Aktualności

dodano: 29-11-18

Boginie na DKK

Podczas listopadowego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki omawialiśmy "Boginie z Žítkovej" - interesującą powieść Kateřiny Tučkovej, którą gorąco polecamy wszystkim czytelnikom. Książka o niezwykłych kobietach, które posiadły dar uzdrawiania i przepowiadania przyszłości, świetnie wpisała się w andrzejkowy klimat.

czytaj więcej

dodano: 28-11-18

Legendą i piosenką o niepodległości

27 i 28 listopada w bibliotece odbył się lekcje z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Uczestniczyły w nich dzieci z obornickich przedszkoli oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Objezierzu. Młodzi słuchacze mieli okazję wysłuchać polskich legend, zapoznali się z wielkopolską gwarą. Odbyli też wirtualną podróż po najważniejszych miastach w naszym kraju. Zapraszamy do oglądania fotograficznej relacji.

czytaj więcej

dodano: 04-12-18

Zapraszamy na koncert

Serdecznie zapraszamy na koncert "Graj skrzypku, graj!". Już jutro, o godz. 18.00, zespół w składzie: Bogdan Chołdrych (akordeon), Bernard Stieler (skrzypce) oraz Antoni Żuromski (gitara, śpiew) wykona kilkanaście utworów, które z pewnością wszystkich wprawią w dobry nastrój. Usłyszymy miedzy innymi: Jesienne róże, walc z Nocy i Dni i czardasza. Wstęp wolny.

czytaj więcej

dodano: 26-11-18

O polskiej niepodległości z przedszkolakami

Dziś w gościnnych progach Przedszkola nr 1 w Obornikach odbyła się lekcja biblioteczna mająca na celu przybliżenie dzieciom pojęć takich jak niepodległość, Polska, polskość, wielkopolska gwara i wiele innych.

czytaj więcej

dodano: 26-11-18

Kolejkowy zawrót głowy, czyli Katarzynki w bibliotece

Setki oborniczan odwiedziły w miniony weekend bibliotekę. Pokazywano kilkanaście składów kolejowych w skalach G, TT, H0. Największą popularnością wśród widzów cieszyli się jednak bohaterowie bajki „Tomek i przyjaciele”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa i zaproszeni goście.

czytaj więcej

dodano: 23-11-18

O lotnictwie w Powstaniu Wielkopolskim

22 listopada br. odbył się kolejny z cyklu wykładów o Powstaniu Wielkopolskim. Tym razem naszym gościem był dr Mariusz Niestrawski, autor opracowania "Polskie Wojska Lotnicze w okresie walk o granice państwa polskiego (1918-1921)". Dr Niestrawski opowiedział m.in. o lotnictwie wielkopolskim, zdobyciu lotniska w Ławicy, przejęciu hali sterowców w Winiarach i początkach lotnictwa polskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 22-11-18

O jesiennym deszczu

Maluchy ze Żłobka Miejskiego po raz kolejny zawitały do świata książki, czyli do biblioteki. W listopadzie było o deszczu i o tym, jak zaradzić kaprysom jesiennej pogody. Kalosze i parasol to podstawa.

czytaj więcej

dodano: 21-11-18

Byk jak byk

W środę, 21 listopada, w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek - językoznawcą specjalizującym się w dziedzinie leksykologii i leksykografii, adiunktem w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pani Agnieszka w Obornikach pojawiła się jednak przede wszystkim jako autorka poczytnych książek dla dzieci.

czytaj więcej

dodano: 20-11-18

Zapraszamy - świąteczne lektury czekają

Zaledwie miesiąc i kilka dni dzieli nas od wyczekiwanych przez większość świąt. W tym czasie warto sięgnąć po książkę…

czytaj więcej

dodano: 20-11-18

Sowy o szkole i przyjaźni

W poniedziałek 19 listopada br. odbyły się kolejne Warsztaty z Mądrą Sową. Tym razem spotkanie poświęcone było kilku tematom.

czytaj więcej