Aktualności

dodano: 02-12-19

Fantastyczna sobota z Harrym Potterem

30 listopada odbyła się w naszej bibliotece Fantastyczna Sobota z Harrym Potterem. Z tej okazji instytucje licznie odwiedzili miłośnicy książek o przygodach nastoletniego czarodzieja. Czekało na nich mnóstwo atrakcji.

czytaj więcej

dodano: 03-12-19

Wyspy Indonezji

W piątek, 29 listopada, w ramach cyklu spotkań "Biblioteka oknem na świat" przenieśliśmy się na Wyspy Indonezji. Gośćmi spotkania byli podróżnicy Elżbieta Woźniak i Jerzy Moliński, którzy opowiadali o niezwykłych podróżach po Papui, Sulawesi, Jawie i Bali. Pływanie w falach oceanu, treking do odległych górskich wiosek, czynny wulkan ze złożami siarki, kulinarne przygody i krwawe obrzędy pogrzebowe to tylko kilka z wielu tematów opowieści przedstawionych w piątkowy wieczór.

czytaj więcej

dodano: 21-11-19

WIELKI POWIATOWY TEST WIEDZY O HARRYM POTTERZE

Zapraszamy do udziału w teście wiedzy o Harrym Potterze i jego magicznym świecie.

czytaj więcej

dodano: 28-11-19

Święto Pluszowego Misia

Tegoroczny Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy kilka razy i zawsze w innym miejscu i okolicznościach.

czytaj więcej

dodano: 27-11-19

Swojscy sąsiedzi

Gdzie mieszka Krecik? Jakie góry dzielą z nami Czechy? Kim był dobry wojak Szwejk, a czym jest zmarzlina? Odpowiedzi na te pytania uzyskały dzisiaj w bibliotece obornickie przedszkolaki.

czytaj więcej

dodano: 27-11-19

Spotkania z Robertem M. Wegnerem oraz z Anną Brzezińską

W listopadzie Biblioteka Publiczna w Obornikach rozpoczęła nowy cykl, w ramach którego gościmy pisarzy literatury fantasy. 19 listopada odbyło się spotkanie z Robertem M. Wegnerem - autorem "Opowieści z meekhańskiego pogranicza", sześciokrotnym laureatem Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Natomiast 26 listopada gościliśmy pierwszą damę polskiej fantastyki - Annę Brzezińską.

czytaj więcej

dodano: 26-11-19

Bobasy i misie w bibliotece

Dziś odbyły się kolejne „Warsztaty dla mamy i bobasa”.

czytaj więcej

dodano: 21-11-19

Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu.

Kraj, który wygląda jak z baśni z 1001 nocy. Kobiety i mężczyźni, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. Kontrakty przedmałżeńskie, do których warto wpisać sumę, którą dostanie żona za urodzenie każdego dziecka. No i wiekowy, bezdzietny sułtan, który niepodzielnie rządzi krajem od niemal 50 lat. 20 listopada mieliśmy niebywałą okazję przenieść się od jednego z najbogatszych krajów Zatoki Perskiej - Omanu. Naszym gościem była reporterka Agata Romaniuk, która w tym roku wydała swoją debiutancka książkę „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” (seria reporterska Wydawnictwa Poznańskiego).

czytaj więcej

dodano: 18-11-19

Sobota z Panem Kleksem

W ostatnią sobotę nasza biblioteka pękała w szwach, a to za sprawą czytelników, którzy całymi rodzinami przybyli na spotkanie z Panem Kleksem.

czytaj więcej

dodano: 18-11-19

Wieczór z Mickiewiczem

W miniony piątek – 15 listopada w Domu Kultury w Objezierzu odbył się koncert poetycko -muzyczny pt. „Wieczór z Mickiewiczem” przygotowany przez działające w naszej bibliotece Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec”.

czytaj więcej