Aktualności

dodano: 30-11-23

Listopadowe bobasy

Takie rzeczy - tylko w bibliotece! Wczorajsze warsztaty dla bobasów upłynęły trochę w klimacie misiowym, a trochę już świątecznym. Był tematyczny teatrzyk kamishibai, piosenka o gałązce choinkowej, a przede wszystkim - mnóstwo dobrej, sensorycznej zabawy. To, co niekoniecznie dozwolone jest w domu, tutaj można robić do woli. PS. Farbki były w pełni jadalne.

czytaj więcej

dodano: 28-11-23

Obornickie Katarzynki 2023 - relacja

To, co działo się w miniony weekend w bibliotece można podsumować jednym zdaniem - ruch jak na dworcu. Biblioteczna cisza musiała ustąpić miejsca stukotowi, turkotowi, dźwiękom gwizdków, zwrotnic, semaforów, no i oczywiście gwarowi "wytwarzanemu" przez licznych zwiedzających .

czytaj więcej

dodano: 21-11-23

Zapraszamy na KATARZYNKI

Już od najbliższego piątku w bibliotece - Obornickie Katarzynki. Wydarzenie, na które miłośnicy pociągów czekają cały rok! Na wystawie kolejek małych i dużych wiele atrakcji. W programie: makiety kolejek w skali HO, G, TT, Lego i kolejki z PRL. Przejażdżki lilipucią kolejką parkową. 24 – 26 listopada 2023 r. , godz. 9.00 – 16.00.

czytaj więcej

dodano: 29-11-23

O niepodległości

22 listopada przeprowadziliśmy kolejną lekcję biblioteczną związaną z obchodami Święta Niepodległości.

czytaj więcej

dodano: 23-11-23

Listopadowe DKK

Fabuła, którą trudno będzie zapomnieć. Kumulacja nieszczęść. Historia Polski pokazana przez pryzmat życiorysów czterech kobiet. Niesztampowa konstrukcja i wbijające w fotel zakończenie. W "Matkach i córkach" znalazłyśmy wszystko, co charakterystyczne dla twórczości Ałbeny Grabowskiej. A my panią Ałbenę lubimy i książka, mimo, że smutna, podobała (i dyskutowała) nam się bardzo.

czytaj więcej

dodano: 29-11-23

MDKK i Missisipi

Wtorkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klub Książki w Obornikach upłynęło jak zawsze na rozmowach o czytaniu. Tematem przewodnim była powieść pt. „Renomowany katalog Walker & Dawn” Davide Morosinotto. To historia niesamowitej podróży z Luizjany wzdłuż rzeki Missisipi aż do Chicago. Napisana z perspektywy trzech chłopców i nastoletniej dziewczynki świetnie oddaje atmosferę ówczesnej epoki, czyli przełom XIX i XX wieku. Zabiera czytelnika w świat dziecięcej otwartości i dobroci. Opisuje tęsknotę za przygodą, miłością, bezpieczeństwem, ale także za dobrami bardziej zwyczajnymi takimi, jak ładne ubrania i smaczne jedzenie.

czytaj więcej

dodano: 21-11-23

Dni Pawła Edmunda Strzeleckiego w bibliotece - relacja

Wśród wielu znamienitych patronów roku 2023 (na czele z Szymborską, Kopernikiem i Matejką), znalazł się też Paweł Edmund Strzelecki. Paradoksalnie, postać wybitnego wielkopolanina bardziej znana jest w Australii i w Wielkiej Brytanii, a nawet w Irlandii, niż w rodzimym Poznaniu. Obchodzona zaledwie miesiąc temu 150. rocznica śmierci P.E. Strzeleckiego sprzyjała zatem organizacji wydarzeń mających na celu przybliżenie sylwetki tego wielkiego odkrywcy, podróżnika, geografa i geologa.

czytaj więcej

dodano: 10-11-23

ZAPRASZAMY NA WYDARZENIA

W tym roku przypada 150. rocznica śmierci Pawła Edmunda Strzeleckiego - wielkiego podróżnika i odkrywcy z Wielkopolski. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach, pragnąc przybliżyć swoim czytelnikom tę ciekawą postać, zaprasza na Dni Strzeleckiego, w ramach których odbędą się:

czytaj więcej

dodano: 15-11-23

Stoi na stacji lokomotywa...

W oczekiwaniu na tegoroczne Katarzynki dzieci z Żłobka Miejskiego poznały wiersz Lokomotywa Juliana Tuwima w formie teatrzyku kamishibai.

czytaj więcej

dodano: 14-11-23

Piosenki spod szczęśliwej gwiazdy - relacja z koncertu

W piątek, 10 listopada, w Bibliotece Publicznej, odbył się koncert "Piosenki spod szczęśliwej gwiazdy" w wykonaniu Witolda Żuromskiego. Wirtuozowi gitary towarzyszyła wokalistka Magdalena Frąszczak.

czytaj więcej