Aktualności

dodano: 26-01-24

Gramy z WOŚP i zachęcamy do licytacji książki Edmunda Calliera

Po raz kolejny gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i polecamy wyjątkową licytację, dzięki której można zdobyć unikatowe wydawnictwo. Reedycja książki Edmunda Calliera ukazała się w nakładzie zaledwie 300 egzemplarzy i rozeszła się błyskawicznie. Na szczęście, jeden egzemplarz zostawiliśmy z myślą o WOŚP i gorąco zachęcamy do licytowania. Link do aukcji znajduje się poniżej:

czytaj więcej

dodano: 26-01-24

Sobota z Opowieściami z Narnii już 3 lutego!

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Fantastycznch Sobót w bibliotece". Już za kilka dni korytarze biblioteki zamienią się w narnijski las, a czytelnia stanie się miejscem dedykowanym zagadkom, krzyżówkom, planszówkom i kolorowankom. Oprócz atrakcji dla najmłodszych wielbicieli baśniowych krain tego dnia pojawi się też okazja do poszerzenia wiedzy przez starszych czytelników.

czytaj więcej

dodano: 31-01-24

Domy świata w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki

We wtorkowe popołudnie - 30 stycznia odbyliśmy kolejne spotkanie w ramach MDKK. Tym razem na warsztacie dyskusyjnym była książka Waldemara Kuligowskiego pt. "Z roślin,z dźwięków, z marzeń. Domy świata"

czytaj więcej

dodano: 24-01-24

Luty w bibliotece

Sobota w magicznej Narnii, sobota z japońskim komiksem, koncert walentynkowy, spotkania przy grach planszowych i stałe cykle wydarzeń... Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą biblioteki na luty.

czytaj więcej

dodano: 19-01-24

Podsumowanie roku 2023 w wypożyczalniach naszej biblioteki

Największą popularnością wśród czytelników wypożyczalni dla dorosłych w minionym roku cieszyły się książki obyczajowe i kryminały, następnie biografie, reportaże i książki historyczne. Najczęściej wybierano książki polskich autorów, takich jak: Gabriela Gargaś, Joanna Jax, Ilona Gołębiewska, Joanna Kuciel-Frydryszak, Katarzyna Droga, Magdalena Witkiewicz, Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz.

czytaj więcej

dodano: 17-01-24

Sobota z grami planszowymi

Zima to chyba najlepsza pora na powrót (?) do starych, dobrych planszówek. Chociaż, prawdę mówiąc, frekwencja na sobotnich spotkaniach z grami planszowymi jest u nas przez cały rok. Nie inaczej było 13 stycznia. W bibliotece jest cisza, spokój, duże stoły i całkiem przyzwoity zasób gier... Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji z nich skorzystać, to serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 17 lutego.

czytaj więcej

dodano: 02-01-24

Wieczór dla powstańców

W czwartek, 28 grudnia, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. „Poznań – miasto zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego”. Wydarzenie zostało przygotowane przez Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec” dla upamiętnienia 105. rocznicy wybuchu bohaterskiego zrywu wielkopolan.

czytaj więcej

dodano: 21-12-23

ŻYCZENIA

czytaj więcej

dodano: 18-12-23

Harmonogram pracy biblioteki w okresie świąteczno-noworocznym

Uwaga! W dniach od 23 grudnia do 1 stycznia, biblioteka będzie czynna zgodnie z następującym harmonogramem:

czytaj więcej

dodano: 19-12-23

ZAPRASZAMY NA WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY

Tuż po świętach, 28 grudnia, o godz. 18.00, zapraszamy do biblioteki na wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Spotkanie poświęcone będzie 105. rocznicy zwycięskiego zrywu Wielkopolan. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej