Aktualności

dodano: 12-12-13

Koncert kolęd

10 stycznia odbędzie się w naszej bibliotece koncert kolęd w wykonaniu uczniów Aliny Forysiak. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 29-11-13

DKK i Haruki Murakami

Druga Ogólnopolska Dyskusja Literacka Dyskusyjnych Klubów Książki została zoragnizowana przez Instytut Książki i Wydawnictwo Muza SA. DKK działający przy naszej bibliotece wziął w niej udział. Przedmiotem dyskusji była książka Haruki Murakamiego pt. Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa.

czytaj więcej

dodano: 07-12-13

Mikołajki w bibliotece

Tradycyjnie w naszej bibliotece odbyły się Mikołajki. W tym roku dzieci z Klubu Mądra Sowa same ubrały choinkę, śpiewały pierwsze kolędy i dostały prezenty. Ogromne oklaski otrzymał miś Wiktoria, który ma pomóc chorym dzieciom. Dzieci z klubu zbierały pieniażki do specjalnej skarbonki, dzięki czemu możliwy był zakup tego miśka. Od dziś Wiktoria mieszka w bibliotece razem z misiem Julką, kupionym przez dzieci w zeszłym roku.

czytaj więcej

dodano: 06-12-13

Jubileusz Jerzego Grupińskiego

29 listopada Jerzy Grupiński poeta i krytyk literacki obchodził 50-lecie pracy twórczej. Delegacja obornickich poetów zrzeszonych w Towarzystwie Literackim Poetycki Wędrowiec wzięła udział w obchodach jubileuszu, które odbyly się w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu.

czytaj więcej

dodano: 29-11-13

Wieczór andrzejkowy w bibliotece

Andrzejki odbywają sie w naszej bibliotece co roku. Jest to wyjątkowy dzień dla dzieci z Klubu Mądra Sowa, ponieważ po raz pierwszy występuja przed swoimi rodzicami. Andrzejki to też czas wróżenia i dobrej zabawy.

czytaj więcej

dodano: 25-11-13

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowrgo Misia stały się w naszej bibliotece tradycją. W tym roku przygotowano lekcje biblioteczne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola Słoneczny Świat i Kolorowe Nutki, a także dla dzieci z Klubu Mądra Sowa. Poza tym mali czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę otrzymali kolorowanki i słodką niespodziankę.

czytaj więcej

dodano: 25-11-13

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Zapraszamy małych czytelników do naszej biblioteki. Świętujemy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy czytelnik, który odwiedzi dziś Oddział Dziecięcy otrzyma kolorowankę z misiem i słodką niespodziankę. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 18-10-13

Druga Ogólnopolska Dyskusja Literacka

Druga Ogólnopolska Dyskusja Literacka Dyskusyjnych Klubów Książki organizowana jest przez Instytut Książki i Wydawnictwo Muza SA. Miło nam ogłosić, że DKK działający przy naszej bibliotece weźmie w niej udział. Tym razem przedmiotem dyskusji będzie książka Haruki Murakami pt. Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa. Zapraszamy do biblioteki 28 listopada o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 09-11-13

Wernisaż wystawy HUBERTUS

8 listopada w naszej bibliotece odbył się wernisaż wystawy myśliwskiej Hubertus. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla przybyłych gości. Jedną z nich był występ zespołu instrumentów dętych Jagdhornblaser z niemieckiej miejscowości Luchow. Goście mogli też degustować dziczyznę i leśne nalewki. W imieniu organizatorów zapraszamy do zwiedzania wystawy. Wystawa została zorganizowana dla uczczenia 90 rocznicy powstania Polskiego Związku Łowieckiego.

czytaj więcej

dodano: 07-11-13

Ojczyźnie- Słowa i pieśni

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór poetycko-muzyczny, który odbędzie się kościele pw. Św Krzyża w Obornikach,w sobotę 9 listopada po wieczornej Mszy Św. Dla zgromadzonej publiczności wystąpi Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec oraz przedstawiciele chóru Cantilena.

czytaj więcej