Aktualności

dodano: 04-03-22

Nowa wystawa w bibliotece!

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy "100 lat MKS Sparta Oborniki". Jej twórcą jest Krzysztof Nowacki, autor obszernej monografii poświęconej historii obornickiej piłki nożnej. Premiera wydawnictwa odbyła się 3 marca w sali konferencyjnej Centrum Rekreacji Oborniki. Publikacja ukazała się w serii "Obornickie Zeszyty Historyczno – Kulturalne” i zawiera wiele niezwykłych historii, setki nazwisk oraz pamiątkowe zdjęcia. Niektóre z nich złożyły się na bardzo ciekawą ekspozycję, którą można oglądać do 20 kwietnia br.

czytaj więcej

dodano: 09-03-22

Dofinansowanie dla biblioteki!

W minionym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru w programie "Partnerstwo dla książki". Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach uzyskała decyzję o dofinansowaniu dla dwóch projektów animujących czytelnictwo.

czytaj więcej

dodano: 04-03-22

Przedwiośnie w Śródziemiu

Marzec w bibliotece upłynie pod znakiem fantastyki wielkiego formatu. Zapraszamy na Sobotę z Tolkienem, na pierwszy w historii Obornicki Cosplay Tolkienowski oraz na Powiatowy Konkurs Wiedzy ze znajomości "Hobbita" i "Władcy Pierścieni". Co oprócz tego? Koncert, gry planszowe, spotkanie z podróżniczką, Dyskusyjne Kluby Książki i wystawa. Szczegóły na poniższych plakatach, na profilu biblioteki na fb, oraz tutaj:

czytaj więcej

dodano: 09-03-22

Zapraszamy na koncert

W najbliższy czwartek, 10 marca, o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbędzie się koncert "Dopóki nam ziemia kręci się...". Pieśni Bułata Okudżawy wykona duet gitarowy Michał Siekierski i Antoni Żuromski. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 14-02-22

Zapisy trwają! Powiatowy konkurs wiedzy

Już w marcu na całym świecie obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena. W tym roku mamy zamiar świętować go w szczególny sposób. Jedną z wielu atrakcji przygotowywanych przez nasz zespół będzie Powiatowy konkurs wiedzy: Jak dobrze znasz "Hobbita" i "Władcę pierścieni"?

czytaj więcej

dodano: 28-02-22

Wplątany w historię...

Piątkowy wieczór w bibliotece upłynął pod znakiem wspomnień. Dzięki najnowszej publikacji Henryka Wojtysiaka mogliśmy się przenieść do Lipy- miejscowości dzieciństwa autora.

czytaj więcej

dodano: 24-02-22

15 lat Dyskusyjnego Klubu Książki w Obornikach

15 lat, 45 osób, 158 omówionych tytułów, niezliczone godziny rozmów o książkach. Tak, w telegraficznym skrócie, można podsumować działanie obornickiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Jubileuszowe spotkanie, które odbyło się 23 lutego, było uroczyste, wzruszające, pełne wspomnień i podsumowań, ale też planów na przyszłość. Warto podkreślić, że DKK w Obornikach jest jednym z najstarszych Klubów działających na terenie województwa Wielkopolskiego.

czytaj więcej

dodano: 23-02-22

Zapraszamy na spotkanie poświęcone miejscowości Lipa

W najbliższy piątek, 25 lutego, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Henrykiem Wojtysiakiem, autorem książki "Wplątany w... historię, czyli moje wspomnienia o wsi Lipa". Premiera wydawnictwa odbyła się 6 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole.

czytaj więcej

dodano: 22-02-22

Lato i spisek w MDKK

Lutowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klub Książki poświęcone było dwóm powieściom. Omawialiśmy wrażenia po lekturze wciągającego polskiego kryminału z pt. „Lato utraconych” autorstwa Anny Kańtoch oraz powieść pt. „Spisek przeciwko Ameryce” Philipa Rotha, gdzie opisywana jest alternatywna wersja historii amerykańskiej w okresie II wojny światowej.

czytaj więcej

dodano: 21-02-22

Biblioteczna przygoda z robotyką

17 lutego zakończyliśmy się półroczny projekt realizowany z Fundacją eSzkoła.

czytaj więcej