Aktualności

dodano: 16-09-16

Legenda o Obornikach

Nasz konkurs nadal trwa. Swoje prace można zgłaszać do biblioteki do 20 września (wtorek). Przydatną pomocą może być książka pt. Dzieje Obornik. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 15-09-16

Amazonia- na wariackich papierach

15 września w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Emil Witt opowiedział zgromadzonej młodzieży o swojej podróży do Amazonii. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 15-09-16

Biblioteczny Kącik Malucha

14 września odbyły się pierwsze zajęcia w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Wspaniała pogoda pozwoliła nam, żeby usiąść na kocykach i poduchach przed budynkiem biblioteki. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za dzisiejsze odwiedziny. Poznaliśmy Kemushiego, małą gąsienicę, która stała się pięknym motylem. A to wszystko dzięki Papierowemu Teatrowi Kamishibai.

czytaj więcej

dodano: 12-09-16

Kino plenerowe

W sobotni wieczór przed budynkiem naszej biblioteki odbył się seans filmowy. Było to możliwe za sprawą projektu Biblioteka-miejsce spotkań, który realizujemy z Fundacją IBRAS. W internetowym głosowaniu wygrał film Zostań, jeśli kochasz.

czytaj więcej

dodano: 12-09-16

Spotkanie autorskie

W piątkowy wieczór obornicką Bibliotekę Publiczna odwiedziła Emilia Kubaszak autorka książki \"Żar prawdy\". Jest to debiutancka powieść autorki, tym bardziej miło, że na pierwsze spotkanie z publicznością wybrała naszą Bibliotekę.

czytaj więcej

dodano: 12-09-16

Uwaga konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie.

czytaj więcej

dodano: 08-09-16

Wystawa

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy na której prezentowane są akwarele i rysunki Macieja Markiewicza.

czytaj więcej

dodano: 07-09-16

Kino plenerowe

Zapowiada się piękny, ciepły weekend. Zapraszamy w sobotę 10.09 na pokaz filmu Zostań, jeśli kochasz. Seans odbędzie się przed budynkiem biblioteki o godz. 19.00. Jest to kolejna atrakcja związana z projektem Biblioteka- miejsce spotkań realizowanym z Fundacją IBRAS.

czytaj więcej

dodano: 05-09-16

Narodowe Czytanie 2016

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja propagowania literatury narodowej. Akcję zapoczątkowano w 2012, a od 2014 została objęta patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku w całej Polsce czytano Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

czytaj więcej

dodano: 29-08-16

Kino plenerowe

W ramach projektu Biblioteka - miejsce spotkań, realizowanego z Fundacją IBRAS zapraszamy na pokaz filmowy, który odbędzie się 10 września o godz. 19.00 przed budynkiem biblioteki. Tytuł filmu wybiorą czytelnicy.

czytaj więcej