Aktualności

dodano: 26-05-23

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki o kobietach, z kobietami.

Majowe spotkanie zaliczamy do zdecydowanie udanych. Wszystko za sprawą świetnej książki. Tym razem była to opowieść "My dwie, my trzy, my cztery" autorstwa Sarah Crossan. Wspaniale napisana historia o byciu córką, babcią, matką, siostrą na równi intrygowała, wzruszała, irytowała i bawiła.

czytaj więcej

dodano: 25-05-23

Biblioteczny Kącik Malucha

Majowe spotkanie z dziećmi w Bibliotecznym Kąciku Malucha przebiegało pod znakiem opowieści o tym czym jest morał i czego możemy nauczyć się od bohaterów bajek i opowieści.

czytaj więcej

dodano: 23-05-23

Majowe bobasy

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie "Bobasów w bibliotece" upłynęło na zabawie i twórczej pracy.

czytaj więcej

dodano: 19-05-23

Biblioteka Publiczna w Obornikach wśród najlepszych Wielkopolskich Bibliotek Roku 2022

18 maja br., podczas uroczystych obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, dyrektor Mateusz Klepka odebrał z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka prestiżowy tytuł Templum Libri. Wyróżnienie zostało przyznane za stworzenie idei festiwalu literackiego o wysokich ambicjach, promującego czytelnictwo i budującego świadomość kulturową.

czytaj więcej

dodano: 17-05-23

Adam Maliński o powstańcach styczniowych z terenu powiatu obornickiego

We wtorek, 9 maja, w Bibliotece Publicznej w Obornikach, odbył się wykład Adama Malińskiego pt. „Mieszkańcy powiatu obornickiego w powstaniu styczniowym”. Znaczna część prelekcji poświęcona była postaci Witolda Turno, który poległ dokładnie 160 lat temu w wyniku ran odniesionych w bitwie pod Ignacewem.

czytaj więcej

dodano: 16-05-23

Jubileusz Barbary Zielińskiej

25 lat minęło od literackiego debiutu Barbary Zielińskiej. Była to okazja do świętowania w gronie rodziny, przyjaciół, współpracowników i miłośników poezji.

czytaj więcej

dodano: 10-05-23

Dzień Bibliotekarza 2023

8 maja obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji osobiste życzenia złożyła nam Starosta Powiatu Obornickiego, Zofia Kotecka, Zastępca Burmistrza Oborniki, Piotr Woszczyk, dzieci z Zespołu Przedszkoli oraz ze Żłobka Miejskiego, a także niezliczone grono czytelników i przyjaciół naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 09-05-23

Aplikacja SOWA MOBI w naszej bibliotece

Drodzy Czytelnicy! Jest już dostępna bezpłatna aplikacja na smartfona SOWA MOBI.

czytaj więcej

dodano: 04-05-23

Informacja

czytaj więcej

dodano: 28-04-23

Majówka w bibliotece

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy do zapoznania się z weekendowymi dniami otwarcia naszej biblioteki. Zachęcamy do wypożyczania książek i zwiedzania dwóch wystaw.

czytaj więcej