Aktualności

dodano: 11-10-22

Spotkanie z dronami

Po naszej bibliotece przechadzały się już alpaki, jeździł wannolot i galopowały konie.* Czy kogoś zatem dziwi, że latały też drony? Pokazy były jednym z elementów piątkowego wykładu, podczas którego mieliśmy okazję zgłębić tajniki bezzałogowych statków powietrznych.

czytaj więcej

dodano: 30-09-22

Październik w bibliotece

Z nadejściem jesieni nie zwalniamy tempa. Co się będzie działo w nadchodzącym miesiącu? Będą konie, będą drony, przyjedzie "Muzeum na kółkach"... szczegóły na plakatach, na naszym profilu na facebooku oraz w zakładce "Kalendarz". A na bibliotecznych półkach czeka mnóstwo nowości wydawniczych - w sam raz na jesienne wieczory. ZAPRASZAMY!

czytaj więcej

dodano: 05-10-22

KOŃ i DRON, czyli zapraszamy na weekend w bibliotece

W najbliższy weekend warto wybrać się do biblioteki, nie tylko po książki. Dorosłych i seniorów serdecznie zapraszamy na piątkową prezentację dotyczącą dronów. Dzięki naszym ekspertom, Szymonowi Piestrzyńskiemu, Michałowi Rutkowskiemu i Łukaszowi Wlazikowi, dowiemy się wielu rzeczy o tych arcyciekawych urządzeniach. Natomiast w sobotę bibliotekę opanują miłośnicy koni, jeździectwa i Hobby Horsów. Będzie się działo! Wstęp na wydarzenia jest wolny, szczegóły na plakatach.

czytaj więcej

dodano: 04-10-22

Bobasy w ryżu

Kiedy do biblioteki przychodzą bobasy, określenie "pożerać książki" nabiera całkiem nowego znaczenia;) Wrześniowe spotkanie odbyło się w rytm bębenków, talerzy i tamburynów oraz wierszyków dźwiękonaśladowczych. Zwieńczeniem zajęć była (robiąca furorę) "ryżownica" oraz próby wykonania własnej grzechotki z butelki po wodzie mineralnej (z akcentem na słowo "próby").

czytaj więcej

dodano: 04-10-22

Gramy!

Nie wiemy jak jest u Was, ale w bibliotece gry planszowe się nie kurzą. Każda pierwsza sobota miesiąca to u nas "Sobota z planszówkami". Mamy ich sporo (gier, nie sobót;) , a ostatnio dołączyła "Świteź" na podstawie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Zapraszamy, wstęp wolny, można zabrać własne gry i znajomych.

czytaj więcej

dodano: 27-09-22

Muzeum POLIN w Obornikach - ruszają zapisy na warsztaty/zwiedzanie

Rozpoczynamy zapisy na zwiedzanie i na warsztaty, które poprowadzą edukatorki z warszawskiego Muzeum Żydów Polskich POLIN. Zachęcamy grupy przedszkolne, szkolne, senioralne i rodzinne (max. do 20 osób) do umawiania się na ok. 45 minutową wizytę w unikatowym mobilnym muzeum. Wystawa będzie gościć w Obornikach tylko przez 3 dni, od 14 do 16 października, dlatego warto znaleźć czas by odwiedzić w ten weekend bibliotekę.

czytaj więcej

dodano: 29-09-22

"Drogi Edwardzie"

Tak, wiemy, jesteśmy już trochę nudne w polecaniu każdej powieści, którą omówimy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Ale cóż, taki nam się trafił udany rok czytelniczy. "Drogi Edwardzie" Ann Napolitano to piękna, wzruszająca (ale nie ckliwa) historia o chłopcu, który jako jedyny przeżył katastrofę samolotową. Oparta na faktach, przemyślana, dająca do myślenia i podnosząca na duchu - naprawdę warto po nią sięgnąć. Kolejne spotkanie DKK tradycyjnie w ostatnią środę miesiąca (26 października). Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 02-11-22

Lady Jane w MDKK

Wtorkowe popołudnie 27 września bywalcy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki spędzili na śmianiu się... do łez! A to wszystko dzięki naszej ostatniej lekturze pt. "Moja Lady Jane".

czytaj więcej

dodano: 26-09-22

Sobota z chemią

Nie od dziś wiadomo, że między naszymi czytelnikami, a biblioteką jest... chemia. Jeśli ktoś miał wątpliwości, wystarczyło zajrzeć w sobotę, 24 września, na hol szczelnie wypełniony młodymi pasjonatami nauki. Dzięki dr Tomaszowi Manszewskiemu z VolleyLab, ta pozornie trudna i, nie bójmy się użyć tego słowa, nudna dziedzina wiedzy zamieniła się we wspaniałą przygodę.

czytaj więcej

dodano: 23-09-22

Promocja książki

16 września odbyła się promocja książki „Z pamiętnika miłośnika radia, czyli wędrówka przez trzy muzyczne dekady” autorstwa Henryka Wojtysiaka. W albumie mieści się wiele osobistych wspomnień pana Henryka przeplatanych historią polskiej piosenki. Muzyczną oprawę wieczoru zapewnili: zespół „Na Trzy Głosy”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole oraz Tomasz Misterski, który śpiewając przy wtórze gitary, wprowadził licznych słuchaczy w klimaty radiowej kawiarenki.

czytaj więcej