Aktualności

dodano: 19-08-22

Dofinansowanie na zakup nowych książek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego otrzymała w 2022 roku kwotę 10 000 zł w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”. „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

czytaj więcej

dodano: 04-08-22

"Poetycki Wędrowiec" u Seniorów

2 sierpnia br. Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec”, działające przy obornickiej Bibliotece Publicznej, zawitało do Dziennego Domu Seniora „Jagiellonka”. Spotkanie zatytułowane „Spacerkiem przez Oborniki” prowadził Henryk Wojtysiak, a towarzyszyła mu Barbara Zielińska. Prezentacja zdjęć naszego miasta przeplatana była opowieściami o jego historii (chętnie uzupełnianymi przez bywalców „Jagiellonki”) oraz wierszami poetów.

czytaj więcej

dodano: 21-06-22

Uwaga!

czytaj więcej

dodano: 05-07-22

"A przed nami lato" - relacja z koncertu

„A przed nami lato” – pod takim tytułem odbyło się 1 lipca 2022 roku spotkanie poetycko-muzyczne, przygotowane przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Ze względu na kaprysy pogodowe, piękny, zielony skwer zastąpiła klimatyzowana sala biblioteki. Tego dnia scena została przyozdobiona kwiatami i rekwizytami wprowadzającymi w wakacyjny nastrój. Do tego artyści podawali pełen wachlarz poezji przerywanej piosenkami o lecie.

czytaj więcej

dodano: 30-06-22

II edycja Festiwalu "Literackie Objezierze" - RELACJA

Podczas drugiej edycji Festiwalu „Literackie Objezierze” dopisało wszystko. Pisarze. Publiczność. Plener. Pogoda. Od pierwszych oklasków, które przywitały Łukasza Wierzbickiego, aż do ostatnich dźwięków sobotniego koncertu – w każdej minucie mieliśmy poczucie uczestniczenia w czymś niezwykłym. I zdaje się, że wiele osób podziela tę opinię. Pozwólcie zatem, że w reporterskiej relacji opiszemy dwudniowe święto literatury w Objezierzu. A było tak:

czytaj więcej

dodano: 27-06-22

Zapraszamy na koncert

Już w najbliższy piątek, 1 lipca, o godz. 18.00 przed Biblioteką Publiczną w Obornikach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Koncert na schodach". Poezję i piosenki, które idealnie pasują do wakacyjno-letnich klimatów, zaprezentuje Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 27-06-22

Henryk Wojtysiak wyróżniony

Z radością informujemy, że 24 czerwca, podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej, pan Henryk Wojtysiak został uhonorowany Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Henryk Wojtysiak jest związany z obornicką Biblioteką Publiczną od wielu lat i jak sam podkreśla: "tu moje poczynania literackie i artystyczne się zaczęły. Biblioteka i Towarzystwo (Poetycki Wędrowiec) były i są dla mnie niemal częścią rodziny". Panu Henrykowi serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu osiągnięć w dziedzinie kultury.

czytaj więcej

dodano: 27-06-22

Czerwcowe spotkanie DKK

Na ostatnim przed wakacyjną przerwą spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy książkę "Przyzwoitka" Laury Moriarty. Okazało się, że autorka ma dar pisana wciągających, wielowątkowych powieści (w końcu nazwisko Moriarty zobowiązuje!). Lektura bardzo spodobała się Klubowiczkom i sprzyjała rozmowom na wiele różnych tematów - od macierzyństwa, przez kulisy sławy, aż do amerykańskiego purytanizmu. Bardzo polecamy!

czytaj więcej

dodano: 22-06-22

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

To było ostatnie, przed wakacyjną przerwą spotkanie bywalców Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Ponownie czytelnicze wrażenia stały się przyczyną nie tylko naszej ożywionej dyskusji, ale przede wszystkim źródłem całkiem różnych emocji.

czytaj więcej

dodano: 18-05-22

Festiwal Literackie Objezierze

Serdecznie zapraszamy na II edycję Festiwalu "Literackie Objezierze". 10 i 11 czerwca (piątek-sobota) w objezierskim Domu Kultury odbędą się spotkania autorskie, a w plenerze - wydarzenia towarzyszące. Szczegóły można znaleźć tutaj:

czytaj więcej