Aktualności

dodano: 04-04-23

Informacja

czytaj więcej

dodano: 28-03-23

Kwiecień w bibliotece

Sobota z grami planszowymi, warsztaty wokół książki "Pucio zostaje kucharzem", wernisaż wystawy, wykład w ramach "Obornickich spotkań z zabytkami"... Zobaczcie co ciekawego będzie się działo w bibliotece w kwietniu. Szczegóły na plakatach, w zakładce "Kalendarz" oraz na naszym profilu na facebooku. Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 04-04-23

Kwietniowe gry planszowe

1 kwietnia, po krótkiej przerwie, spotkania z "planszówkami" wróciły, nomen omen, do gry. Niezmiennie polecamy ten sposób na spędzenie sobotniego przedpołudnia w bibliotece. Mamy spory wybór tytułów - dla każdego wieku, od klasycznych do współczesne. Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 03-04-23

Marcowe spotkanie DKK

"Mam na imię Lucy" Elizabeth Strout raczej nie zostanie Książką Roku w plebiscycie obornickiego DKK... Cóż. Na spotkaniu, które odbyło się w minioną środę, po raz kolejny przekonałyśmy się, że autor nagradzany (a pani Strout ma na koncie Pulitzera!) niekoniecznie jest tym, który nas zachwyca, porywa i urzeka.

czytaj więcej

dodano: 30-03-23

Biblioteczny Kącik Malucha

Wczoraj sala naszej biblioteki zamieniła się w łąkę. Wszystko za sprawą zajęć w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem tematem przewodnim spotkania były pszczoły i miód.

czytaj więcej

dodano: 27-03-23

Sacrum w twórczości Eugeniusza Repczyńskiego - relacja z otwarcia wystawy

W piątek, 24 marca, w Kościele Świętego Krzyża w Obornikach, odbył się wernisaż wystawy „Sacrum w malarstwie Eugeniusza Repczyńskiego”. Zgromadzonych w świątyni gości przywitał ks. proboszcz Zbigniew Urny wyrażając radość, że wnętrza odrestaurowanego kościoła stały się znakomitym tłem dla kolejnego wydarzenia kulturalnego. Następnie, twórca prezentowanych na wystawie obrazów, opowiedział o genezie swojego zainteresowania tematyką pasyjną oraz o procesie twórczym, który nierozerwalnie wiąże się z samotnością artysty.

czytaj więcej

dodano: 24-03-23

Rozmowy o poezji - relacja

23 marca, w Bibliotece Publicznej w Obornikach, odbył się wieczór poetycko-muzyczny z okazji Światowego Dnia Poezji. Wydarzenie przygotowali członkowie Towarzystwa Literackiego „Poetycki Wędrowiec”, którzy tym razem postanowili opowiedzieć publiczności nieco więcej o sobie.

czytaj więcej

dodano: 21-03-23

Zapraszamy na wieczór z poezją

Już w najbliższy czwartek, o godz. 18.00, w bibliotece odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny z okazji Światowego Dnia Poezji. Wydarzenie przygotowuje Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 16-03-23

Dofinansowanie dla biblioteki

Biblioteka Publiczna w Obornikach po raz kolejny skutecznie aplikowała o środki w ramach programu "Partnerstwo dla książki". We wtorek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki tegorocznego naboru. Spośród niemal 800 złożonych wniosków, dofinansowanie otrzymały 202 projekty, w tym zadanie zgłoszone przez naszą bibliotekę.

czytaj więcej