Aktualności

dodano: 16-07-20

Antoni Małecki- rocznica urodzin

199 lat temu - 16 lipca 1821 r. w Objezierzu przyszedł na świat Antoni Małecki.

czytaj więcej

dodano: 01-07-20

Filie biblioteczne otwarte

Od 1 lipca zapraszamy do filii bibliotecznych naszej biblioteki w Objezierzu, Ocieszynie, Rożnowie, Popówku i Kiszewie.

czytaj więcej

dodano: 04-05-20

Wznowiliśmy wypożyczenia w Obornikach!

W środę, 6 maja swoją działalność wznawia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach. W tej chwili zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej wznowiona zostanie działalność wypożyczalni dla dorosłych oraz oddziału dla dzieci w Obornikach, jednak bez bezpośredniego dostępu do księgozbioru oraz czasopism

czytaj więcej

dodano: 01-06-20

1 czerwca - Dzień Dziecka

W dniu Dziecka życzymy naszym młodym Czytelnikom zdrowia i siły Pippi Pończoszanki, przygód jak w książkach o Tomku Wilmowskim, nauki tak przyjemnej i inspirującej jak w Akademii Pana Kleksa, przyjaciół tak oddanych jak ma Harry Potter i czasu wolnego płynącego tak wesoło jak w Bullerbyn. Pięknego Dnia Dziecka.

czytaj więcej

dodano: 27-05-20

Święto Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest w Polsce 27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych.

czytaj więcej

dodano: 28-05-20

Wirtualna wystawa fotografii Darii Koczorowskiej i Szymona Piestrzyńskiego

Ponad 34 lata temu w Czarnobylu doszło do wybuchu reaktora w elektrowni atomowej. Po dziś dzień zdarzenie to pozostaje największą w dziejach świata katastrofą jądrową.

czytaj więcej

dodano: 08-05-20

Dziękujemy i świętujemy

Dzisiaj obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia zdrowia, wielu inspiracji i wytrwałości w tym trudnym czasie wszystkim Bibliotekarkom i Bibliotekarzom.

czytaj więcej

dodano: 11-03-20

BIBLIOTEKA ZAMKNIĘTA

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach wraz z filiami w Objezierzu, Ocieszynie, Popówku,Rożnowie, Kowanówku i Kiszewie będą zamknięte dla czytelników w dniach od 12 marca 2020 r. do odwołania.

czytaj więcej

dodano: 05-03-20

Mityczne muzykowanie w Objezierzu

W środę 4 marca w Domu Kultury w Objezierzu ponownie gościliśmy artystów z ART BONSAI w ramach cyklu spotkań „Dźwiękowe pocztówki z Europy”.

czytaj więcej