Aktualności

dodano: 16-11-21

Śpiewajmy pamięć tamtych dni

Piękny, wzruszający, nostalgiczny - tylko takie słowa oddadzą nastrój wieczoru poetycko-muzycznego, który odbył się w środę, 10 listopada, w Bibliotece Publicznej w Obornikach. W przeddzień Święta Niepodległości, niezawodne Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" zabrało publiczność w sentymentalną podróż po niełatwych dziejach naszej Ojczyzny.

czytaj więcej

dodano: 15-11-21

Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli echa konferencji o Antonim Małeckim

Z przyjemnością informujemy, że na stronie www.antonimalecki.pl można już znaleźć film nagrany podczas październikowej konferencji poświęconej życiu i twórczości patrona Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach. Link do filmu można znaleźć tutaj:

czytaj więcej

dodano: 15-11-21

UWAGA MAMY I BOBASY!

Z przykrością informujemy, że najbliższe warsztaty "Bobas w bibliotece" (17.11.2021 r.) zostają odwołane.

czytaj więcej

dodano: 03-11-21

Listopad w bibliotece

Sposób na jesienną szarugę? Wizyta w bibliotece! Czekają na Was półki pełne książek, których lektura z pewnością umili długie, listopadowe wieczory. Przygotowaliśmy też kilka wydarzeń kulturalnych dla czytelników w każdym wieku. Sprawdźcie kiedy i na co warto zarezerwować sobie czas.

czytaj więcej

dodano: 28-10-21

Październikowe spotkanie DKK

Między wystawami, Kicią Kocią i lekcjami bibliotecznymi zawsze jest czas na rozmowy o książkach. Na październikowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy "Ukrainkę" Barbary Kosmowskiej. Po lekturze mamy mieszane uczucia, wiele pytań bez odpowiedzi i, na szczęście - garść zacnych cytatów. Kolejne spotkanie DKK już 24 listopada. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 04-11-21

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki - relacja

Październikowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było książce Ziemowita Szczerka pt. „Międzymorze”. Opowieść będąca podróżą przez mityczne i prawdziwe kraje Europy Środkowej i Wschodniej opisuje nie tylko różnorodności architektury i kultury tych miejsc, ale także krążące od zawsze w Europie stereotypy.

czytaj więcej

dodano: 26-10-21

Warsztaty z Kicią Kocią - relacja

Seria książeczek o przygodach Kici Koci od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, w bibliotece odbyły się warsztaty, które poprowadziła animatorka „Bajanka”, czyli Monika Skikiewicz z wydawnictwa Media Rodzina.

czytaj więcej

dodano: 22-10-21

Jedzenie za burtą i wybijanie szklanek, czyli wspomnienia z Rejsu Niepodległości

„Powiedzcie światu, jak Polska jest piękna” - takie było przesłanie Rejsu Niepodległości, który w 2018 roku sławił nasz kraj w 23 portach na 5 kontynentach. W tym niezwykłym przedsięwzięciu wzięli udział nie tylko studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Szkół Morskich ze Szczecina i Świnoujścia, ale także laureaci konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jedną z laureatek konkursu była Adrianna Kurkowiak, mieszkanka gminy Murowana Goślina, która przepłynęła na pokładzie legendarnego „Daru Młodzieży” ponad 3.000 mil morskich.

czytaj więcej

dodano: 15-10-21

Zapraszamy na wystawę

W piątek, 15 października, o godzinie 18.00, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach odbył się wernisaż, podczas którego została otwarta wystawa pt. NAWIEDZENIE 1977. Jest ona poświęcona przeżywaniu peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego w Obornikach w 1977 roku. To wspaniała okazja do wspomnień, refleksji, a być może odnalezienia siebie lub naszych bliskich na zebranych fotografiach. Wystawę można oglądać w holu biblioteki do 26 listopada. ZAPRASZAMY.

czytaj więcej

dodano: 20-10-21

Finisaż wystawy "W krainę bielika"

Uroczystym finisażem, 11 października, zakończyliśmy wystawę "W KRAINĘ BIELIKA" prezentującą fotografie o tematyce przyrodniczej. Organizatorem przedsięwzięcia była Aplaga - Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie. Autorzy zdjęć: Agnieszka Sypniewska, Eugeniusz Zdybel, Ewa Filipiak, Hanna Kulikowska, Roksana Tomczak i Tomasz Misterski. Wszystkich, którzy nie zdążyli zobaczyć wystawy w bibliotece zapraszamy od piątku, 15 października do Urzędu Miejskiego w Obornikach gdzie wystawa będzie kontynuowana.

czytaj więcej