Aktualności

dodano: 11-12-17

UWAGA!

Drodzy czytelnicy, uprzejmie informujemy, że z powodu prac remontowych (wymiana okien), w dniach 12 - 13 grudnia WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH będzie NIECZYNNA. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 08-12-17

Grudzień w bibliotece

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania biblioteki i zwiedzania wystawy "Rękodzieło. Prace Barbary i Józefa Zarębskich". Ponadto, 6 grudnia w wypożyczalni dla dzieci rozgościł się Święty Mikołaj i wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na dłużej. Przywiózł też prezenty - nowe, piękne książki popularnonaukowe. Zachęcamy do wypożyczania.

czytaj więcej

dodano: 06-12-17

Zapraszamy

Już w najbliższy piątek, 8 grudnia, o godzinie 18.00 w bibliotece odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny - 40 lat pracy twórczej Marii Kogut. Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 04-12-17

Barbórkowo-mikołajkowe warsztaty z Mądra Sową

Jeżeli spotkanie w Klubie Mądrej Sowy wypada 4 grudnia, to tematem przewodnim musi być Dzień Górnika. A że mikołajki za pasem, to nie sposób nie wspomnieć i o tej radosnej dacie w grudniowym kalendarzu. Dzieci jak zwykle dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących obu świąt, śpiewały okolicznościowe piosenki, a także wykonały prace plastyczne. Wielką atrakcją była możliwość włożenia oryginalnej górniczej czapki, z której to okazji dzieci chętnie skorzystały. Bardzo dziękujemy za uczestnictwo wszystkim naszym Sówkom.

czytaj więcej

dodano: 01-12-17

"Barbara Święta o górnikach pamięta"...a oborniccy uczniowie pamiętają o Barbórce

Zanim na dobre rozpocznie się sezon przedświąteczny, warto pamiętać o obchodzonym 4 grudnia największym górniczym święcie, czyli o Barbórce. Z tej okazji w bibliotece odbyły się dwie lekcje, w których uczestniczyli uczniowie klasy III d i III h ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach wraz z wychowawczyniami. Dzieci z uwagą wysłuchały „Legendy o Skarbniku” przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai, zobaczyły jak wygląda uroczysty pochód barbórkowy, a także wysłuchały wiersza „Lokomotywa” w gwarze śląskiej. Na koniec uczniowie obiecali śledzić pogodę w najbliższy poniedziałek, wszak stare przysłowie mówi – „Jak Barbórka po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie”. Bardzo dziękujemy za uczestnictwo.

czytaj więcej

dodano: 30-11-17

Uszatek w Objezierzu

Balik miał być ostatnim akcentem związanym z Uszatkowymi urodzinami, ale okazało się, że Miś ma ochotę na więcej. W minioną środę, 29 listopada, gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Objezierzu na obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Trzeba przyznać, że dzieci z Objezierza przygotowały się doskonale – była wystawa książek o misiach, galeria prac plastycznych, a nawet jeden prawdziwy miś;-) Uczniowie klasy I, II i III oraz przedszkolaki i zerówkowicze wysłuchali niezapomnianych opowiadań Czesława Janczarskiego, zaśpiewali piosenki ze słynnej dobranocki, a także pochwalili się swoją znajomością wierszyków i piosenek o misiach. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

czytaj więcej

dodano: 29-11-17

Balik urodzinowy Misia Uszatka

Balik w bibliotece, który odbył się 27 listopada, zwieńczył hucznie obchodzone 60 urodziny Misia Uszatka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci uczęszczające na warsztaty z Mądrą Sową wraz z opiekunami, rodzeństwem i przyjaciółmi. Jak przystało na przyjęcie urodzinowe z prawdziwego zdarzenia, nie mogło zabraknąć muzyki na żywo – przygrywał nam Pan Czesław Karolczak.

czytaj więcej

dodano: 28-11-17

Obornickie Katarzynki w bibliotece

W dniach od 24 do 26 listopada biblioteka przeżyła prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Nadwarciańska Kolej Drezynowa, które w murach naszej instytucji zorganizowało Obornickie Katarzynki, czyli wystawę kolejek małych i dużych. Trzeba przyznać, że z każdą kolejna edycją tej imprezy, organizatorzy zapewniają coraz więcej atrakcji.

czytaj więcej

dodano: 27-11-17

Uszyli misie!

W miniony piątek, 24 listopada, w bibliotece odbyły się warsztaty z szycia pluszowych misiów. Wyzwanie igle i nitce rzucili uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, którzy przybyli do nas z wychowawczynią – Panią Agnieszką Stroińską. Zanim rozpoczęło się wielkie szycie, dzieci wysłuchały kilku słów na temat nieco zapomnianej sztuki krawiectwa.

czytaj więcej

dodano: 23-11-17

60 urodziny Misia Uszatka - lekcje biblioteczne

W dniach od 20 do 23 listopada br. w bibliotece odbyły się specjalne lekcje przygotowane z okazji 60 urodzin Misia Uszatka zatytułowane „Uszatek Miś – przyjacielem dzieci nie od dziś”. W zajęciach udział wzięły: dzieci z Przedszkola nr 4 „Bajka” w Obornikach (grupa Biedronki, Zajączki i Tygryski), dzieci z Przedszkola nr 5 „Kolorowe Nutki” w Obornikach (grupa Maluchy) oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach (klasa I a, I b, I c, I d i II a), wraz z wychowawczyniami i opiekunkami.

czytaj więcej