Aktualności

dodano: 31-01-19

150. rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego

Z okazji 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego w barwną podróż do świata twórczości artysty zabrali nas uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach. Dziękujemy!

czytaj więcej

dodano: 22-01-19

Igłą, nitką i wierszem o modzie w bibliotece

Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć w ramach „Ferii w bibliotece” był wiersz „Tańcowała igła z nitką” Jana Brzechwy.

czytaj więcej

dodano: 06-02-19

Zapraszamy na promocję książki o Objezierzu

Już jutro, o godz. 18.00 w bibliotece odbędzie się promocja książki autorstwa Tomasza Węgrzaka "Objezierze. Dom Kultury i inne skarby". Publikacja została wydana w ramach promocji projektu "Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez modernizację zabytkowego domu kultury w Objezierzu" dofinansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Książka stanowi syntezę informacji o dawnym oraz współczesnym Objezierzu. Patronat honorowy nad wydawnictwem objął Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

czytaj więcej

dodano: 28-01-19

Zapraszamy na koncert

Już 6 lutego w bibliotece odbędzie się koncert piosenki poetyckiej "WCIĄŻ PŁYNIE CZAS". Wystąpią: Witold Siekierski i Antoni Żuromski. Wstęp wolny!

czytaj więcej

dodano: 31-01-19

Zapraszamy na spotkanie z Robertem Gondkiem

Jest pewne ryzyko związane z poniższymi zdjęciami - po ich obejrzeniu możemy zapragnąć wyruszyć w afrykańską podróż. Zbyt skomplikowane? Wystarczy przyjść 5 lutego, o godz. 18.00 do biblioteki na spotkanie z Robertem Gondkiem Zapraszamy! Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 19 afrykańskich krajów. O pięciu z nich opowie podczas pokazu.

czytaj więcej

dodano: 21-01-19

"Mała książka - wielki człowiek"

Do projektu przyjęto blisko 800 bibliotek publicznych z całej Polski, co wraz z podległymi im filiami daje łącznie 3,5 tys. oddziałów bibliotecznych, w których można odebrać „Wyprawki Czytelnicze”.

czytaj więcej

dodano: 18-01-19

O broni pancernej i nie tylko

„Broń pancerna w Powstaniu Wielkopolskim” to tytuł wykładu, który przedstawił major Piotr Sroka z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

czytaj więcej

dodano: 17-01-19

Jeszcze dziś wykład o Powstaniu Wielkopolskim

Serdecznie zapraszamy na ostatni z cyklu wykładów o Powstaniu Wielkopolskim w bibliotece. W najbliższy czwartek o znaczeniu broni pancernej podczas powstania opowie mjr Piotr Sroka.

czytaj więcej

dodano: 15-01-19

Leśnicy w obornickiej książnicy

We wtorkowy poranek w bibliotece odbyło się spotkanie pod tytułem „Co tam słychać w zimowym lesie”.

czytaj więcej

dodano: 18-01-19

Śpieszmy się kochać - Przegląd Twórczości ks. Jana Twardowskiego.

11.01.2019 r. w bibliotece, odbył się IV Międzyszkolny Przegląd Twórczości Ks. Jana Twardowskiego. W przeglądzie wzięły udział cztery szkoły podstawowe.

czytaj więcej