Aktualności

dodano: 27-09-21

Na Antypodach z Michaliną Kupper

W czwartkowe popołudnie, 23 września, w ramach cyklu "Biblioteka oknem na świat", w daleką podróż zabrała nas Michalina Kupper. Przedstawiona przez panią Michalinę relacja z podróży po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei byłą wciągająca, interesująca, okraszona mnóstwem szczegółów i pięknymi zdjęciami. A co najważniejsze...

czytaj więcej

dodano: 22-09-21

UWAGA! Zmiana kierunku podróży!

Uprzejmie informujemy, że jutro, zamiast do Amazonii, udamy się w zupełnie inny rejon świata. Pan Emil Witt niespodziewanie wyfrunął nam do Peru (jak wróci, to wszystko opowie:), ale "w zastępstwie" przybędzie pani Michalina Kupper, która zabierze nas w podróż na Antypody i opowie o dziewięciomiesięcznej wyprawie do Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei.

czytaj więcej

dodano: 17-09-21

Podróżnicy wracają!

Po dłuższej przerwie do biblioteki wraca znany i lubiany cykl pn. "Spotkania z podróżnikami". Tym razem - kierunek Amazonia! Gościem wydarzenia, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 23 września, o godz. 18.00 będzie Emil Witt, który jako nastolatek wyruszył na swoją pierwszą wyprawę do Amazonii... i tak jeździ do dziś.

czytaj więcej

dodano: 23-09-21

Bobasy w bibliotece

W środowy poranek – 22 września odbyło się pierwsze po prawie rocznej przerwie spotkanie dla dzieci w wieku do 3 lat (dawniej „Warsztaty dla mamy i bobasa).

czytaj więcej

dodano: 20-09-21

Wszechświat kontra Alex Woods

Sobotnie popołudnie 18 września 2021 r. upłynęło na rozmowach o czytelniczych wrażeniach po lekturze książki Gavine Extence pt. „Wszechświat kontra Alex Woods”.

czytaj więcej

dodano: 15-09-21

Tydzień z Lemem

Od poniedziałku, 13 września, w Bibliotece Publicznej w Obornikach obchodzimy "Tydzień z Lemem", czyli cykl wydarzeń zorganizowanych z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. W holu biblioteki prezentujemy dwie wystawy związane z twórczością pisarza: "Ocean" autorstwa Justyny Polakowskiej oraz "Stanisław Lem... on już to wiedział..." przygotowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Dopiewie. Przygotowana jest także kosmiczna fotobudka.

czytaj więcej

dodano: 02-09-21

Godziny pracy biblioteki

Informujemy, że od 1 września 2021 r. obowiązują następujące godziny otwarcia biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 10-09-21

Biblioteczna lekcja dla przedszkolaków

Początek września to dobry moment na bliższe zapoznanie się z biblioteką.

czytaj więcej

dodano: 06-09-21

Narodowe Czytanie 2021

Tradycji stało się zadość. Jubileuszowa, 10 edycja Narodowego Czytania odbyła się w miniony piątek, 3 września przed Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach. Tym razem wybrzmiały fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej".

czytaj więcej

dodano: 06-09-21

Pamiętali o Baczyńskim

1 września 2021 roku Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" wraz z przyjaciółmi przedstawiło zebranym w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach interpretacje wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - najwybitniejszego poety walczącej Warszawy.

czytaj więcej