Aktualności

dodano: 24-09-18

Sobota z komiksem

To nie była zwykła sobota w bibliotece. Na holu królował słynny już wannolot, dzieci wykonywały prace plastyczne pod okiem niezastąpionej pani Basi Zielińskiej oraz zakładki do książek z motywem Kajko i Kokosza. Na amatorów rywalizacji czekały gry planszowe ”Przygody Wojów”, a na spragnionych relaksu – wygodne leżaki i dużo, dużo komiksowych nowości. Publiczność mogła podziwiać komiksową panoramę Obornik, ewentualnie – stworzyć własne dymki.

czytaj więcej

dodano: 21-09-18

O "Czerwonym Kapturku" inaczej

Historię dziewczynki w czerwonym kapturku znają wszyscy. W naszej bibliotece uczniowie Johnny Dewey School mieli jednak okazję poznać zupełnie inną wersję tej baśni.

czytaj więcej

dodano: 21-09-18

Spotkanie z Moniką Długą

Prawdziwa gratka dla miłośników literatury i osób zainteresowanych współczesnym rynkiem wydawniczym. Już w najbliższą środę, 26 września, o godz. 17.00 naszym gościem będzie Monika Długa - autorka bloga Good save the book i szefowa redakcji Wydawnictwa Poznańskiego. Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 20-09-18

Komiksowa "Szkoła Latania"

W bibliotece trwa "Tydzień z polskim komiksem". Prowadzimy lekcje biblioteczne na podstawie "Szkoły Latania", czyli komiksu z serii Kajko i Kokosz Janusza Christy. Prawdziwą furorę robi wannolot. Wielki finał już w najbliższą sobotę. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 19-09-18

Rogate ranczo

Z farmy uciekły wszystkie zwierzęta. Na ich poszukiwanie wyruszył Pan Lupa, a dzielnie pomagały mu w tym przedszkolaki. Śmiechu było co niemiara, a poza tym – piosenki, kowbojski taniec i spontaniczne oklaski. Dzieci poznały też instrumenty – gitarę oraz banjo. 19 września odbył się pierwszy z cyklu koncertów edukacyjno-muzycznych „Pan Lupa i przyjaciele w poszukiwaniu dźwięków” przygotowany przez Art Bonsai. Dziękujemy wykonawcom i wspaniałej publiczności. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 19-09-18

Supermen za 2,5 miliona dolarów

Od chłopczyka w żółtej koszulce („Yellow Kid”) po komiksową opowieść o holocauście („Maus”) - w fascynującą podróż przez dzieje komiksu zabrał nas wczoraj dr Michał Traczyk, kierownik Pracowni Komiksu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Było o genezie gatunku, pierwszych szkicach kultowych superbohaterów oraz przełomowych momentach w ewolucji sztuki komiksu. Przekonaliśmy się, że nie ma tematu, którego nie dałoby się opowiedzieć za pomocą słowa i obrazu. O wartości komiksu świadczy m.in. fakt, że pierwsze zeszyty o przygodach Supermena osiągają dziś ceny liczone w milionach dolarów. Bardzo dziękujemy dr Traczykowi za przybycie do obornickiej biblioteki i podzielenie się z nami swoją fachową wiedzą.

czytaj więcej

dodano: 17-09-18

Biblioteka przyjazna seniorom

W minioną sobotę biblioteka publiczna miała swoje stoisko podczas II Obornickiego Weekendu Seniora.

czytaj więcej

dodano: 17-09-18

Kulinarne podróże wirtualne

Było ciekawie, było inspirująco, było pysznie. Tak w skrócie można podsumować pierwsze spotkanie z blogerem, które odbyło się w miniony piątek, 14 września, w obornickiej bibliotece. Dominik Bloch, autor strony „Poznań na widelcu” zdradził przed nami kulisy tworzenia recenzji z wizyt w poznańskich restauracjach. Podpowiedział gdzie podają najlepszą kaczkę z pyzami, a gdzie wyborne pierogi. Pooglądaliśmy apetyczne zdjęcia, które trafiają na instagram oraz filmy, od których momentalnie można było poczuć się głodnym.

czytaj więcej

dodano: 12-09-18

Tydzień z polskim komiksem

Ma ponad 120 lat, wiernych fanów i stałe miejsce (nie tylko) w popkulturze. Komiks! To on będzie rządził w bibliotece publicznej przez najbliższy tydzień (od 17 do 22 września). Zapraszamy na lekcje biblioteczne, otwarte wykłady, komiksową panoramę Obornik, podróże wannolotem i komiksowe nowości dla małych, średnich i dużych. A na deser - sobota z komiksem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

czytaj więcej

dodano: 12-09-18

Sobota z komiksem

Sobota z komiksem (22 września) będzie zwieńczeniem pierwszego komiksowego tygodnia w obornickiej bibliotece publicznej. Dzieci w wieku 9-11 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalna rysowniczkę Agatę Matraś (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na otwarte spotkanie z Witoldem Tkaczykiem poświęcone komiksowi historycznemu. Na najmłodszych będą czekały rysowanki, gry planszowe i prawdziwy wannolot. Wszystko na tle nieco odmienionej panoramy Obornik. Zapraszamy!

czytaj więcej