Aktualności

dodano: 03-11-22

Wykład o klasztorze oo. Franciszkanów w Obornikach

W czwartek, 27 października, odbyło się kolejne wydarzenie w ramach cyklu "Obornickie spotkania z zabytkami". Prelekcję poświęconą klasztorowi i kościołowi oo. Franciszkanów wygłosili Magdalena Konieczna i Krzysztof Nowacki.

czytaj więcej

dodano: 02-11-22

MDKK i seniorzy

Październikowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki (25.10) poświęcone było książce pt. „Seniorzy w natarciu” autorstwa Cathariny Ingelman – Sundberg.*

czytaj więcej

dodano: 25-10-22

Oborniki w rysunku

W piątek, 21 października, odbył się wernisaż, którego bohaterem był Zbigniew Siwiński - z urodzenia wronczanin, z wyboru oborniczanin. Pan Zbigniew od najmłodszych lat rozwijał swoje plastyczne talenty. Od zawsze interesował się rysunkiem, techniką, majsterkowaniem.

czytaj więcej

dodano: 25-10-22

Powiatowe Seminarium Bibliotekarzy 2022 w Trzciance

W minioną środę byliśmy w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance gdzie dzieliliśmy się dobrymi praktykami z przedstawicielami wielkopolskich bibliotek. Naszą prezentację poświęciliśmy organizacji Festiwalu "Literackie Objezierze" oraz portalowi www.antonimalecki.pl.

czytaj więcej

dodano: 19-10-22

Spotkanie z astronomią

Czym się różni astronom od astronauty? Jak naprawdę wygląda spadająca gwiazda? Dlaczego Wielka Niedźwiedzica ma taki długi ogon? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wszechświata można znaleźć w wielu książkach, które oferuje nasza biblioteka. 17 października przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Objezierzu, którzy wzięli udział w "Spotkaniu z astronomią". Niezwykłą atrakcją było mobilne planetarium, dzięki któremu przyjrzeliśmy się gwiazdozbiorom, planetom i innym ciałom niebieskim. Jednym słowem - kosmos!

czytaj więcej

dodano: 17-10-22

Wystawa z POLIN - spotkanie regionalistów

Jednym z wydarzeń towarzyszących prezentacji wystawy z Muzeum POLIN w obornickiej Bibliotece Publicznej było spotkanie regionalistów. Panel dyskusyjny dotyczył przede wszystkim śladów po społeczności żydowskiej, które zachowały się na terenie naszego powiatu oraz sposobów ich upamiętnienia.

czytaj więcej

dodano: 16-10-22

Wernisaż wystawy "Muzeum na kółkach"

Piątkowy wernisaż oficjalnie otworzył wystawę "Muzeum na kółkach" przygotowaną we współpracy z POLIN. Uroczystość uświetnił występ młodych wokalistów z Budzynia, którzy brawurowo wykonali znane piosenki żydowskie. Wykonawcy przybyli wraz ze swoją nauczycielką i opiekunką, panią Krystyną Świniarską.

czytaj więcej

dodano: 13-10-22

Muzeum POLIN w Obornikach już w najbliższy weekend

Serdecznie zapraszamy w piątek, w sobotę oraz w niedzielę na wystawę do Biblioteki Publicznej. Przyjeżdża do nas "Muzeum na kółkach", czyli wyjątkowy projekt edukacyjny, który przybliża historię polskich Żydów i przywraca pamięć o lokalnej społeczności żydowskiej. W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie będzie można m.in. zobaczyć unikatowe fragmenty Tory z Obornik oraz z Rogoźna, a także makietę obornickiej Bożnicy, która znajdowała się przy ulicy Czarnkowskiej.

czytaj więcej

dodano: 15-10-22

Wystawa trwa!

Dzieję się! Dziś ostatnia szansa, by zobaczyć wystawę "Muzeum na kółkach", która TYLKO w ten weekend gości w Obornikach. Zapraszamy serdecznie od 11.00 do 18.00! Dodatkowo, o godz. 16.00 projekcja filmu Mikołaja Grynberga "Dowód tożsamości" (film trwa ok. 40 minut). Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie.

czytaj więcej

dodano: 11-10-22

Koń w bibliotece - fotorelacja

Koń jaki jest - każdy widzi. A jak wyglądała miniona sobota - każdy może zobaczyć na zdjęciach. Akcja promująca czytelnictwo, tym razem skoncentrowana na książkach poświęconych jeździectwu i koniom, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie mieliśmy pojęcia, że w naszym mieście jest tylu miłośników hobby horsingu. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się w bibliotece.

czytaj więcej