Aktualności

dodano: 21-12-16

Kolędnicy- wędrownicy z gwiazdą na patyku

Zapraszamy na spotkanie z zespołami kolędników ze SP w Sycynie, SP w Chrustowie i SP nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 19-12-16

Program Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach informuje, że nasz projekt \"Komputeryzacja filii bibliotecznych w gminie Oborniki\" zakwalifikował się do Programu Instytutu Książki \"Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016\".

czytaj więcej

dodano: 19-12-16

Pójdźmy wszyscy do stajenki

16 grudnia w naszej instytucji odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. Pójdźmy wszyscy do stajenki. Jest to ostatni w tym roku występ członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. W świątecznej atmosferze, przy wypełnionej po brzegi sali oborniccy poeci przedstawili swoje wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek, które chętnie z wykonawcami śpiewała publiczność. Każdy uczestnik spotkania otrzymał też słodką niespodziankę- pierniki. W wieczorze wzięli udział: Maria Kogut, Agnieszka Pawlak, Barbara Zielińska, Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek, Henryk Wojtysiak, Czesław Karolczak, Oliwia Kąkol, Laura Chrzanowska, Aleksandra Ziółkowska, Bartosz Barszcz, Mateusz Rossa.

czytaj więcej

dodano: 16-12-16

Świąteczne spotkanie DKK

12 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Omawianą książką był Kraj utracony Gorana Rosenberga. Osobiste spojrzenie autora na historię Izraela, a także ciekawostki z podróży po tym kraju przedstawił zgromadzonym uczestnikom Waldemar Górny.

czytaj więcej

dodano: 16-12-16

Pierdoły o...

9 grudnia odbyło się spotkanie z cyklu Pierdoły o obornikach, zorganizowane przez członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Obornickiej. Tym razem tematem spotkania były towarzystwa i stowarzyszenia, które działały i nadal działają w naszym mieście. Spotkanie poprowadził Grzegorz Jankowski.

czytaj więcej

dodano: 15-12-16

Biblioteczny Kącik Malucha

Wczoraj w naszej bibliotece odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie dzieci i rodziców w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem rozmawialiśmy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Dziękujemy bardzo za udział w zajęciach i życzymy Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego.

czytaj więcej

dodano: 08-12-16

Warcztaty decoupage

Wczoraj w naszej bibliotece odbyły się warsztaty decoupage. Wzięły w nich udział czytelniczki i mamy. Każda z uczestniczek własnoręcznie wykonała świąteczną zakładkę do książek. Być może będzie ona prezentem dla bliskiej osoby albo zapoczątkuje tworzenie własnej kolekcji. Mamy nadzieję, że warsztaty się podobały, a popołudnie spędzone z nami w bibliotece będziecie mile wspominać.

czytaj więcej

dodano: 06-12-16

Magia Świąt w bibliotece

W naszej bibliotece zrobiło się nastrojowo i świątecznie za sprawą uczniów Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu, którzy na szkolnych zajęciach stworzyli domki z piernika. Domki są piękne, różnorodne, a przede wszystkim pięknie pachną. Zapraszamy do zwiedzania tej wyjątkowej wystawy, a uczniom i opiekunom dziękujemy za dostarczenie domków do biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 01-12-16

Kolekcja „Wiersz Wolny” na Wolnych Lekturach

Kolekcja „Wiersz Wolny” na Wolnych Lekturach - największy w polskojęzycznym Internecie zbiór współczesnej polskiej poezji na wolnej licencji

czytaj więcej