Aktualności

dodano: 21-02-19

MDKK wystartował

20 lutego 2019 r. w bibliotece publicznej odbyło się pierwsze spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Wzięło w nim udział 5 osób, które przywitał dyrektor Mateusz Klepka życząc powodzenia i przyjemności podczas czytelniczych dyskusji. Po omówieniu spraw organizacyjnych i zapoznaniu się z ogólnymi zasadami funkcjonowania Dyskusyjnych Klubów Książki, zgromadzeni w czytelni młodzi miłośnicy literatury krótko opowiedzieli o swoich czytelniczych preferencjach. Na pierwszą lekturę wybrano kryminał Zygmunta Miłoszewskiego „Uwikłanie”. Młodzieżowe spotkania z książką będą odbywać się w przedostatnie środy miesiąca o godzinie 16.30. Pierwsza dyskusja już 20 marca. Zapraszamy serdecznie! PS. Do MDKK można się przyłączyć w każdej chwili.

czytaj więcej

dodano: 22-02-19

Maluch w świecie książki

Wczoraj bibliotekę odwiedziły dzieci ze Żłobka Miejskiego, uczestniczące w programie czytelniczym „Maluch w świecie książki”.

czytaj więcej

dodano: 21-02-19

Fabryczne fantazje

Czy muzyka znajduje się nawet w miejscu, gdzie pozornie jej nie ma? Czy jest ukryta między zębatkami, śrubkami i taśmami? A może chowa się w szafce pana majstra? W fabryce oprócz maszyn i narzędzi można znaleźć rytm, melodię, a nawet całe piosenki! Jak to możliwe? Tego w bibliotece dowiedziały się dzieci z obornickich przedszkoli podczas środowego przedstawienia pt. „Fabryczne Fantazje”. Tym razem artyści z Agencji Artystycznej BONSAI zaprezentowali instrumenty perkusyjne.

czytaj więcej

dodano: 21-02-19

Bobasy rządzą!

19 lutego, po dłuższej przerwie, odwiedzili nas najmłodsi sympatycy biblioteki. Tym razem podczas warsztatów dla mam i bobasów czytaliśmy wiersz Tadeusza Kubiaka pt. „Kup mi mamo książeczkę”. Nie zabrakło zabaw z elementami sensoryki – w ruch poszły pompony, fasolki i konfetti.

czytaj więcej

dodano: 18-02-19

„Amore mio, czyli Walentynki po włosku”

15 lutego 2019 r. w bibliotece publicznej odbył się wieczór poetycko-muzyczny przygotowany z okazji przypadającego dzień wcześniej Święta Zakochanych. Wieczór nosił tytuł „Amore Mio, czyli Walentynki po włosku” i składał się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była pamięci Silvano Colombo, muzyka, który brał udział w kilku wieczorach przygotowanych przez Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec”. W drugiej części zgromadzona publiczność usłyszała najpiękniejsze wiersze o miłości przeplatane włoskimi szlagierami.

czytaj więcej

dodano: 14-02-19

Zrób sobie komiks, czyli warsztaty z Witoldem Tkaczykiem

Wczoraj obornicka biblioteka po raz kolejny miała przyjemność gościć Witolda Tkaczyka – autora, wydawcę, a przede wszystkim – wielkiego pasjonata komiksów. Okazją była promocja książki pt. „Dziś Powstanie. Opowieść obrazkowa o Powstaniu Wielkopolskim”. Spotkanie było także inauguracją WARSZTATÓW KOMIKSOWYCH, które są propozycją Biblioteki Publicznej w Obornikach skierowaną głównie do młodzieży. Oto szczegóły tej atrakcyjnej i, co ważne – bezpłatnej oferty.

czytaj więcej

dodano: 15-02-19

Promocja wydawnictwa „Powstańcze drogi do niepodległości w powiecie obornickim”

W czwartkowy wieczór, 14 lutego 2019 r., w bibliotece odbyło się spotkanie promujące publikację wydaną przez Starostwo Powiatowe w Obornikach pt. „Powstańcze drogi do niepodległości w powiecie obornickim”. O historii powstawania książki opowiadał jej pomysłodawca, pan Robert Zimny, a także jej mecenasi: starosta Zofia Kotecka oraz wicestarosta Waldemar Cyranek.

czytaj więcej

dodano: 11-02-19

Zaprezentowano „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby”

W czwartkowe popołudnie, 7 lutego biblioteka wypełniła się po brzegi, a to za sprawą odbywającej się tam premiery książki „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby”. Wydanie publikacji, pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy, związane było z projektem rewitalizacji objezierskiego Domu Kultury, na które Gmina Oborniki otrzymała unijne dofinansowanie.

czytaj więcej

dodano: 07-02-19

Wciąż płynie czas…

Kameralna muzyka na żywo ma spore grono miłośników, o czym można się było przekonać będąc wczoraj wieczorem w bibliotece. Koncert w wykonaniu Michała Siekierskiego i Antoniego Żuromskiego przeniósł publiczność w krainę łagodności, między innymi za sprawą utworów z repertuaru Edwarda Stachury czy Starego Dobrego Małżeństwa. Nastrojowe piosenki studenckie, turystyczne i egzystencjalne z pewnością ujęły zgromadzonych słuchaczy. Nie będzie zatem przesady w stwierdzeniu, że obornickie środowisko ma godnych przedstawicieli gatunku bardów tworzących żywą muzykę najwyższej próby.

czytaj więcej

dodano: 06-02-19

W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Spotkanie z Robertem Gondkiem, które odbyło się 5 lutego, wpisuje się w bardzo lubiany przez czytelników obornickiej biblioteki cykl spotkań z podróżnikami. Tym razem odwiedził nas były analityk, który porzucił pracę w korporacji i przekształcił swoją podróżniczą pasję w sposób na życie. Miłośnik Czarnego Lądu, od lat realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju. Za wytrwałość w realizacji tego zamierzenia otrzymał wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.

czytaj więcej