Aktualności

dodano: 18-02-16

Biblioteczny Kącik Malucha

Wczoraj odbyły się kolejne zajęcia w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Celem zajęć było pokazanie dzieciom przedmiotów, które \"uciekły\" z baśni i bajek. Był miodek z bajki o Kubusiu Puchatku, lustereczko z baśni o Śnieżce, zapałki z opowieści o Dziewczynce z zapałkami, koszyczek Czerwonego Kapturka, pantofelek Kopciuszka, a nawet miotła i czapka Baby Jagi. Maluchy wysłuchały też baśni o Czerwonych Kapturku i dobrej wiedźmie Winifredzie,bo nie wszystkie czarownice są złe. Po zajęciach dzieci mogły z bliska obejrzeć te przedmioty, a nawet przymierzyć pelerynę i czapkę czarownicy. Dziękujemy za przybycie.

czytaj więcej

dodano: 06-02-16

E-learning w naszej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach zaprasza do skorzystania z darmowych kursów językowych i specjalistycznych online. Czytelnicy mogą korzystać z kursów zarówno w bibliotece jak i w domu.

czytaj więcej

dodano: 17-02-16

LIVING FULL TIME TEAM

\"9 lutego w Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze w Obornikach Wlkp spotkanie grupy LIVING FULL TIME TEAM, reprezentujących największy i najfajniejszy Klub podróżnika na świecie. Living Full Time Team stanowią pasjonaci podróży, wolnej przedsiębiorczości, rozwoju osobistego czyli praktycznie cały przekrój społeczeństwa (w tym przedsiębiorcy, etatowcy, ludzie wolnych zawodów...) Dzielą się tym fantastycznym projektem, który daje zdecydowanie więcej uśmiechu, radości, wolności, wspaniałych doświadczeń. Podstawowa sentencja Living Full Time Team brzmi: Make a Living ... Living czyli Więcej Życia w Życiu.\"

czytaj więcej

dodano: 15-02-16

Sekrety herbacianych zakupów

W piątkowy wieczór w sali Biblioteki Publicznej odbyła się prelekcja prozdrowotna „Sekrety Herbacianych Zakupów” połączona z degustacją herbatek owocowych. Bernadeta Staśkiewicz, przedstawicielka Zakładu Zielarskiego KAWON-HURT Nowak sp.j. opowiedziała słuchaczom o zbiorze ziół, ich suszeniu i odpowiednim przechowywaniu. Zastanawiano się, czy każda herbata ziołowa jest lecznicza, co decyduje o tym, ze produkt jest lekiem i dlaczego większość herbatek owocowych smakuje tak samo. Czy każda herbatka malinowa na pewno zawiera malinę, a jeżeli tak, to jaką ilość? Uczestnicy prelekcji mieli możliwość posmakowania różnych herbat owocowych oraz zapoznania się z szeroką ofertą różnych gatunków herbat KAWON-u.

czytaj więcej

dodano: 12-02-16

Maluszki w bibliotece

17 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci ze Żłobka Miejskiego. W ramach Programu Czytelniczego Maluch w świecie książki najmłodsi spotykają się z naszą instytucja raz w miesiącu na tematycznych lekcjach bibliotecznych. Celem programu jest zaprzyjaźnienie dzieci z książką. Mamy nadzieję, że mali czytelnicy, gdy podrosną będą stałymi gośćmi naszej biblioteki. Dziękujemy za kolejne sympatyczne spotkanie.

czytaj więcej

dodano: 08-02-16

Zdrowe żywienie

W piątkowe popołudnie w naszej bibliotece odbyła się prelekcja na temat zasad zdrowego żywienia. Poprowadziła ją Małgorzata Barciś- dietetyk Naturhouse.

czytaj więcej

dodano: 03-02-16

Książka bezdebitowa

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki zaprasza na wystawę poświęconą książce bezdebitowej. Książka bezdebitowa to dzieło poligrafów, którzy działali w podziemiu w latach 1970 – 1989. Na wystawie prezentowanych jest sto pozycji książkowych z tego okresu. Wśród eksponowanych publikacji dominuje literatura piękna i literatura faktu, odnosząca się do wydarzeń związanych z komunistycznym terrorem. Twórczość Orwella, Sołżenicyna, Besancona, Herlinga Grudzińskiego, Zamiatina, Arżaka, Miłosza, Wittlina, czy Aleksandra Watta prezentowana jest przez podziemne typografie kultowych już dzisiaj wydawnictw „Krąg”, „Paryska Kultura”, „NOWA”, „Pomost”, „Gryf”, „Przedświt” i wiele innych.

czytaj więcej

dodano: 28-01-16

„Daje Ci moje granie i śpiewanie, mój maleńki Panie

20 stycznia odbył się w naszej bibliotece coroczny koncert kolęd, w wykonaniu uczniów Aliny Forysiak.

czytaj więcej

dodano: 28-01-16

Hej kolęda, kolęda

22 stycznia odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. Hej kolęda, kolęda. Ważnym punktem spotkania było wspólne śpiewanie kolęd. O oprawę muzyczną wieczoru zadbał Tomasz Misterski z członkami chóru Cantilena: Marzeną Stroińską, Alicją Jastrząbek i Wojciechem Jastrząbkiem. Wiersze o tematyce bożonarodzeniowej czytali Barbara Zielińska i Henryk Wojtysiak (Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec). Narracje opowiadającą o historii kolęd i ciekawostkach z nimi związanych przygotowała dyrektor naszej biblioteki Krystyna Eichler.

czytaj więcej

dodano: 22-01-16

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko. Ks. Jan Twardowski w 100-lecie urodzin”

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt.: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko. Ks. Jan Twardowski w 100-lecie urodzin” to 30 zdjęć autorstwa Czesława Czaplińskiego ukazujących ks. Jana w jego prywatnej, domowej przestrzeni. Czesław Czapliński poznał poetę w 1985 r. w Nowym Jorku i od tamtego czasu wielokrotnie odwiedzał go w mieszkaniu przy Krakowskim Przedmieściu. Był też pierwszym fotografem, któremu ss. Wizytki pozwoliły wejść za bramę klasztoru z aparatem w ręku. Pomysłodawcą i realizatorem wystawy jest Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie.

czytaj więcej