Aktualności

dodano: 03-02-22

Zostań bibliotekarzem na 1 dzień

Jeszcze tylko przez kilka dni można wziąć udział w wyjątkowej licytacji, z której dochód przeznaczony będzie na WOŚP. Zwycięzca otrzyma voucher, dzięki któremu będzie mógł na 1 dzień zostać bibliotekarzem (!) oraz zestaw gadżetów od Biblioteki Publicznej w Obornikach. Szczegóły tutaj:

czytaj więcej

dodano: 01-02-22

Ferie z grami planszowymi - fotorelacja

Myli się ten, kto sądzi, że wraz z nastaniem ery cyfrowej, „planszówki” odeszły do lamusa. Wystarczy obejrzeć poniższe zdjęcia, by przekonać się, że nasza tegoroczna propozycja na ferie to był strzał w dziesiątkę! Uczestnicy spotkań mogli wybierać wśród kilkudziesięciu tytułów, które oferuje biblioteka – od tradycyjnych „Scrabbli” po strategiczne „7 cudów świata”. Można też było przynieść własne gry.

czytaj więcej

dodano: 31-01-22

30 FINAŁ WOŚP

Pracownicy biblioteki wspierają WOŚP od momentu powstania fundacji. Zwykle nasza pomoc polegała na wrzucaniu datków do puszek wolontariuszy. Jednak ze względu na pandemię Biblioteka Publiczna w Obornikach już drugi raz stała się „Miejscem z serduchem”.

czytaj więcej

dodano: 27-01-22

A my czytamy...

Kolejny rok w Dyskusyjnym Klubie Książki zaczęłyśmy mocnym kryminałem Anny Kańtoch „Lato utraconych”. Zachwyciła nas misterna intryga, nietuzinkowa główna bohaterka oraz nienaganny warsztat pisarski. Powieść czyta się błyskawicznie i nawet jeśli zakończenie pozostawiło pewien niedosyt, to i tak z podziwem przyglądamy się twórczości autorki (nowa królowa polskiego kryminału?). Na kolejne, wyjątkowe spotkanie, podczas którego świętować będziemy 15. urodziny obornickiego DKK, zapraszamy 23 lutego.

czytaj więcej

dodano: 04-01-22

Biblioteczna propozycja na ferie

Ferie zimowe na horyzoncie:) Tych, którzy zostają w Obornikach serdecznie zapraszamy na spotkania przy grach planszowych. Można skorzystać z naszych planszówek (a mamy ich całkiem sporo!) lub przynieść własne. W pierwszym tygodniu ferii gramy w siedzibie biblioteki przy Kopernika, a w drugim - w naszych filiach w Popówku, Ocieszynie, Objezierzu i Rożnowie. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 21-12-21

Życzenia

czytaj więcej

dodano: 21-12-21

Informacja

czytaj więcej

dodano: 16-12-21

Grudniowy DKK

Na ostatnim w tym roku spotkaniu DKK omawiałyśmy książkę "Kobiety z Vardo" autorstwa brytyjskiej pisarki Kiran Millwood Hargrave. Lektura okazała się ciekawa i ze wszech miar godna polecenia. Podsumowałyśmy także rok czytelniczy, który - mimo pewnych trudności - możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych. Kolejne spotkanie w ostatnią środę stycznia. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 13-12-21

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 2021 r. przypadła 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja przygotowana przez Sekretarza Gminy Oborniki, historyka Krzysztofa Nowackiego poświęcona tamtym wydarzeniom, ze szczególnym uwzględnieniem postaci i faktów dotyczących ziemi obornickiej.

czytaj więcej

dodano: 11-12-21

Świąteczna przygoda w bibliotece

Dzisiejsze grudniowe, sobotnie przedpołudnie w bibliotece pełne było dziecięcego gwaru i uśmiechu. W naszej instytucji odbyła się świąteczna przygoda, dzięki której mali czytelnicy dowiedzieli się jak wyglądają przygotowania do Świąt, kto przynosi prezenty w innych krajach oraz jakie mamy tradycje.

czytaj więcej