Aktualności

dodano: 23-09-22

Adam Mickiewicz i gra karciana

W Roku Romantyzmu Polskiego, w celu popularyzacji „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, powstała gra karciana i platforma wiedzy „Świteź” poświęcona polskiemu wieszczowi. https://mickiewicz.promocjaksiazki.pl/. W piątek, 16 września, mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece panią Iwonę Haberny, założycielkę Agencji Promocyjnej OKO, która przeprowadziła szkolenie dla bibliotekarzy i polonistów z powiatu obornickiego.

czytaj więcej

dodano: 06-09-22

"Ballady i romanse" wybrzmiały w Obornikach i w Objezierzu

Od 11 lat akcja Narodowe Czytanie mobilizuje do sięgnięcia po najważniejsze polskie utwory literackie. W Roku Romantyzmu Polskiego z niemal każdego miejsca w kraju (oraz z wielu miejsc za granicą) wybrzmiały „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Nie inaczej było w Gminie Oborniki.

czytaj więcej

dodano: 31-08-22

Wrzesień w bibliotece

Po wakacyjnej przerwie wracamy z pełną ofertą wydarzeń bibliotecznych. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarium na naszej stronie internetowej oraz do śledzenia profilu biblioteki na facebooku. Szczegóły planowanych wydarzeń można znaleźć na plakatach.

czytaj więcej

dodano: 06-09-22

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

W ostatni dzień wakacji - 31 sierpnia, spotkali się bywalcy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem przewodnim rozmowy była książka Wioletty Grzegorzewskiej pt. „Stancje” .

czytaj więcej

dodano: 01-09-22

Godziny pracy biblioteki

Informujemy, że od 1 września 2022 r. obowiązują następujące godziny otwarcia biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 31-08-22

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2022

"Słuchaj dzieweczko! - Ona nie słucha". Ten, i wiele innych znanych wersów z "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, usłyszymy już w najbliższy piątek podczas kolejnej edycji Narodowego Czytania. Wydarzenie tradycyjnie przygotowujemy we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach. A jeśli komuś będzie mało mickiewiczowskich strof, lub nie będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu przed Biblioteką Publiczną w Obornikach, nic straconego!

czytaj więcej

dodano: 31-08-22

"Nadchodzi jesień" - relacja z wieczoru poetyckiego

W piątek, 26 sierpnia, Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" zgromadziło w bibliotece swoich sympatyków, dla których przedstawiono wiersze i piosenki opisujące kończące się lato oraz nadchodzącą jesień.

czytaj więcej

dodano: 25-08-22

Kreatywne spotkanie z dinozaurami

24 sierpnia w bibliotece było twórczo i bardzo... dinozaurowo. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zrobić szkielet prehistorycznych stworzeń z makaronu, własnoręcznie wykonać skamielinę z masy solnej oraz stworzyć tekturowego eko-dinozaura. Prace plastyczne były przeplatane słuszną dawką ruchu i dobrej zabawy.

czytaj więcej

dodano: 25-08-22

Dobre kryminały na DKK

Może nie znamy się na robieniu idealnych zbiorowych selfie, ale o dobrych książkach jednak coś wiemy. Na sierpniowym spotkaniu DKK omawiałyśmy dwa kryminały polskich autorów: "Służącą" Alicji Sinickiej oraz "Ranę" Wojciecha Chmielarza. Świetne, trzymające w napięciu lektury na lato, które możemy z czystym sumieniem polecić czytelnikom. Na kolejne spotkanie zapraszamy 28 września.

czytaj więcej

dodano: 22-08-22

Zapraszamy na warsztaty z dinozurami

Projekt "Biblioteczne spotkania z nauką" inaugurujemy warsztatami dla najmłodszych. Już w najbliższą środę, 24 sierpnia, zapraszamy na spotkanie, którego tematem będą DINOZAURY. Będą to warsztaty plastyczne przerywane animacjami dla dzieci w wieku 5 - 10 lat. Ilość miejsc jest ograniczona dlatego obowiązują ZAPISY (bezpośrednio w bibliotece lub pod nr telefonu 61 29 60 265). Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej