Aktualności

dodano: 17-05-19

Warsztaty komiksowe dla młodzieży trwają

Kolejne warsztaty komiksowe w obornickiej bibliotece za nami. Przypomnijmy, że odbywają się one w ramach projektu "Łączy nas komiks".

czytaj więcej

dodano: 15-05-19

Uroczyste otwarcie Domu Kultury w Objezierzu

Dom Kultury w Objezierzu - Oddział Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach Instytucja Kultury Gminy Oborniki, został uroczyście otwarty 10 maja 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

czytaj więcej

dodano: 14-05-19

Mamy, bobasy, żabki i ciastolina

Dziś odbyły się warsztaty dla mam i bobasów. Jak zawsze dla najmłodszych bywalców naszej biblioteki przygotowaliśmy moc atrakcji.

czytaj więcej

dodano: 14-05-19

Mądre Sowy z biblioteką za pan brat

Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza to temat ostatnich Warsztatów z Mądrą Sową. Z tej okazji sowy odwiedziły oddział dziecięcy i młodzieżowy oraz wypożyczalnię i czytelnię dla dorosłych.

czytaj więcej

dodano: 10-05-19

Krzyżykowe perełki w bibliotece

9 maja w murach biblioteki publicznej odbył się wernisaż pt. „Rękodzielniczy zawrót głowy”. Jego bohaterkami były rożnowianki Agnieszka Kuboń i Barbara Łączak. Obie panie swoje artystyczne uzdolnienia doskonalą już od dzieciństwa. Ich największa pasja to haft krzyżykowy.

czytaj więcej

dodano: 10-05-19

Dzień Bibliotekarza 2019

Jest nam niezmiernie miło, że 8 maja tak wiele osób pamiętało o pracownikach biblioteki. Otrzymaliśmy dziesiątki życzeń i gratulacji od naszych kochanych Czytelników. Swoją obecnością i dobrym słowem docenili nas też przedstawiciele władz: wicestarosta Waldemar Cyranek, zastępca burmistrza Piotr Woszczyk oraz Kamil Górski - asystent posła RP Witolda Paszyka. Niech wszystkie życzenia, wypowiedziane dziś z myślą o bibliotece i bibliotekarzach, nam się spełnią! Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

czytaj więcej

dodano: 08-05-19

W maju dzieciom czytamy

Właśnie trwa Tydzień Bibliotek. Jak co roku, w ogólnopolskiej akcji uczestniczy także obornicka książnica. Tym razem przygotowaliśmy z tej okazji spotkania dla najmłodszych czytelników. W zajęciach zatytułowanych „W maju dzieciom czytamy”, które odbyły się 6 i 7 maja, wzięło udział łącznie około 150 przedszkolaków z obornickiej „Bajeczki”.

czytaj więcej

dodano: 08-05-19

Dzień Bibliotekarza

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji życzymy wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom radości, satysfakcji i dumy z wykonywanego zawodu. Dziękujemy też naszym Czytelnikom za uśmiech i motywację do jeszcze lepszej pracy.

czytaj więcej

dodano: 29-04-19

Do Objezierza na małego źwierza*? Nie, na Festiwal!

Z radością informujemy, że na facebooku powstał profil Festiwal Literackie Objezierze. Sukcesywnie będziemy na nim zamieszczać informacje dotyczące wydarzenia, jakiego w naszej gminie jeszcze nie było. Wydarzenia, które sprawi, że 7 i 8 czerwca Objezierze znów będzie tętnić życiem literackim. Spotkania z pisarzami oraz moc atrakcji towarzyszących - już dziś zapraszamy na kulturalną ucztę dla całych rodzin (oraz do śledzenia profilu Festiwalu):

czytaj więcej

dodano: 25-04-19

Wspomnienie

Dziś mija pierwsza rocznica śmierci Śp. Krystyny Eichler, długoletniej dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach. Rok temu pożegnaliśmy człowieka wielkiego serca i wielkiej pasji. Pozostanie zawsze w naszej pamięci.

czytaj więcej