Aktualności

dodano: 03-03-20

Europa najpiękniejsza opowieść - spotkanie z Marcinem Libickim

W sobotę 29 lutego 2020 r. w Domu Kultury w Objezierzu gościliśmy Marcina Libickiego – historyka sztuki, polityka, działacza opozycyjnego lat 80-tych, posła na sejm I, III i IV kadencji, posła Parlamentu Europejskiego, autora książek o tematyce historycznej i regionalnej.

czytaj więcej

dodano: 27-02-20

Magiczne miejsce biblioteka

O tym, że biblioteka to magiczne miejsce przekonały się dzisiaj dzieci z klasy II b Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, z wychowawczynią Agnieszką Stroińską. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, które wprowadziły je w świat biblioteki i jej działań.

czytaj więcej

dodano: 27-02-20

Zaprezentowano almanach „Obornickie osobowości sportowe 1994-2019”

W środę, 26 lutego w bibliotece odbyła się promocja najnowszego zeszytu historycznego. Tym razem wydawnictwo ma charakter szczególny – w całości zostało poświęcone bowiem obornickim osobowościom sportowym.

czytaj więcej

dodano: 10-02-20

Zapraszamy na wykład i prezentację książki Marcina Libickiego

Serdecznie zapraszamy na wykład połączony z prezentacją książki Marcina Libickiego "Europa - najpiękniejsza opowieść", który odbędzie się 29 lutego w Domu Kultury w Objezierzu!

czytaj więcej

dodano: 25-02-20

Maluszki w sensorycznej bibliotece

Dzisiejsze spotkanie dla mam i bobasów, jak zawsze rozpoczęliśmy od indywidualnej zabawy z książkami. Dzieci i mamy mogły w dowolny sposób korzystać z bogatego księgozbioru dla najmłodszych.

czytaj więcej

dodano: 21-02-20

"Okruchy świętości" w bibliotece

W czwartek, 20 lutego 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Okruchy świętości. Relikwie Drzewa Krzyża Świętego – stauroteka z Ostrowa Lednickiego”.

czytaj więcej

dodano: 18-02-20

Rozmowy gwarą i o gwarze wielkopolskiej z Juliuszem Kublem

W sobotę 15 lutego 2020 gościliśmy w bibliotece Juliusza Kubla – regionalistę, badacza i popularyzatora gwary wielkopolskiej, twórcę postaci Starego Marycha.

czytaj więcej

dodano: 18-02-20

Muzycznie o sąsiadach zza Odry w Domu Kultury w Objezierzu

Jaka natura drzemie w sąsiadach z kraju za Odrą? Czy słynna niemiecka systematyczność, sumienność i zorganizowanie ma odzwierciedlenie w kulturze i sztuce? A może Niemcy to romantycy?

czytaj więcej

dodano: 30-01-20

WIELKIE GRANIE W BIBLIOTECE

Jeszcze dziś i jutro, czyli w piątek możecie korzystać z uroku gier planszowych w Domu Kultury w Objezierzu, a od poniedziałku (3.02.) ferie z planszówkami kontynuować będziemy w Bibliotece Publicznej w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 28-01-20

W krainie wyobraźni

Dziś w naszej bibliotece odbyły się twórcze warsztaty plastyczne zatytułowane „W krainie wyobraźni”. Miłośnicy rysunku pod okiem Asi Walaszczyk - absolwentki historii sztuki UAM projektowali bajkowego bohatera.

czytaj więcej