Aktualności

dodano: 24-01-20

Mamy, bobasy i kulki

Wiersz Jana Brzechwy pt. „Kulki” był tematem przewodnim Warsztatów dla mamy i bobasa, które odbyły się 21 stycznia br.

czytaj więcej

dodano: 17-01-20

Styczniowe spotkanie MDKK

Pierwsze tegoroczne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było debiutanckiej powieści Antona Marklunda pt. „Przyjaciele zwierząt”.

czytaj więcej

dodano: 13-01-20

Niech żyje kolor - wystawa trwa

W piątkowe popołudnie 10 stycznia, w bibliotece odbyło się kolejne udane spotkanie ze sztuką. Wernisaż wystawy pt. „Niech żyje kolor” zgromadził liczne grono odbiorców.

czytaj więcej

dodano: 02-01-20

Kolędowanie z biblioteką

20 grudnia w bibliotece odbył się tradycyjny wieczór poetycko-muzyczny organizowany przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec".

czytaj więcej

dodano: 12-12-19

Grudniowe spotkanie DKK

W trzynastym roku swojej działalności, obornicki DKK miał szczęście do dobrych lektur. Po raz kolejny klubowiczki pokusiły się o wybór książek, które w minionych miesiącach najbardziej przypadły im do gustu. Na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo: „Dżozef” Jakuba Małeckiego oraz „Bystrzak” Marie-Aude Murail. Na drugim – literacki debiut Ewy Przydrygi „Motyle i ćmy”, a na trzecim „Pasztety, do boju!” Clementine Beauvais. Wysoko oceniono też znakomity reportaż Małgorzaty Rejmer „Błoto słodsze niż miód. Glosy komunistycznej Albanii”.

czytaj więcej

dodano: 11-12-19

Premiera przedstawienia "Przyjaciele" na deskach Domu Kultury w Objezierzu

Grudzień to czas szczególnie związany z Adamem Mickiewiczem. Poeta, urodzony w wigilię Bożego Narodzenia, spędził swoje 33 urodziny na ziemi obornickiej, w gościnnych progach państwa Grabowskich. Nie jest więc przypadkiem, że data wystawienia spektaklu opartego na motywach twórczości Mickiewicza przypadła właśnie na ten miesiąc. 11 grudnia w Domu Kultury w Objezierzu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Mickiewicza w Rożnowie zaprezentowali sztukę „Przyjaciele”.

czytaj więcej

dodano: 04-12-19

Kolekcja reniferów Ewy Klęk

Wszystko zaczęło się od jednego łosia. Po 18 latach kolekcja Ewy Klęk liczy ponad 200 rogaczy, a królują wśród nich renifery. Grudzień to zdecydowanie najlepsza pora, by pochwalić się tak imponującym zbiorem. Dziś, na uroczystym otwarciu wystawy pojawiły się dzieci z przedszkola „Kolorowe Nutki”, a sympatyczne pluszaki z miejsca skradły ich serca.

czytaj więcej

dodano: 05-12-19

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

Ostatnie wydarzenie z cyklu „Wtorkowe spotkania z pisarzami literatury fantasy" w ramach projektu Fantastyczna biblioteka, za nami. Gościem wieczoru był pisarz Andrzej Pilipiuk. Jeden z najpopularniejszych pisarzy fantatyki w Polsce opowiadał czytelnikom o swojej twórczości. Spotkanie prowadził Marcin "Czarodziej" Kaczmarek – oborniczanin związany z Klubem Fantastyki Druga Era oraz Festiwalem Fantastyki Pyrkon.

czytaj więcej

dodano: 03-12-19

Wielki Powiatowy Test Wiedzy o Harrym Potterze - podsumowanie

Ważnym wydarzeniem, które towarzyszyło Fantastycznej Sobocie z Harrym Potterem był test wiedzy o bohaterze kultowej serii autorstwa J.K. Rowling. W szranki stanęło 24 miłośników Harrego i – jak się okazało – prawdziwych znawców tematu. Na zmierzenie się z 50 pytaniami testowym uczestnicy mieli aż 45 minut, ale większość uporała się z nimi w znacznie krótszym czasie. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany, stąd jury zdecydowało o przyznaniu nie trzech, lecz pięciu nagród.

czytaj więcej

dodano: 02-12-19

Barbórka i Mikołajki w Mądrej Sowie

W poniedziałkowe popołudnie dzieci z Klubu Mądra Sowa poznały zawód górnika. Pani Basia opowiadała też o tradycjach związanych z Mikołajkami. Na uczestników warsztatów tradycyjnie czekała praca plastyczna. Dzieci złożyły życzenia Nikolce Pawlak, która obchodziła urodzinki. Rodzice i dzieci pamiętali też o pani Basi, która otrzymała piękne życzenia imieninowe.

czytaj więcej