Aktualności

dodano: 02-10-23

Nowe książki w formacie CZYTAK czekają na Was w bibliotece.

W ostatnim czasie biblioteczna baza książek mówionych dostępnych w specjalnym formacie „Czytak”, powiększyła się o kolejnych kilkaset tytułów. Wszystko to dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

czytaj więcej

dodano: 28-09-23

Wrześniowe spotkanie DKK

"My dwie, my trzy, my cztery", no i "my dziesięć", które omawiałyśmy wczoraj powieść Sary Crossan, dołączamy do fanklubu tej książki. Ujmująca, wciągająca, napisana lekko, ale poruszająca tematy z gatunku tych cięższych. Bardzo nam się podobała i miło (choć niezbyt ofensywnie) dyskutowała. Polecamy ją praktycznie każdemu.

czytaj więcej

dodano: 28-09-23

O sile natury w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki.

26 września tematem rozmów podczas spotkania "Młodzieżowego" Dyskusyjnego Klubu Książki była publikacja bardzo oszczędna w słowie, a mimo to przekazująca mnóstwo treści i wartości. Zdecydowanie polecamy każdemu przeczytanie komiksu autorstwa Jean-Marca Rochette pt. "Wilk" bez względu na to czy dopiero rozpoczyna przygodę z czytaniem, czy też jest wytrawnym znawcą słowa pisanego. Warto!

czytaj więcej

dodano: 25-09-23

Wieczór poetycko-muzyczny poświęcony Wisławie Szymborskiej

22 września 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbył się wieczór poetycko-muzyczny z okazji 100-lecia urodzin poetki, noblistki , Wisławy Szymborskiej. Tytuł wieczoru zaczerpnięto z wiersza „Nic dwa razy się nie zdarza”.

czytaj więcej

dodano: 18-09-23

Konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję”

Rok 2023 został ustanowiony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Wisławy Szymborskiej. Aby upamiętnić 100. rocznicę urodzin polskiej noblistki, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach, organizuje konkurs recytatorski, który odbędzie się 25 października 2023 r. o godz. 10.00. Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z gminy Oborniki.

czytaj więcej

dodano: 15-09-23

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Markiem Kamińskim - – zdobywcą biegunów, podróżnikiem, innowatorem i autorem książek. Wydarzenie będzie doskonałą okazją, by posłuchać o wyzwaniach i przygodach jakim nasz gość stawiał czoła na swojej drodze.

czytaj więcej

dodano: 20-09-23

Biblioteczny Kącik Malucha

Pierwsze powakacyjne zajęcia w Bibliotecznym Kąciku Malucha upłynęły nam w wesołej, kolorowej atmosferze.

czytaj więcej

dodano: 15-09-23

Promocja reedycji książki Edmunda Calliera

We wtorek, 12 września, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach odbyła się promocja książki „Powiat Obornicki pod względem dziejowym z zastosowaniem do topografii współczesnej” autorstwa Edmunda Calliera. Jest to reedycja publikacji z 1887 roku, wydana dzięki współpracy Powiatu Obornickiego oraz Biblioteki Publicznej w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 13-09-23

Otwarcie wystawy poświęconej rzemiosłu obornickiemu

Z okazji obchodów 70-lecia Cechu Rzemiosł Różnych w Obornikach w sobotę, 9 września, w bibliotece odbył się wernisaż wystawy poświęconej rzemiosłu obornickiemu. Ekspozycja przedstawia historię pracowni, które od lat działają w naszym mieście, ze szczególnym uwzględnieniem tych, w których tradycje rzemieślnicze przechodzą z pokolenia na pokolenie.

czytaj więcej

dodano: 13-09-23

Narodowe Czytanie 2023

Lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach tradycyjnie przygotowała to wydarzenie we współpracy z obornickim Liceum Ogólnokształcącym. Fragmenty powieści wybrzmiały przed biblioteką w piątek, 8 września, a ich wyboru dokonała Irena Najdek.

czytaj więcej