Aktualności

dodano: 24-04-24

Bobasy z kulkami w bibliotece

Tematem przewodnim kwietniowych zajęć z cyklu "Bobas w bibliotece" były "Kulki", a dokładnie wiersz Jana Brzechwy pod tym właśnie tytułem.

czytaj więcej

dodano: 19-04-24

Opowieści z Mołdawii - relacja

W czwartek, 18 kwietnia, odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Biblioteka oknem na świat". Naszym gościem był Miłosz Szymański, autor książki „Kto zgasi światło?", twórca podcastu historyczno-politycznego "Za Rubieżą", włóczęga, były analityk Ośrodka Studiów Wschodnich, mechanik okrętowy.

czytaj więcej

dodano: 19-04-24

Seniorzy i mapy

Prawdą jest, że bibliotekę odwiedzają mieszkańcy w KAŻDYM wieku - od pełzających bobasów po szacownych seniorów. Wystawa "Dawne mapy Obornik i okolic" skierowana jest raczej do tej drugiej grupy i wzbudza całkiem spore zainteresowanie.

czytaj więcej

dodano: 19-04-24

Akcja Żonkile

Nasza instytucja tradycyjnie wzięła udział w akcji Żonkile. Tym razem obejrzeliśmy film Sprawiedliwi. W ukryciu.

czytaj więcej

dodano: 18-04-24

Wiosennie w Bibliotecznym Kąciku Malucha

Kwietniowe zajęcia w Bibliotecznym Kąciku Malucha przebiegały we wiosennej atmosferze. Na uczestników czekali bohaterowie książek, którzy korzystali z tej pięknej pory roku.

czytaj więcej

dodano: 17-04-24

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem

Znany i lubiany cykl "Biblioteka oknem na świat" powraca ! Tym razem wybierzemy się do Mołdawii. Naszym przewodnikiem będzie Miłosz Szymański - autor książki pt. „Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii” oraz twórca podcastu historyczno-politycznego "Za Rubieżą". Podczas spotkania (czwartek, 18 kwietnia, godz. 18.00) opowie o Mołdawii, Mołdawianach i tym jak się żyje na gruzach Związku Radzieckiego u wrót Europy.

czytaj więcej

dodano: 13-04-24

W górach jest wszystko co kocham - relacja z koncertu duetu Siekierski&Żuromski

W czwartkowe popołudnie 11 kwietnia bibliotekę wypełnił komplet publiczności. Przyczyną licznej frekwencji był kolejny występ duetu gitarowego Siekierski&Żuromski.

czytaj więcej

dodano: 09-04-24

ZAPRASZAMY NA KONCERT

W najbliższy czwartek, 11 kwietnia, o godz. 18.00, w bibliotece odbędzie się recital piosenek w wykonaniu Michała Siekierskiego i Antoniego Żuromskiego. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 09-04-24

Kwietniowe gry planszowe

Sobotnie przedpołudnie, 6 kwietnia, w bibliotece... cisza, spokój, gry planszowe. Niezmiennie zapraszamy na te (kojące i emocjonujące zarazem) spotkania. Pamiętajcie - pierwsza sobota miesiąca (z pewnymi wyjątkami;) Wstęp wolny, dla każdego.

czytaj więcej

dodano: 03-04-24

Kwiecień w bibliotece

W kwietniu zapraszamy do biblioteki, nie tylko po książki, ale także na spotkania, koncerty oraz na stałe wydarzenia cykliczne. Szczegóły na plakatach, w zakładce "Kalendarz" oraz na profilu biblioteki na facebooku.

czytaj więcej