Aktualności

dodano: 29-04-13

INFORMACJA

W sobotę, 4 maja biblioteka nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej

dodano: 29-04-13

Biblioteka dobre miejsce dla człowieka

Lekcja o takim tytule odbyła się dziś w bibliotece. Odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Była to dla nich okazja do poznania biblioteki, a także zawodu bibliotekarza.

czytaj więcej

dodano: 26-04-13

Stoi w bibliotece lokomotywa

Nasza biblioteka obchodzi Rok Juliana Tuwima. Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych wiele atrakcji. Jedną z nich był konkurs na zapamiętanie wiersza Lokomotywa. Konkurs zorganizowany był dla dzieci z Klubu Mądra Sowa.

czytaj więcej

dodano: 25-04-13

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

W naszej bibliotece odbywają się warsztaty Wydawnictwa Zakamarki. Prowadzi je Marcin Głowiński. Tematem spotkań jest seria książek Martina Widmarka Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. W warsztatach wzięły udział dzieci z John Dewey School i Szkoły Podstawowej nr 3.

czytaj więcej

dodano: 23-04-13

W poszukiwaniu rymów

W naszej bibliotece odbywają się warsztaty zorganizowane z okazji Roku Juliana Tuwima. Celem warsztatów jest zapoznanie czytelników z twórczością tego poety. Dzisiaj odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 22-04-13

Opowieści o Islandii

W piątek 19 kwietnia odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z Romanem Pankiewiczem, autorem książki Islandia trzeci żywioł. Roman Pankiewicz jest krakowianinem, absolwentem szkoły hotelarskiej w Zakopanem. Jego pasją są podróże. W czasie dziesięcioletniego pobytu w różnych krajach autor, potrafił połączyć pracę zarobkową z odkrywaniem kultury państw w których przebywał . Pobyt i praca w Islandii zaowocowału wydaniem książki, której priorytetem jest zachecenie młodzieży do nauki języków obcych.

czytaj więcej

dodano: 09-04-13

Katarzyna Enerlich w naszej bibliotece

8.04 naszą bibliotekę odwiedziła Katarzyna Enerlich. Pisarka pochodzi z Mrągowa. Zgromadzona w bibliotece publiczność mogła poznać szczegóły z życia osobistego i twórczego pisarki. Pani Katarzyna jest autorką książek: Prowincja pełna mareń, Prowincja pełna gwiazd, Prowincja pełna smaków, Prowincja pełna Słońca, Studnia bez dnia, Kwiat diabelskiej góry, Czas w dom zaklęty, Kiedyś przy błękitnym ksieżycu. Pisarka odpowiadała na wiele pytyań, zadanych przez czytelników. Chętni mogli kupić książki i otrzymać autograf. Spotkanie było możliwe dzięki dotacji otrzymanej przez Instytut Książki dla działającego przy naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

czytaj więcej

dodano: 04-04-13

Mądra Sowa obchodzi Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dzisiejsze zajęcia Klubu Mądra Sowa poświęcone były literaturze dla dzieci. Prowadząca, pani Basia Zielińska, opowiadała dzieciom o książkach, czytaniu i korzyściach, jakie ono daje. Każdy klubowicz wyszedł z zajęć z własną zakładką i kolorowanką.

czytaj więcej

dodano: 04-04-13

Tygryski i Zajączki w bibliotece

Z okazji Miedzynarodowego Dnia Książki odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Bajka ze swoimi paniami. Lekcja biblioteczna nosiła tytuł: Biblioteka- dobre miejsce dla człowieka. Przedszolaki, oprócz odkrycia, czym jest biblioteka, mogły pochwalić się swoją wiedzą o książkach. Trzeba przyznać, że dzieci z przedszkola Bajka są mądre i odważne, ponieważ znały odpowiedzi na trudne zagadki i pięknie wypowiadały się o ulubionych książkach. Dziękujemy za wizytę.

czytaj więcej