską

Ciocia Jadzia była już Rzymie, w Rio, a nawet w Transylwanii. I każda z tych podróży wiele ją nauczyła. Podczas spotkania z czytelnikami w Domu Kultury w Objezierzu opowiedziała perypetie swojej bohaterki w każdym z tych zakątków świata.

czytaj więcej

dodano: 21-06-23

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

Jacek Hugo-Bader to jeden z najwybitniejszych polskich reporterów, pisarz, autor filmów dokumentalnych. Uchodzi za specjalistę od krajów byłego ZSRR. W sumie spędził tam cztery lata. Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny i Tybet przejechał na rowerze. Kajakiem przepłynął jezioro Bajkał.

czytaj więcej

dodano: 13-06-23

Informacja

Ze względu na Festiwal Literackie Objezierze trwający w dniach 16.06-17.06.2023 (piątek i sobota) nasza biblioteka będzie nieczynna.

czytaj więcej

dodano: 06-06-23

Oborniki oczami Zygmunta Kaczmarka

W miniony piątek odbył się w naszej bibliotece wernisaż prac oborniczanina Zygmunta Kaczmarka. Na przestrzeni lat jest to trzecia wystawa artysty w naszej instytucji.

czytaj więcej

dodano: 29-05-23

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Zygmunta Kaczmarka

Już w najbliższy piątek, o godz. 18.00, w bibliotece odbędzie się wernisaż wystawy prac Zygmunta Kaczmarka "Oborniki dawnej i dziś". Będzie to trzecia wystawa artysty prezentowana w murach Biblioteki Publicznej w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 05-05-23

Zapraszamy na III edycję Festiwalu "Literackie Objezierze"

16 i 17 czerwca, w Domu Kultury w Objezierzu, odbędzie się III edycja wydarzenia, które jest największym świętem literatury w regionie. Osią festiwalu są spotkania autorskie z uznanymi pisarzami i językoznawcami.

czytaj więcej

dodano: 01-06-23

Majowe spotkanie DKK

Podobno nie ma przypadków. I to by się zgadzało. Za nieco ponad 2 tygodnie na Festiwal Literackie Objezierze będziemy gościć Jakuba Małeckiego, a na wczorajszym spotkaniu DKK omawiałyśmy "Święto ognia", czyli przedostatnią powieść tego autora.

czytaj więcej

dodano: 31-05-23

Maluch w świecie książki-podsumowanie projektu

Jestem sobie mały miś, znam się z dziećmi nie od dziś...

czytaj więcej