Aktualności

dodano: 03-03-15

W Kobiecym Kręgu

19 marca o godz. 18.00 zapraszamy na Warsztaty w Kobiecym Kręgu. Tytuł kolejnego spotkania: Świat wartości i antywartości, czyli kosmetyka duszy. Warsztaty prowadzi pani Agnieszka Pawlak. Koszt: 20 zł/spotkanie. Zapisy w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 03-03-15

To już 8 lat...

W minioną środę w Bibliotece Publicznej w Obornikach Klubowiczki świętowały ósme urodziny Dyskusyjnego Klubu Książki. Był to czas podsumowań i wspomnień. Przez 8 lat klubowiczki spotkały się 88 razy, omówiły 84 książki, napisały 78 recenzji. Miejscem spotkań Klubu była Biblioteka Szkolna przy ZS w Obornikach, Biblioteka Pedagogiczna w Obornikach, Restauracja Cafe Mania, Gorzelnia 505 w Połajewie i Biblioteka Publiczna w Obornikach, która jest gospodarzem Klubu. Dzięki działalności DKK naszą bibliotekę odwiedzili następujący pisarze i pisarki: Krystyna Januszewska, Małgorzata Kalicińska, Hanna Kowalewska, Piotr Śliwiński, Joanna Siedlecka, Katarzyna Enerlich, Sławomir Koper. Obornicki klub wziął też udział w trzech Ogólnopolskich Dyskusjach Dyskusyjnych Klubów Książki. Środowe spotkanie było okazją do podsumowań, przebiegało w miłej atmosferze, przy wspólnie przygotowanym poczęstunku. Dyskusyjne Kluby Książki powstały z inicjatywy Instytutu Książki, działają w całej Polsce i są odpowiedzią na potrzebę wspólnych dyskusji o literaturze.

czytaj więcej

dodano: 03-03-15

Wspominamy tych, którzy odeszli

27 lutego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Pierdoły o Obornikach. Organizatorem spotkania było Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej. Nowy cykl spotkań to wspomnienia o nieżyjących mieszkańcach Obornik, którzy brali czynny udzial w życiu naszego miasta. Pierwsze wspomnienia dotyczyłyło zmarłego 17 maja 2014 roku Lecha Czabana. W spotkaniu wzięła udział najbliższa rodzina, przyjaciele, współpracownicy, koledzy z zespołu i czytelnicy biblioteki. Spotkanie tradycyjnie prowadził pan Grzegorz Jankowski-pomysłodawca cyklu.

czytaj więcej

dodano: 23-02-15

Poezja religijna Poetyckiego Wędrowca

W sobotę 21 lutego w kościele p.w Św. Krzyża odbył się wieczór poetycko-muzyczny. Tym razem poeci przedstawili swoje wiersze o tematyce religijnej. W wieczorze wystąpili: Maria Kogut, Barbara Zielińska, Agnieszka Pawlak, Antoni Pawłowski, Henryk Wojtysiak. O oprawę muzyczną zadbali Alicja Jastrząbek i gościnnie Tomasz Misterski.

czytaj więcej

dodano: 09-02-15

Anielskie wiersze księdza Jana Twardowskiego

6 lutego w naszej bibliotece odbył się piękny wieczór poetycko-muzyczny.Członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec recytowali wiersze księdza Jana Twardowskiego. W swojej twórczości ten wyjątkowy poeta wiele miejsca poświecił aniołom, dlatego anielskie wiersze stały się tematem spotkania. W wieczorze wystapili:Maria Kogut, Barbara Zielińska, Agnieszka Pawlak, Antoni Pawłowski, Henryk Wojtysiaki i gośc specjalny Piotr Buchowiecki, poznański muzyk. Ozdobą wieczóru były \"Tildy\", anioły, które uszyła Alicja Sawada.

czytaj więcej

dodano: 06-02-15

Koty są dobre na wszystko

5 lutego w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z krakowskim poetą i satyrykiem Franciszkiem Klimkiem. Głównym motywem spotkania była twórczość poety, traktująca o kotach. Franciszek Klimek opowiedział też zgromadzonej publiczności o swoim życiu artystyczyn i prywatnym. Zgromadzona publiczność wysłuchała pięknych wierszy, fraszek, a nawet limeryków. Po spotkaniu poeta chętnie pospisywał swoje tomiki.

czytaj więcej

dodano: 27-01-15

Warsztaty rozwojowe dla Kobiet

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie, które są zainteresowane refleksją nad własnym życiem i rozwojem osobistym, na warsztaty w Kobiecym Kręgu.

czytaj więcej

dodano: 23-01-15

Zawód i pasja- nowa wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy modeli samochodów, motocykli i śmigłowców policyjnych. Właścicielem kolekcji jest Dariusz Sawiak. Dariusz Sawiak urodził się w 1969 roku w Obornikach, od 1997 roku funkcjonariusz Policji. Pracował w OPP KWP w Poznaniu. W roku 2001 służył w jednostce specjalnej policji w ramach misji pokojowej ONZ w Kosowie. W latach 2003-2008 pracował w KMP w Nowym Sączu w Wydziale Ruchu Drogowego. Aktualnie pracuje w KPP w Obornikach

czytaj więcej

dodano: 23-01-15

Spotkajmy się w Betlejem

16 stycznia odbył się w naszej bibliotece montaż słowno-muzyczny Spotkajmy się w Betlejem, przygotowany przez uczniów SP 2 w Obornikach pod opieką nauczycielek: Katarzyny Tomczak i Magdaleny Ruks.

czytaj więcej

dodano: 20-01-15

Koty są dobre na wszystko

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Franciszkiem Klimkiem, krakowskim poetą, wielbicielem kotów. Spotkanie odbędzie się 5 lutego o godz. 18.00 w naszej bibliotece.

czytaj więcej