Aktualności

dodano: 20-08-21

Sierpniowe rozmowy o książkach

W środowe popołudnie, 18 sierpnia, odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Pierwszy raz po wakacyjnej przerwie zobaczyliśmy się poza wirtualną rzeczywistością, co sprawiło wszystkim wielką przyjemność. Tym bardziej, że w gronie klubowiczów pojawiły się cztery nowe osoby, które chętnie dzieliły się swoimi książkowymi wrażeniami.

czytaj więcej

dodano: 29-06-21

UWAGA! Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki

Informujemy, że od jutra (30 czerwca) obowiązują wakacyjne godziny otwarcia biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 17-06-21

Zapraszamy na www.antonimalecki.pl

za niespełna miesiąc, 16 lipca, przypada 200. rocznica urodzin Antoniego Małeckiego – urodzonego w Objezierzu wybitnego humanisty, filologa, literaturoznawcy, językoznawcy, dramaturga, historyka, heraldyka, slawisty, tłumacza, wydawcy, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Lwowskiego oraz Uniwersytetu w Innsbrucku, wicekuratora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, członka austriackiej Izby Panów, posła na Sejm Krajowy Galicji.

czytaj więcej

dodano: 29-06-21

Naszemu miastu - poezja i piosenka. Relacja z wydarzenia.

Jak bardzo się wszyscy za tym stęskniliśmy... Po ponad rocznej przerwie znów mogliśmy posłuchać wierszy w naszej bibliotece, a raczej przed biblioteką. W miniony piątek, 25 czerwca, Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" przygotowało spotkanie nawiązujące do zwyczajowo obchodzonych w tym czasie Dni Obornik.

czytaj więcej

dodano: 25-06-21

Dobre książki na DKK

W środę odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Kto jeszcze nie słyszał o Lucynie Ćwierczakiewiczowej, niech koniecznie sięgnie po „Panią od obiadów” Marty Sztokfisz.

czytaj więcej

dodano: 22-06-21

Naszemu miastu - poezja i piosenka

Po długiej przerwie serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z Towarzystwem Literackim "Poetycki Wędrowiec". Wieczór poświęcony Obornikom odbędzie się w najbliższy piątek, 25 czerwca, o godz. 18.00 na skwerze przed biblioteką. Na spotkaniu nie zabraknie wierszy i pięknej muzyki. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej

dodano: 01-06-21

"Historia obornickiej piłki ręcznej 1959 - 2021"

W ostatni majowy wieczór przed biblioteką odbyła się inauguracja wystawy „Historia obornickiej piłki ręcznej 1959 – 2021” połączona z promocją najnowszego numeru „Obornickich Zeszytów Historyczno – Kulturalnych” autorstwa Krzysztofa Nowackiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pięknego wydarzenia. Więcej informacji na temat wystawy i nowych "Zeszytów" (w całości poświęconych obornickiemu szczypiorniakowi) można znaleźć tutaj:

czytaj więcej

dodano: 28-05-21

Cała Polska Czyta Dzieciom

Tradycją naszej biblioteki jest coroczny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom organizowanym przez Fundacje ABC Cała Polska Czyta Dzieciom. W roku jubileuszu hasło tygodnia brzmi: Czytamy polskich autorów.

czytaj więcej

dodano: 28-05-21

Młodzieżowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Majowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się (27.05) w „Tawernie pod Orłem”. Tematem przewodnim była książka pt. „Tippi i ja” autorstwa Sarah Crossan. Powieść zaskakująca niemal pod każdym względem, bardzo spodobała się młodzieży.

czytaj więcej

dodano: 28-05-21

Dobre książki i kawa, czyli spotkanie DKK

Koniec maja przyniósł długo wyczekiwane spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lektur nagromadziło się sporo, i to lektur bardzo dobrych, więc tematów do rozmów nie zabrakło. Czytelniczki wróciły wspomnieniami do cyklu Wendyjska Winnica autrstwa Zofii Mąkosy, skomentowały bardzo udany kryminał Anny Kańtoch "Wiosna zaginionych", zachwyciły się Japonią dzięki "Purezento" Joanny Bator, by zakończyć na mocnym, poruszającym reportażu Joanny Gierak-Onoszko "27 śmierci Toby'ego Obeda". Na kolejne spotkanie zapraszamy 23 czerwca – będziemy omawiać "Panią od obiadów" Marty Sztokfisz i "Światło w środku nocy" Jojo Moyes.

czytaj więcej