Aktualności

dodano: 14-12-23

Grudniowe MDKK

Grudniowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zaliczamy do tych zdecydowanie udanych. A to z co najmniej trzech powodów: 1. W naszym zaczytanym gronie pojawiły się trzy nowe miłośniczki literatury. 2. Wstępnie wybraliśmy już naszą najlepszą książkę roku 2023 (o tym jaki to tytuł napiszemy szczegółowo dopiero w styczniu 2024 r.) 3. Spałaszowaliśmy całą górę pierniczków i małego karpia.

czytaj więcej

dodano: 14-12-23

Niezwykłe spotkanie

Lubimy takie historie. Wczoraj mieliśmy przyjemność poznać pana Jerzego, który jest wnukiem Mariana Tykocińskiego – przedwojennego obornickiego fotografa, autora niezwykłych zdjęć do albumu „Powiatowe Miasto Oborniki 1925”.

czytaj więcej

dodano: 14-12-23

Grudniowe spotkanie DKK

"Mój piękny syn" Davida Sheffa nie jest lekturą ani łatwą, ani lekką, ani przyjemną... za to na pewno wartościową. Walka ojca o wyciągnięcie dziecka ze szponów nałogu sprowokowała ciekawą dyskusję na wiele tematów, w tym - kondycję ludzkości. A ponieważ koniec roku na horyzoncie (bilanse, podsumowania itd.) to nawet dobrze się nam złożyło.

czytaj więcej

dodano: 13-12-23

Święta od kuchni

Kto pomaga Świętemu Mikołajowi w trudnych chwilach i piecze najlepsze pierniczki na świecie? Nikt inny, jak Pani Mikołajowa! Właśnie ona dobrze zna odpowiedzi na trudne pytania pojawiające się przy okazji bożonarodzeniowego zamieszania. Czy zwierzątko to dobry prezent pod choinkę? Co zrobić, gdy list od dzieci do Mikołaja nie dotarł?

czytaj więcej

dodano: 12-12-23

Otwarcie wystawy "Dawne mapy Obornik i okolic" - relacja

Czy w czasach GPS i nawigacji satelitarnej zastanawiamy się jeszcze jakie znaczenie dla ludzkości miało tworzenie map? Jakie historie można z nich wyczytać? Co mówią o naszych dziejach, rozwoju, planach i zamysłach? Zapewniamy, że bardzo, bardzo dużo. W piątek, 8 grudnia, uroczyście otworzyliśmy wystawę „Dawne mapy Obornik i okolic”, na której można zobaczyć dokumenty kartograficzne obrazujące nasz region.

czytaj więcej

dodano: 12-12-23

Dofinansowanie dla biblioteki

Informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach otrzymała dofinansowanie w wysokości 3 750,00 zł na zakup nowości wydawniczych i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 w drugim naborze.

czytaj więcej

dodano: 07-12-23

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ "DAWNE MAPY OBORNIK I OKOLIC"

W piątek, 8 grudnia, zapraszamy na otwarcie wystawy, na której będzie można zobaczyć, między innymi, archiwalne, unikatowe, mapy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Publicznej w Obornikach oraz Muzeum Regionalnego im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie. Wernisażowi towarzyszyć będzie prezentacja prac stworzonych przez dzieci podczas warsztatów kartograficznych.

czytaj więcej

dodano: 07-12-23

Spotkania autorskie z Łukaszem Wierzbickim - relacja

Łukasz Wierzbicki ponownie odwiedził Bibliotekę Publiczną w Obornikach, by z pasją i zaangażowaniem zachęcać najmłodszych do czytania. We wtorkowy poranek, 5 grudnia, z uczniami szkół podstawowych spotkał się najpierw w bibliotece, a później w Domu Kultury w Objezierzu. Jego dynamiczne i pełne humoru prezentacje tym razem koncentrowały się wokół najnowszej książki pt. „Co hrabia porabia? Listy spod Góry Kościuszki”.

czytaj więcej

dodano: 04-12-23

Życie jak kwiaty

W piątkowy wieczór 1 grudnia na przekór zimowej aurze w bibliotece na dłużej rozgościły się piwonie, róże, wrzosy i setki innych kwiatów. Wszystko to za sprawą obrazów z kwiatowego suszu wykonanych przez Teresę Ignasiak. Wernisaż upłyną nam przy dźwiękach piosenek o kwiatach oraz w rytmie wierszy Barbary Zielińskiej, której liryczna twórczość literacko dopełniła wykonane przez panią Teresę obrazy.

czytaj więcej

dodano: 28-11-23

"Życie jak kwiaty" Teresy Ignasiak - zapraszamy na otwarcie wystawy

Już w najbliższy piątek, 1 grudnia, o godz. 18.00, w holu Biblioteki Publicznej, odbędzie się wernisaż wystawy prac pt. "Życie jak kwiaty". Jej autorką jest pani Teresa Ignasiak, która pochodzi ze Starczanowa koło Murowanej Gośliny, ale od 34 lat mieszka w Obornikach. Dwa lata temu przeszła na emeryturę i zajęła się tworzeniem kompozycji kwiatowych, co stało się jej pasją.

czytaj więcej