Aktualności

dodano: 18-04-19

Wesołego Alleluja!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć naszym Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i radości. Niech ten świąteczny czas będzie okazją do pięknego i spokojnego wypoczynku w gronie najbliższych.

czytaj więcej

dodano: 18-04-19

Bystrzak i MDKK

Wczoraj - 17 kwietnia odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W kameralnym i dobrym towarzystwie rozmawialiśmy o książce pt. „Bystrzak” Marie-Aude Murial.

czytaj więcej

dodano: 18-04-19

Maluszki i kolorowanki-pisanki

Dziś odbyły się zajęcia z cyklu „Maluch w świecie książki”. Dzieci ze Żłobka miejskiego dowiedziały się jakie są najważniejsze wielkanocne tradycje.

czytaj więcej

dodano: 16-04-19

Mądre Sowy w wielkonocnym nastroju

Wczoraj – 15 kwietnia spotkanie klubu Mądrych Sów poświęcone było zwyczajom wielkanocnym.

czytaj więcej

dodano: 06-04-19

Tildy Doroty Marcinkowskiej

W holu biblioteki publicznej prezentowaliśmy już niejedną wystawę rękodzielniczą. Ta, którą można podziwiać w kwietniu, jest naprawdę wyjątkowa. Pani Dorota Marcinkowska, która na co dzień pracuje w jednym z obornickich przedszkoli, postanowiła zaprezentować szerszej publiczności szyte przez siebie Tildy i lalki tekstylne. O tym, że była to bardzo dobra decyzja świadczy zachwyt uczestników wczorajszego wernisażu oraz tych, którzy zdążyli już obejrzeć wystawę przy okazji wizyty w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 05-04-19

Akcja: Powstanie w Obornikach

W setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Wydawnictwo Miejskie Posnania, na prośbę zastępcy prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego, z inspiracji dyrektora Teatru Polskiego Macieja Nowaka oraz w partnerstwie z poznańskimi instytucjami i Samorządem Województwa Wielkopolskiego, zorganizowało Akcję: Powstanie. Jej celem było zebranie powstańczych pamiątek, które mimo upływu czasu, zniszczeń wojennych i powojennego wyparcia z przestrzeni publicznej, przetrwały w domach rodzin powstańców. Akcję przeprowadzono w 12 wielkopolskich miastach, w tym w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 29-03-19

Biblioteka z rekordowym dofinansowaniem MKiDN

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach już po raz trzeci skutecznie aplikowała o środki do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Jednak ten rok jest wyjątkowy i rekordowy – po ogłoszeniu wyników naboru okazało się, że obornicka instytucja, jako jedna z dwóch bibliotek w Polsce, otrzymała dofinansowanie na wszystkie 4 zgłoszone projekty (jeden wnioskodawca mógł złożyć maksymalnie 4 wnioski). Łączna kwota dofinansowania projektów wynosi nieco ponad 64 tys. zł.

czytaj więcej

dodano: 12-04-19

Komiksowo w bibliotece

W środę 10 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty komiksowe w ramach projektu "Łączy nas komiks". Prowadzący zajęcia Witold Tkaczyk tym razem opowiadał o typach komiksów występujących w Europie, uwzględniając podział na klasycznych i współczesnych autorów oraz tytuły.

czytaj więcej

dodano: 09-04-19

Bobasy w jogurcie

Pierwsze wiosenne warsztaty dla mam i bobasów odbyły się 9 kwietnia. Jak zawsze wstępem do zajęć była indywidualna zabawa z książką.

czytaj więcej

dodano: 03-04-19

Kwietniowe przedszkolaki

W ferworze wystawowo-projektowym, nie zapominamy o najmłodszych mieszkańcach Obornik i okolic. Wczoraj i dziś bibliotekę publiczną poznawały dzieci z przedszkola "Tęczowy Raj" w Bogdanowie oraz grupa przedszkolaków z Akademii Wiedzy i Zabawy.

czytaj więcej