Aktualności

dodano: 18-02-22

Amazonia ekstremalnie, czyli spotkanie z Emilem Wittem

Emil Witt - pasjonat pierwotnych kultur, dziewiczej przyrody i dobrej muzyki opowiadał w czwartkowe popołudnie, 17 lutego, o swojej pierwszej podróży do Amazonii. Wspominał np. jak jeden z członków amazońskiego plemienia oglądał foldery turystyczne Gminy Oborniki, z zaciekawieniem dopytując o zwierzęta takie jak dzik czy sarna. Było też sporo o realiach życia w prawdziwej dżungli...

czytaj więcej

dodano: 31-01-22

Luty w bibliotece

W najkrótszym miesiącu w roku zapraszamy do biblioteki na spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem, który opowie nam o wyprawie do dalekiej Amazonii. Znacznie bliżej zabierze nas Henryk Wojtysiak, który powróci wspomnieniami do rodzinnej Lipy. Tradycyjnie odbędą się też spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. Szczegóły na plakatach oraz na profilu biblioteki na facebooku.

czytaj więcej

dodano: 03-02-22

Zostań bibliotekarzem na 1 dzień

Jeszcze tylko przez kilka dni można wziąć udział w wyjątkowej licytacji, z której dochód przeznaczony będzie na WOŚP. Zwycięzca otrzyma voucher, dzięki któremu będzie mógł na 1 dzień zostać bibliotekarzem (!) oraz zestaw gadżetów od Biblioteki Publicznej w Obornikach. Szczegóły tutaj:

czytaj więcej

dodano: 01-02-22

Ferie z grami planszowymi - fotorelacja

Myli się ten, kto sądzi, że wraz z nastaniem ery cyfrowej, „planszówki” odeszły do lamusa. Wystarczy obejrzeć poniższe zdjęcia, by przekonać się, że nasza tegoroczna propozycja na ferie to był strzał w dziesiątkę! Uczestnicy spotkań mogli wybierać wśród kilkudziesięciu tytułów, które oferuje biblioteka – od tradycyjnych „Scrabbli” po strategiczne „7 cudów świata”. Można też było przynieść własne gry.

czytaj więcej

dodano: 31-01-22

30 FINAŁ WOŚP

Pracownicy biblioteki wspierają WOŚP od momentu powstania fundacji. Zwykle nasza pomoc polegała na wrzucaniu datków do puszek wolontariuszy. Jednak ze względu na pandemię Biblioteka Publiczna w Obornikach już drugi raz stała się „Miejscem z serduchem”.

czytaj więcej

dodano: 27-01-22

A my czytamy...

Kolejny rok w Dyskusyjnym Klubie Książki zaczęłyśmy mocnym kryminałem Anny Kańtoch „Lato utraconych”. Zachwyciła nas misterna intryga, nietuzinkowa główna bohaterka oraz nienaganny warsztat pisarski. Powieść czyta się błyskawicznie i nawet jeśli zakończenie pozostawiło pewien niedosyt, to i tak z podziwem przyglądamy się twórczości autorki (nowa królowa polskiego kryminału?). Na kolejne, wyjątkowe spotkanie, podczas którego świętować będziemy 15. urodziny obornickiego DKK, zapraszamy 23 lutego.

czytaj więcej

dodano: 04-01-22

Biblioteczna propozycja na ferie

Ferie zimowe na horyzoncie:) Tych, którzy zostają w Obornikach serdecznie zapraszamy na spotkania przy grach planszowych. Można skorzystać z naszych planszówek (a mamy ich całkiem sporo!) lub przynieść własne. W pierwszym tygodniu ferii gramy w siedzibie biblioteki przy Kopernika, a w drugim - w naszych filiach w Popówku, Ocieszynie, Objezierzu i Rożnowie. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 21-12-21

Życzenia

czytaj więcej

dodano: 21-12-21

Informacja

czytaj więcej

dodano: 16-12-21

Grudniowy DKK

Na ostatnim w tym roku spotkaniu DKK omawiałyśmy książkę "Kobiety z Vardo" autorstwa brytyjskiej pisarki Kiran Millwood Hargrave. Lektura okazała się ciekawa i ze wszech miar godna polecenia. Podsumowałyśmy także rok czytelniczy, który - mimo pewnych trudności - możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych. Kolejne spotkanie w ostatnią środę stycznia. Zapraszamy!

czytaj więcej