Aktualności

dodano: 27-11-15

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia trwają w naszej bibliotece cały tydzień. W tym czasie spotykamy się z dziećmi ze szkół i przedszkoli. W tym roku lekcje biblioteczne nosiły tytuł Każdy ma swojego misia. Dzieci chętnie opowiadały o swoich kochanych pluszakach.

czytaj więcej

dodano: 27-11-15

Każdy ma swojego misia

W tym miesiącu dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt. Każdy ma swojego misia. Lekcja odbyła się w ramach programu czytelniczego Maluch w świecie książki.

czytaj więcej

dodano: 18-11-15

Podziękowanie

Biblioteka serdecznie dziękuje panu Romanowi Gierce z Obornik, który ofiarował publikacje swojego autorstwa do naszych zbiorów.

czytaj więcej

dodano: 19-11-15

Biblioteczny Kącik Malucha

O pieskach, kotkach i innych zwierzątkach to tytuł spotkania w Bibliotecznym Kąciku Malucha, które odbyło się 18 listopada. Przybyły na nie dzieci z opiekunami. Na kolejne spotkanie zapraszamy 9 grudnia o godz. 16.30.

czytaj więcej

dodano: 19-11-15

Warsztaty z Dewey School

Deszcz, wiatr i kałuże nie przeszkodziły dzieciom z Dewey School, które odwiedziły dzisiaj naszą bibliotekę. Tym razem rozmawialiśmy o Astrid Lindgren, Pippi Pończoszance, Dzieciach z Bulerbyn,ale tez o nowych szwedzkich książkach wydawanych przez wydawnictwo Zakamarki. Dzieciom szczególnie podobała się seria przygód Lassego i Mai.

czytaj więcej

dodano: 17-11-15

Wokół teatru

Wokół teatru to temat lekcji bibliotecznej, która odbyła się z okazji Roku Polskiego Teatru Publicznego. Wzięła w niej udział młodzież gimnazjalna z ZS Kowanówko

czytaj więcej

dodano: 14-11-15

Wieczór poetycko-muzyczny

Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna, tu każdy kwiat do nas się przyzna, źdźbło trawy najmniejsze podszepnie nam wiersze. Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna.

czytaj więcej

dodano: 10-11-15

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Wieczór odbędzie się 13.11 o godz. 18.00. Wezmą w nim udział członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec i przedstawiciele chóru Cantilena.

czytaj więcej

dodano: 09-11-15

Jesienna piosenka

5 listopada w sali Biblioteki Publicznej w Obornikach odbył się koncert zatytułowany Jesienna piosenka. Wykonawcami byli artyści-muzycy: Bernard Stieler skrzypek i kompozytor znany w środowisku poznańskich muzyków, Bogdan Chołdrych, akordeonista, wokalista, bardzo muzykalny mieszkaniec Obornik. Utwory wybrał i przygotował Antoni Żuromski, śpiewał też większość piosenek, akompaniując na gitarze.

czytaj więcej

dodano: 04-11-15

Europraca

4 listopada odbył się w naszej bibliotece wykład pt. Europraca, który poprowadził Łukasz Piskorz z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

czytaj więcej