Aktualności

dodano: 28-03-18

Wielkanocna wystwa

Wszystkich poszukujących inspiracji na kolorowe, wielkanocne dekoracje, zachęcamy do odwiedzenia biblioteki. Trwa u nas okolicznościowa wystawa. W poniedziałkowy poranek świąteczne stroiki podziwiały przedszkolaki z obornickiego Zespołu Przedszkoli, a dziś - uczniowie klasy IV d ze Szkoły Podstawowej nr 2. Trzeba podkreślić, że wielkanocne ozdoby wykonały własnoręcznie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym (przy niewielkiej tylko pomocy nauczycielek i rodziców;-) Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 27-03-18

Wielkanoc w Mądrej Sowie

Pisanki, baranki i śmigus-dyngus, czyli zwyczaje wielkanocne były tematem przewodnim poniedziałkowego spotkania dzieci z Klubu Mądrej Sowy. Dodatkową i smaczną atrakcję stanowiły słodkie upominki, które Sowy dostały od "Zajączka". Efekty wczorajszych zajęć w postaci wielkanocnych kolorowanek wykonanych przez dzieci można obejrzeć w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 26-03-18

Gonić marzenia

Dwie gitary. Dwa mikrofony. Dużo serdeczności. Z tak prostych składników udało się stworzyć niezwykły muzyczny wieczór w bibliotece. 23 marca br. Antoni Żuromski oraz Michał Siekierski zabrali licznie zgromadzoną publiczność na wiosenną wędrówkę ze śpiewem na ustach. Od piosenki „Gonić marzenia”, która stanowiła credo spotkania, poprzez nostalgiczne brzmienia „Modlitwy taternika”, aż do szlagieru „Gdybym miał gitarę...” obaj panowie czarowali słowem i dźwiękiem. Koncertowi towarzyszyły wspomnienia oraz radość, że ludzie, których dawniej łączyło to samo miejsce pracy, mogą znów się spotkać, a nawet wspólnie pośpiewać.

czytaj więcej

dodano: 20-03-18

Wiosenno-wielkanocna "Bajeczka"

Przedszkolaki z obornickiej „Bajeczki” kolejny raz odwiedziły bibliotekę. Tym razem dzieci uczestniczyły w wiosenno-wielkanocnym spotkaniu przedświątecznym. Monika Hancyk i Basia Zielińska przeniosły maluchy w świat kolorowych pisanek, skocznych zajączków i pierwszych zwiastunów nadchodzącej pory roku. Dzieci symbolicznie przegoniły zimę i pożegnały ciepłe czapeczki i szaliki. W wiosennych zajęciach udział wzięły wszystkie przedszkolne grupy czyli: Gumisie, Krasnale, Muminki, Pinokio, Puchatki, Smerfy i Zajączki.

czytaj więcej

dodano: 19-03-18

„Echo z dna serca…”

„Echo z dna serca...” Poezja  Leopolda Staffa - taki temat realizowała młodzież podczas dziesiątego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Finał odbył się 16 marca 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. Młodzi recytatorzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych - w pierwszej uczniowie klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjaliści, w drugiej młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu przystąpiło 28 uczestników, a oceniało ich jury w składzie: Barbara Zielińska, Małgorzata Dobra, Ewa Klimasek.

czytaj więcej

dodano: 15-03-18

Zapraszamy na koncert

Na dobry początek wiosny zapraszamy na spotkanie z piosenką turystyczną "Na włóczęgę już wyruszyć pora...". Koncert odbędzie się 23 marca 2018 r. (piątek) o godzinie 18:00. Goście: Michał Siekierski i Antoni Żuromski.

czytaj więcej

dodano: 15-03-18

Biblioteczna lekcja historii

Niecodzienną lekcję lokalnej historii przeżyli dziś uczniowie klasy III c z John Deweya School w Obornikach. Zjawili się u nas w poszukiwaniu informacji na temat przeszłości budynku ich szkoły oraz ulicy Młyńskiej. Dzięki fotografiom zgromadzonym na portalu Rzeki Czasu mogliśmy przybliżyć dzieciom Oborniki sprzed lat. Uczniowie dowiedzieli się, że teren na którym stoi obecnie JDS należał do Wielkopolskich Fabryki Mebli. Zobaczyli też jak wyglądały stanowiska pracy w nieistniejących już dzisiaj halach produkcyjnych. Niełatwym wyzwaniem okazało się rozpoznanie na starych fotografiach nawet tych budynków, które nadal stoją w okolicach szkoły.

czytaj więcej

dodano: 15-03-18

Buntowniczki mają głos!

Co łączy Marię Skłodowską-Curie, Coco Chanel i Venus Williams? Albo kto mawiał „Nie ma się co bać. Wystarczy pojąć”? Na te i inne pytania szukały odpowiedzi uczestniczki wczorajszych warsztatów przygotowanych specjalnie z okazji Roku Praw Kobiet. Miedzy regałami trwała prawdziwa rewolucja: oto nie jedna, nie dwie, a setki dziewczyn z całego świata, dzięki odwadze i pasji, wpłynęły na losy całej ludzkości. Aktywistki, prawniczki, lekarki, sportsmenki, pisarki, a nawet kucharka – historia niemal każdej z nich zaczyna się od słów „Była sobie pewnego razu dziewczynka, która...”. Zainspirowane opowieściami o buntowniczkach, obecne na zajęciach dziewczynki chwyciły za długopisy i same zaczęły tworzyć własne historie – piękne i wyzwalające.

czytaj więcej

dodano: 14-03-18

Ostatni dzwonek!

Przypominamy, że tylko do piątku można u nas oglądać niezwykłą wystawę prac Dominika Dąbkiewicza "Obserwator". Kto jeszcze nie widział, niech koniecznie zajrzy do biblioteki. Ponadto, do końca tygodnia wbijamy stempelki uczestnikom plebiscytu na Super Czytelnika Zimy 2018. Rozstrzygniecie wkrótce!

czytaj więcej