Aktualności

dodano: 17-10-19

Pierwszy krok do Orientu

Podróży dookoła świata z biblioteką ciąg dalszy... Wczoraj młodzież z SP nr 2 spotkała się z Leszkiem Szczasnym, globtroterem, autorem książki "Świat na wyciągnięcie ręki". Prelekcja zatytułowana "Pierwszy krok do Orientu" była barwnym zapisem wędrówki po północnych i centralnych regionach Turcji . Podróżnik pokazał przemyślany i wielowymiarowy portret wyjątkowego kraju pomiędzy Wschodem a Zachodem.

czytaj więcej

dodano: 11-10-19

Po bezdrożach Alsaki, czyli spotkanie z podróżnikiem Sebastianem Bielakiem

Cykl spotkań z podróżnikami niezmiennie cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników. 10 października Sebastian R. Bielak, krakowski inżynier i wykładowca, opowiadał w bibliotece o swojej 3-miesięcznej ekspedycji na Alaskę. Wspaniała prezentacja ukazała rożne oblicza tego zakątka świata – do Półwyspu Kenai do Doliny Jukonu.

czytaj więcej

dodano: 11-10-19

3 piętro – wystawa fotografii

We wtorek, 8 października 2019 r. w bibliotece odbył się wernisaż wystawy fotograficznej przygotowanej przez Weronikę Wicherek. Autorka w swojej twórczości poszukuje różnych tematów i inspiracji. Pragnie tworzyć swoją własną sztukę prawdziwymi uczuciami i oddawać to na fotografii. Ulubieni artyści wizualni, z których czerpie to: Vivian Marien, Jan Saudek, Peter Witkin i Zdzisław Beksiński. Fotografie, prezentowane na wystawie powstały w latach 2016-2019. Ekspozycję można oglądać do 31 października, w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy serdecznie.

czytaj więcej

dodano: 10-10-19

Spotkanie z Agnieszką Tyszką

9 października 2019 r. gościliśmy w bibliotece pisarkę Agnieszkę Tyszkę. Pani Agnieszka jest autorką licznych powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie SP nr 4 im. UNICEF w Obornikach. Wydarzenie było elementem projektu "Fantastyczna biblioteka". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 09-10-19

Zapraszmy na spotkanie z Anitą Głowińską

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na spotkanie z Anitą Głowińską, autorką i ilustratorką popularnej serii książeczek o Kici Koci. Spotkanie odbędzie w sobotę, 19 października 2019 r. o godz. 11.30. Wstęp wolny. Wydarzenie jest elementem projektu "Fantastyczna biblioteka". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 09-10-19

Sobota z Komiksem - relacja

Za nami druga edycja Tygodnia z Komiksem w Bibliotece Publicznej w Obornikach. Głównym celem wydarzenia była promocja historii obrazkowych, które mogą poszczycić się długą i bogatą tradycją zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Na tych, którzy zawitali 5 października do biblioteki czekało mnóstwo atrakcji związanych z komiksami. Już od progu gości witały postaci Tytusa i Spidermana, a na holu czekał Batman, Superman, Asterix z Obelixem, oraz nasi rodzimi bohaterowie, czyli Kajko i Kokosz w towarzystwie Jagi i Łamignata.

czytaj więcej

dodano: 09-10-19

Skrzaci Skarb

Gdzie mieszkają skrzaty i jakiego skarbu pilnują po drugiej stronie tęczy? Jaki celtyckie melodie nucą sobie pod nosem? 2 października 2019 r. odpowiedzi na te pytania uzyskały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Tym razem dzięki artystom z Bonsai Agencja Artystyczna odwiedziliśmy zieloną Irlandię. Muzycy prezentowali dzieciom kolejną „dźwiękową pocztówkę” zabierając je do świata wypełnionego dźwiękami skrzypiec, gitary, flażoletu i dud.

czytaj więcej

dodano: 02-10-19

Warsztaty komiksowe z Agatą Matraś

W ramach Tygodnia z Komiksem gościliśmy dziś w bibliotece ilustratorkę i rysowniczkę Agatę Matraś, która przeprowadziła warsztaty dla uczniów z John Dewey School w Obornikach. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat sztuki komiksu, ale przede wszystkim – spróbować swoich sił w tworzeniu własnych historii obrazkowych. Efektem ponad 2-godzinnych warsztatów są prace, których tłem jest, uwaga, biblioteka! Będzie je można podziwiać już w najbliższą sobotę, czyli Sobotę z Komiksem. Zapraszamy serdecznie całe rodziny.

czytaj więcej

dodano: 10-10-19

Lekcje biblioteczne o komiksach

Podczas Tygodnia z Komiksem, podobnie jak w ubiegłym roku, odbyły się lekcje biblioteczne dotyczące historii obrazkowych. Głównym tematem była "Szkoła latania", czyli komiks z serii o Kajku i Kokoszu, który od trzech lat figuruje na liście lektur dla klasy IV szkoły podstawowej.

czytaj więcej

dodano: 30-09-19

A nam jest szkoda lata...

W piątkowy wieczór w Domu Kultury w Objezierzu Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec zabrało nas w barwną podróż z piosenką i poezją.

czytaj więcej