Aktualności

dodano: 28-04-23

Majówka w bibliotece

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy do zapoznania się z weekendowymi dniami otwarcia naszej biblioteki. Zachęcamy do wypożyczania książek i zwiedzania dwóch wystaw.

czytaj więcej

dodano: 21-04-23

Maj w bibliotce

Środek wiosny to doskonała okazja, by zajrzeć do biblioteki i zaopatrzyć się w książki, które uprzyjemnią majówkę. Zachęcamy też do skorzystania z naszej oferty zajęć i wydarzeń kulturalnych. Szczegóły, jak zwykle, na plakatach, w zakładce "Kalendarz" i na facebooku.

czytaj więcej

dodano: 27-04-23

Zaczytany Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Kwietniowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło nam w mgnieniu oko, a to dlatego że tym razem omawialiśmy, aż dwie literackie publikacje. Był to zbiór współczesnej literatury rosyjskiej pt. "Dziewięć opowiadań z obłędem w tle" oraz książka przygodowo-sensacyjna "Ruby Redfort spójrz mi w oczy" autorstwa Lauren Child.

czytaj więcej

dodano: 27-04-23

Kwietniowe spotkanie DKK

Dobry kryminał nie jest zły. Tę starą czytelniczą maksymę potwierdził wczoraj "Wstyd" Roberta Małeckiego, entuzjastycznie przyjęty przez większość uczestniczek spotkań obornickiego DKK. Autora chwaliłyśmy przede wszystkim za umiejętne mylenie tropów, które sprawia, że do samego końca książka trzyma czytelnika w napięciu. Poza tym - ciekawa fabuła skłaniająca do refleksji na wiele tematów, zwięzła forma, wyjaśnione wątki. Czyta się świetnie. Polecamy!

czytaj więcej

dodano: 24-04-23

Warsztaty z Puciem

W sobotnie przedpołudnie, 22 kwietnia, zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników na warsztaty inspirowane książką "Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia" autorstwa Marty Galewskiej-Kuzdro. Wiosna to doskonały czas na wzbogacenie diety o smaczne, zdrowe i kolorowe warzywa oraz owoce, a także na samodzielne próby przyrządzania prostych posiłków.

czytaj więcej

dodano: 24-04-23

Fotorelacja z otwarcia wystawy Eugeniusza Repczyńskiego

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowego wernisażu wystawy "Malarstwo figuralne Eugeniusza Repczyńskiego", tym razem w obiektywie Andrzeja Gintrowicza. Przypominamy, że wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 30 czerwca br. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

czytaj więcej

dodano: 24-04-23

Pierwsza wystawa w nowych przestrzeniach ekspozycyjnych biblioteki

Dawna piwnica w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach zmieniła się w nowoczesne powierzchnie ekspozycyjne. Oficjalnemu otwarciu, które nastąpiło 21 kwietnia 2023 r., towarzyszył wernisaż prac wybitnego artysty Eugeniusza Repczyńskiego.

czytaj więcej

dodano: 20-04-23

Gazownie miejskie w powiecie obornickim

Od niemal roku „Obornickie spotkania z zabytkami” pozwalają odkrywać kolejne karty historii naszego regionu. 19 kwietnia, podczas piątego wydarzenia zorganizowanego w ramach tego cyklu, mieliśmy okazję wysłuchać wykładu prof. dr. hab. Mirona Urbaniaka pt. "Gazownie miejskie w powiecie obornickim na tle rozwoju gazownictwa w poznańskiem”.

czytaj więcej

dodano: 12-04-23

Zapraszamy na wykład

Serdecznie zapraszamy do biblioteki na kolejne wydarzenie w ramach cyklu "Obornickie spotkania z zabytkami". 19 kwietnia, o godz. 18.00, wysłuchamy prelekcji prof. dr. hab. Mirona Urbaniaka poświęconego gazowniom miejskim w powiecie obornickim.

czytaj więcej

dodano: 27-04-23

Bobasy w bibliotece - z wiosną na łące

Kwietniowe zajęcia (19.04.) "Bobasów w bibliotece" poświęcone były wiośnie.

czytaj więcej