Aktualności

dodano: 08-08-19

Sierpniowo - komiksowo, czyli warsztatów ciąg dalszy

Sierpniowe warsztaty komiksowe poświęcone były kontynuacji tematu, który Witold Tkaczyk zainicjował w lipcu, tj. tworzeniu fabuł do komiksu oraz ich opracowaniu. Uczestnicy przyjrzeli się bliżej zasadom jakie kierują podziałem i kompozycją na kadry i plansze. Prowadzący opowiadał także jak przebiega współpraca między autorem i rysownikiem komiksów. Uczestnicy mogli poznać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących praktycznych umiejętności tworzenia historii obrazkowych. Przypominamy, że Warsztaty są BEZPŁATNE, a do zajęć można przyłączyć się w każdej chwili. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 26-06-19

UWAGA! Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki

Od poniedziałku, 1 lipca, obowiązują wakacyjne godziny otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 25-07-19

Letnie zajęcia biblioteczne

We wtorek, 23 lipca bibliotekę odwiedziły dzieci biorące udział w cyklu wakacyjnych spotkań „Wtorki ze Świętym Józefem”

czytaj więcej

dodano: 25-07-19

Rocznica urodzin Antoniego Małeckiego

16 lipca 1821 r. w Objezierzu przyszedł na świat Antoni Małecki. Patron Biblioteki Publicznej w Obornikach był niekwestionowanym autorytetem moralnym i naukowym swoich czasów.

czytaj więcej

dodano: 25-07-19

Aktywnie w naszych filiach – pikniki w Rożnowie i Objezierzu.

Dwie lipcowe soboty miały dla pracowników biblioteki niecodzienny przebieg. Mieliśmy bowiem przyjemność uczestniczyć w dwóch festynach: 6 lipca w Rożnowie oraz 20 lipca w Objezierzu.

czytaj więcej

dodano: 12-07-19

O tworzeniu fabuły, czyli 6. warsztaty komiksowe

Mimo wakacji, uczestnicy warsztatów komiksowych postanowili dalej zgłębiać sztukę tworzenia historii rysunkowych. Podczas szóstej odsłony warsztatów, prowadzący Witold Tkaczyk wtajemniczał młodzież w konstrukcję fabuł do komiksów. Tematem części teoretycznej było tworzenie fabuł do komiksów oraz ich opracowanie. Omówiono takie elementy jak: wybór tematu, bohaterów, scenariusz i scenopis, materiały źródłowe, podział i kompozycja na kadry i plansze, dobór i współpraca z rysownikiem. Najwięcej radości dostarczyła, jak zwykle, część praktyczna i swobodne twórczość własna uczestników. Przypominamy, że Warsztaty są BEZPŁATNE, a do zajęć można przyłączyć się w każdej chwili. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 09-07-19

Muzyczna uczta w Objezierzu

W minioną niedzielę, 7 lipca, sala Domu Kultury w Objezierzu wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą niezwykłego koncertu w wykonaniu najlepszych polskich solistów młodego pokolenia. Polish Soloists String Orchestra zaserwowała publiczności muzyczną ucztę, która z pewnością na długo zostanie zapamiętana.

czytaj więcej

dodano: 26-06-19

Biblioteka aktywna podczas Dni Obornik

Dni Obornik 2019, święto naszego miasta za nami. 9 dni spotkań, rozmów, koncertów i zabawy. Podobnie jak w poprzednich edycjach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach włączyła się w święto miasta różnymi działaniami. Zaprosiliśmy Państwa na wieczór poetycko-muzyczny promujący tomik poezji Barbary Zielińskiej i Henryka Wojtysiaka „Nasze Oborniki, czyli spacerkiem we dwoje przez miasto”.

czytaj więcej

dodano: 21-06-19

Bracia Mickiewiczowie tematem konferencji w Objezierzu

We wtorek, 18 czerwca, w Domu Kultury w Objezierzu odbyła się konferencja popularnonaukowa „Bracia Mickiewiczowie na ziemi obornickiej”. Sesję zorganizowała Biblioteka Publiczna w Obornikach, a zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęło wielu znakomitych gości.

czytaj więcej

dodano: 21-06-19

Muzyczne zakończenie roku szkolnego

W minioną środę, 19 czerwca, w murach biblioteki publicznej odbył się tradycyjny koncert wieńczący rok muzycznej edukacji uczniów Aliny Forysiak. Podczas przeglądu zaprezentowali się zarówno początkujących muzycy, jak i ci prawie dorośli.

czytaj więcej