Aktualności

dodano: 22-02-23

Fantastyczna Sobota z Harrym Potterem

Serdecznie zapraszamy do biblioteki na kolejną sobotę tematyczną, która odbędzie się 4 marca w godz. od 11.00 do 13.00. Tym razem, motywem przewodnim będzie uwielbiana przez czytelników seria książek o przygodach młodego czarodzieja z Hogwartu. W programie, między innymi, warsztaty plastyczne, rebusy, zagadki, gry planszowe i niezwykły pokaz magii. Jednym z elementów wydarzenia będzie także Wielki Powiatowy Test Wiedzy o Harrym Potterze, na który można się zapisać do 28 lutego. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach.

czytaj więcej

dodano: 17-02-23

Miłość jest najważniejsza

To tytuł ostatniego wieczoru poetycko-muzycznego przygotowanego przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec, który odbył się 16 lutego w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 15-02-23

Konkurs dla miłośników Harrego Pottera - REGULAMIN

Już 4 marca, w bibliotece odbędzie się II edycja Wielkiego Powiatowego Testu Wiedzy o Harrym Potterze. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani w wieku od 10 do 110 lat. Zapisy przyjmujemy do wtorku, 28 lutego. Szczegóły można znaleźć w regulaminie (plik PDF do pobrania poniżej). Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie!

czytaj więcej

dodano: 13-02-23

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny

Już w najbliższy czwartek, 16 lutego, o godz. 18.00, w bibliotece odbędzie się spotkanie poetycko-muzyczne pt. "Miłość jest najważniejsza", przygotowane przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Wstęp wolny, zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 03-02-23

Ferie w filiach

Przez cały tydzień w naszych filiach w Objezierzu, Ocieszynie, Rożnowie i Popówku można było miło spędzić zimowe przedpołudnia grając w "planszówki". A już od najbliższego poniedziałku gramy w Obornikach. Zapraszamy od 6 do 10 lutego, w godz. od 10.00 do 15.00.

czytaj więcej

dodano: 24-01-23

Dofinansowanie dla biblioteki

Informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach otrzymała dofinansowanie w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność " objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

czytaj więcej

dodano: 31-01-23

Propozycja na ferie

Z pierwszym dniem lutego zapraszamy dzieci z opiekunami na cykl spotkań ze znanym i lubianym papierowym teatrem kamishibai. Codziennie o godz. 12.00 przedstawimy inną opowieść. Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

czytaj więcej

dodano: 27-01-23

Nowa wystawa w bibliotece!

Zapraszamy na wystawę pt. „Historiæ Animalium. Zwierzęta na kartach starodruków”. Na 78 ilustracjach przedstawiamy proces kreowania się nowożytnej wiedzy przyrodniczej. Poprzez wystawę można prześledzić tendencje, jakie nastąpiły w dokumentowaniu przyrody na przestrzeni trzech wieków, od XVI do XVIII.

czytaj więcej

dodano: 25-01-23

Luty w bibliotece

Środek zimy to idealna pora na to, by zajrzeć do biblioteki (zresztą, każda pora jest na to dobra:) Zapraszamy po książki oraz na wydarzenia, które dla Was przygotowaliśmy. Szczegóły na plakatach.

czytaj więcej

dodano: 30-01-23

Bobasy znowu w bibliotece

Pierwsze w tym roku kalendarzowym zajęcia z cyklu "Bobas w bibliotece", zgromadziły w czwartkowy poranek 26 stycznia, grupę najmłodszych czytelników.

czytaj więcej