Aktualności

dodano: 03-11-17

Zapraszamy na popołudnie z grami planszowymi

Serdecznie zapraszamy cale rodziny na popołudnie z grami planszowymi. Już w najbliższą środę, 8 listopada, o godzinie 16.00 wybierzemy się na poszukiwanie "Zaginionej księgi baśni". Emocji z pewnością nie zabraknie. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy pod nr telefonu 61 29 60 265.

czytaj więcej

dodano: 25-10-17

Zapraszamy na promocję książki

Dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy prof. dr hab. Andrzej Marek Wyrwa i Burmistrz Obornik Tomasz Szrama serdecznie zapraszają na promocję książki "RADZIM Gród i Wieś nad Wartą". Promocja odbędzie się 17 listopada 2017 r. o godzinie 12.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach. W czasie promocji będzie możliwość zakupienia publikacji w cenie 55 zł.

czytaj więcej

dodano: 25-10-17

Arktyka okiem kobiety - spotkanie autorskie z Ewą Grewling

Pierwsze polskie zimowe wejście na Newtontoppen miało miejsce w 1997 roku (zdobywcy to W. Moskal, W. Jazdon, T. Schramm, A. Śmiały). 15 lat później, Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska oraz Ewa Grewling, którą mieliśmy okazję gościć 23 października br., powtórzyły ten wyczyn. Podczas spotkania w obornickiej bibliotece, Ewa Grewling podzieliła się wspomnieniami i wrażeniami ze swojej niezwykłej wyprawy na Spitsbergen, a opowieść zilustrowała pięknymi zdjęciami.

czytaj więcej

dodano: 24-10-17

Zapraszamy na wystawę

Informujemy, że do 10 listopada br. w holu Biblioteki Publicznej można oglądać wystawę poświęconą jubileuszowi 40 lat istnienia chóru Cantilena. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

czytaj więcej

dodano: 24-10-17

Warsztaty z Mądrą Sową

"Nitka babiego lata smutkiem oplata" - taki tytuł nosiło wczorajsze spotkanie w ramach bibliotecznych warsztatów z Mądrą Sową. Na przekór tej nazwie oraz pogodzie za oknem, w naszej czytelni wcale nie było smutno. Dzieci podążały za nitką babiego lata do lasu i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, m.in. o zwierzętach, które przygotowują się na nadejście zimy, a prace plastyczne wykonane przez nasze "Sówki" skutecznie rozproszyły szarugę październikowego popołudnia.

czytaj więcej

dodano: 23-10-17

Co nam zostało z tamtych lat...?

Jak mieli okazję przekonać się uczestnicy koncertu o takim właśnie tytule, który odbył się w bibliotece w miniony czwartek - zostało nam bardzo wiele. Wykonawcy, czyli Bogdan Chołdrych (akordeon), Bernard Stieler (skrzypce) oraz Antoni Żuromski (śpiew, gitara) porwali licznie zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania piosenek z czasów młodości swoich rodziców i dziadków, z czasów gdy śpiewało się częściej w domu, na rodzinnych uroczystościach, wyjazdach, spotkaniach towarzyskich itd. Wieczór był nostalgiczny i pełen wspomnień, ale towarzyszyła mu energia, którą daje obcowanie z dobrą, bliską sercu muzyką.

czytaj więcej

dodano: 23-10-17

Seniorzy w bibliotece

18 października br. z wizytą studyjną przybyli do Obornik Seniorzy z gminy Śrem (w ramach realizacji Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych „Głos Seniora”). Oprócz spotkania z władzami miasta oraz przedstawicielami Obornickiej Rady Seniorów, w programie wizyty znalazło się miejsce na krótki pobyt w obornickiej bibliotece. Goście zostali zapoznani z ofertą naszej instytucji skierowaną do osób starszych oraz z możliwościami jakie daje nowe repozytorium historyczne Rzeki Czasu. Tego samego dnia gmach przy ulicy Kopernika odwiedzili także Nauczyciele-Seniorzy z Rogoźna, którzy z okazji obchodzonego niedawno Dnia Edukacji Narodowej zorganizowali spotkanie wyjazdowe w murach naszej instytucji.

czytaj więcej

dodano: 23-10-17

Podróży z biblioteką ciag dalszy

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie w ramach projektu Przystanek - Biblioteka Publiczna w Obornikach. Dziś o godz. 18 naszym gościem będzie Ewa Grewling, która opowie o Arktyce - okiem kobiety. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 19-10-17

"Wpadła gruszka do fartuszka..." czyli Maluch w świecie książki

19 października zawitały do nas dzieci ze Żłobka Miejskiego na zajęcia z cyklu Maluch w świecie książki. Mimo, że dla większości maluszków było to pierwsze spotkanie z biblioteką, dzieci dzielnie wysłuchały wierszyka i bajki o jesiennych owocach, a następnie z zaangażowaniem wykonały prace plastyczne dotyczące tematu spotkania.

czytaj więcej

dodano: 18-10-17

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Edukacji Narodowej, 17 października br. w bibliotece odbyło się koleżeńskie spotkanie Sekcji Emerytów i Rencistów Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Obornikach. W części oficjalnej spotkania nauczycielom - emerytom wręczono nagrody oraz wyróżnienia. O oprawę części artystycznej zadbało natomiast Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec reprezentowane przez Barbarę Zielińską, Henryka Wojtysiaka i Alicję Jastrząbek. Nastrojowy program wieczoru poetycko-muzycznego pn. "Trochę jesieni" stanowił doskonały wstęp do dalszych rozmów i wspomnień przy kawie oraz słodkościach.

czytaj więcej