Aktualności

dodano: 24-10-16

Maluch w świecie książki

Warzywna rodzinka- to tytuł pierwszego spotkania z najmłodszymi uczestnikami naszych programów czytelniczych. Brały w nim udział dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 18-10-16

1/125 czyli zapiski nieoczywiste

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do zwiedzania wystawy fotograficznej w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Celem festiwalu jest dokonanie przeglądu twórczości wielkopolskich fotografów. W okresie od 10 do 30 października 2016 roku w 37 miejscowościach naszego województwa odbędzie się ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych w czasie, których swoją twórczość zaprezentuje ponad 300 twórców. W naszej bibliotece swoje prace wystawił Piotr Zarówny, fotograf, podróżnik. W swoich fotograficznych wędrówkach po Europie wciela się w rolę obserwatora. Swoją uwagę skupia przede wszystkim na mieszkańcach starego kontynentu. Jego prace można zaliczyć do nurtu „street photography”. Artysta pięknie operuje światłem, zatrzymując w kadrze ulotne chwile codzienności. Na wernisaż przybyła liczna grupa gości. Byli wśród nich entuzjaści fotografii, czytelnicy biblioteki, a także rodzina i przyjaciele artysty. Swoją obecnością zaszczycił wernisaż viceburmistrz Obornik Piotr Woszczyk

czytaj więcej

dodano: 14-10-16

Krystyna Januszewska w naszej bibliotece

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Krystyną Januszewską autorką książek: Przytulać kamienie, Dolina motyli, Rozbitek czy Niebo ma kolor zielony. Pisarka będzie promować swoją najnowszą powieść Dziedzictwo. Spotkanie odbędzie się 21 października o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 14-10-16

Z poezją i muzyką przez wieki

7 października w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. Z poezją i muzyką przez wieki. Tym razem członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec przedstawili zgromadzonej publiczności najważniejsze i najbardziej znane utwory polskich poetów. Wieczór rozpoczęła recytacja Bogurodzicy. Pojawiły się utwory Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, Wacława Potockiego, Jana Andrzeja Morsztyna, Ignacego Krasickiego, ale też Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida. Spotkanie to było okazją do upamiętnienia 1050 rocznicy Chrztu Polski. W wieczorze wystąpili: Maria Kogut, Barbara Zielińska, Agnieszka Pawlak, Henryk Wojtysiak, Oliwia Kąkol, Czesław Karolczak, Laura Chrzanowska, Aleksandra Ziółkowska, Bartosz Barszcz. O muzyczną oprawę spotkania zadbali członkowie chóru Cantilena: Tomasz Misterski, Wojciech Jastrząbek, Alicja Jastrząbek i Jolanta Staniszewska. Publiczność dziękowała występującym gromkimi brawami. Artyści otrzymali kwiaty z rąk właścicielki kwiaciarni \"Lawendowy Zakątek\".

czytaj więcej

dodano: 10-10-16

Sri Lanka: monsunowe opowieści

17 października odwiedzi naszą bibliotekę Piotr Kowalczyk- obieżyświat, geograf i pilot wycieczek. Publikuje w magazynach podróżniczych, prowadzi serwis www.globtroterzy.net. Jest miłośnikiem kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami. Tydzień Ziemi w Szczecinie to festiwal jego pomysłu. Piotr Kowalczyk jest też pasjonatem fotografii i kolekcjonerem skamieniałości. W bibliotece przedstawi nam Cejlon jako jedno z najciekawszych miejsc w Azji Południowej. Zapraszamy 17 października godz. 17.00.

czytaj więcej

dodano: 06-10-16

Finisaż wystawy Macieja Markiewicza

4 października w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbył się finisaż wystawy Macieja Markiewicza. Maciej Markiewicz to osoba wszechstronnie uzdolniona- muzyk, pianista, improwizator, autor tekstów scenicznych, a jednocześnie świetny akwarelista. Jego malarstwo harmonizuje ze stoicyzmem, kierunkiem filozoficznym akcentującym życie w zgodzie z naturą i równowagę duchową. „Stoicki spokój” artysta osiągnął w kompozycjach natury, w szczególności przyrody, krajobrazów i postaci. Finisaż uświetnił mini koncert w wykonaniu Macieja Markiewicza i Ryszarda Janusza. Wystawę licznie odwiedzali czytelnicy biblioteki, ale też grupy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach i Dewey School w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 01-10-16

Gitta Rutledge w naszej bibliotece

30 września w naszej bibliotece miało miejsce wyjątkowe spotkanie autorskie. Naszym gościem była poetka Gitta Rutledge.

czytaj więcej

dodano: 21-09-16

PODRÓŻE KOLEJOWE Z NKD- KONKURS

Zapraszamy do udziału w konkursie.

czytaj więcej

dodano: 16-09-16

Gitta Rutledge w naszej bibliotece

Zapraszamy serdecznie spotkanie autorskie. Naszym gościem będzie Gitta Rutledge pisarka i poetka reprezentująca Związki i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Londynie, Malmie i Chicago. Artystka będzie promować swoją powieść biograficzną pt. Podróż przez życie. Oprawę muzyczną zapewni utalentowany muzyk Marcin Dęga. Spotkanie odbędzie się 30 września o godz. 17.00 w sali naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 16-09-16

Wystawa Macieja Markiewicza

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

czytaj więcej