Aktualności

dodano: 10-06-16

Dni Obornik

czytaj więcej

dodano: 09-06-16

Biblioteczny Kącik Malucha

W czasie wczorajszych zajęć najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki i ich rodzice poznali Papierowy Teatr Kamishibai. Dziękujemy za liczny udział w zajęciach i zainteresowanie tą nową formą. Minki dzieci mówiły, że się im podobało. Kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu.

czytaj więcej

dodano: 07-06-16

Podróże małe i duże z Łukaszem Wierzbickim

Dzisiaj odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie z Łukaszem Wierzbickim. Tym razem pisarz podzielił się z dziećmi opowieściami o tym jak został pisarzem. Opowiadał też o tym dlaczego warto podróżować. Dzieci poznały opowieść o Kazimierzu Nowaku i jego rowerowej podróży po Afryce, a także o parze małżeńskiej Halinie i Stachu, którzy w latach 30stych XX wieku wybrali się w podróż motorem do Chin. Uczestnicy spotkania wzięli tez udział w trzech inscenizacjach obrazujących przygody bohaterów książek Łukasza Wierzbickiego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Biblioteka- miejsce spotkań realizowanego z Fundacją Instytut Badania i Rozwoju Aktywności Społecznej IBRAS. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 07-06-16

Franklin w bibliotece

Piątkowe spotkanie było prawdziwą gratką dla fanów książek o żółwiu Franklinie. Naszą bibliotekę odwiedził aktor Piotr Witoń, który wcielił się w rolę uroczego bohatera książek dla dzieci. Było dużo zabawy, zagadek i śmiechu. Mamy nadzieję, że spotkanie podobało się dzieciom i rodzicom.

czytaj więcej

dodano: 07-06-16

Kolejkowo

Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa 4 i 5 czerwca wystawiła w naszej bibliotece kolejki. Były one świetną atrakcją dla najmłodszych mieszkańców i sympatyków kolei.

czytaj więcej

dodano: 30-05-16

Szanowni Czytelnicy

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1-15 lipca 2016 Odział Dziecięcy będzie nieczynny z powodu kontroli księgozbioru. Nie będzie możliwości prolongaty i rezerwacji książek. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszą instytucją. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 30-05-16

Ruszają zapisy

Zapraszamy do udziału w Warsztatach z Mądrą Sową. Do Klubu przyjmujemy dzieci od lat 5. Zajęcia prowadzi pani Basia Zielińska. Mądre Sowy spotykają się 2 razy w miesiącu. Zapisu można dokonać telefoniczne 61 29 60 265 lub osobiście w naszej instytucji. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 25-05-16

Franklin w bibliotece

Już niedługo naszą bibliotekę odwiedzi.... Franklin. Zapraszamy na spotkanie z aktorem Piotrem Witoniem, który wcieli się w postać żółwia Franklina, uwielbianego przez najmłodszych czytelników. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godz. 16.00 Zapraszamy dzieci z Rodzicami.

czytaj więcej

dodano: 25-05-16

Pofrunęły Mądre Sowy

23 maja odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie uczestników Warsztatów z Mądrą Sową. Tematem zajęć był zbliżający się Dzień Mamy. Dzieci słuchały piosenek i wierszy. Rozmawiały z panią Basią o swoich mamach. Mądre Sówki w ramach zajęć plastycznych przygotowały też prezenty - niespodzianki dla swoich mam. Dziękujemy dzieciom za uczestnictwo w warsztatach życzymy Wam i Waszym rodzinom bezpiecznych i pięknych wakacji. Dziękujemy tegorocznej maturzystce Monice Irackiej, która bardzo pomagała pani Basi w prowadzeniu zajęć. Do zobaczenia we wrześniu A tymczasem pani Marta zaprasza do biblioteki po książki.

czytaj więcej

dodano: 25-05-16

Majowy wieczór poetycko-muzyczny

19 maja w naszej bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. Halina Poświatowska- poetka miłości, przygotowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. wiersze poetki czytali Maria Kogut, Barbara Zielińska, Agnieszka Pawlak, Jolanta Staniszewska, Oliwia Kąkol, Henryk Wojtysiak. Stronę muzyczną spotkania zapewnił Tomasz Misterski z Grażyną Stypułą i Jolantą Staniszewską. Występ maturzystów Natalii Łaszczewskiej i Daniela Dobiegały wywołał wzruszenie wśród publiczności. Pięknie wykonany utwór młodzi artyści musieli wykonać raz jeszcze. Właścicielka kwiaciarni \"Lawendowy Zakątek\" pani Justyna Dopieralska obdarowała występujących bukietami konwalii. Wieczór pełen był poezji, muzyki, zapachu bzu i konwalii.

czytaj więcej