Aktualności

dodano: 28-04-22

Zakończyła się wystawa "Ikony"

Od 20 do 27 kwietnia w Kościele Świętego Krzyża w Obornikach można było oglądać wystawę „Ikony”. Eksponaty pochodziły z kolekcji Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta - czas między katolickimi a prawosławnymi Świętami Wielkiej Nocy doskonale współgrał z tematyką prezentowanych obiektów. Wydarzenie było także świetną okazją do podziwiania odrestaurowanego wnętrza zabytkowej świątyni.

czytaj więcej

dodano: 28-04-22

"Gruzińskie wino" - tylko dla koneserów

„O matko! Co to miało być?” i „Przepiękna historia!” To dwie (skrajne) opinie, którymi można podsumować wrażenia po naszej kwietniowej lekturze. Książka Anny Pilip pt. „Gruzińskie wino” skutecznie podzieliła Klubowiczki na przeciwstawne obozy. Jedni się zachwycali (ach ta miłość, ach ta Gruzja, ach ta kolendra), inni krytykowali (że schematycznie, że przewidywalnie, że nijako). Pewną okoliczność łagodzącą stanowił fakt, że książka jest debiutem autorki, a dla debiutantów wypada być wyrozumiałym. W sumie – dyskusja była udana, a książka no cóż... dla koneserów gatunku.

czytaj więcej

dodano: 27-04-22

Z Elmerem i nie tylko w bibliotece

Dziś bibliotekę odwiedziły dwie grupy najmłodszych czytelników.

czytaj więcej

dodano: 27-04-22

O szkole dla bohaterów z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Książki

Tym razem w naszej comiesięcznej dyskusji poruszaliśmy tak uniwersalne sprawy jak wiara, nadzieja, motywacja oraz umiejętność poznawania samego siebie i odkrywania swoich talentów.

czytaj więcej

dodano: 27-04-22

Lekcja z komiksem

W poniedziałkowy poranek 25 kwietnia klasa IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach wzięła udział w lekcji bibliotecznej poświęconej komiksowi.

czytaj więcej

dodano: 22-04-22

Akcja Żonkile

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim– największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

czytaj więcej

dodano: 21-04-22

Wystawa "Ikony" otwarta

20 kwietnia w kościele pw. św. Krzyża w Obornikach uroczyście otworzyliśmy wystawę ikon pochodzących z kolekcji Muzeum Zamek Górków w Szamotułach.

czytaj więcej

dodano: 14-04-22

Czekamy na Wielkanoc

W oczekiwaniu na święta wielkanocne spotkaliśmy się z czytelnikami w niecodziennym miejscu.

czytaj więcej

dodano: 11-04-22

Uwaga!

czytaj więcej

dodano: 29-03-22

Kwiecień w bibliotece

Sobota z japońskim komiksem, wieczór poetycki, wystawy, warsztaty, spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki... sprawdźcie co w nadchodzącym miesiącu będzie się działo w bibliotece.

czytaj więcej