Aktualności

dodano: 26-06-18

Serce w Omanie, podniebienie w Chinach, a dusza w Indiach – spotkanie z Markiem Pindralem

W poniedziałkowy wieczór biblioteka wypełniła się niesamowitymi, podróżniczymi wspomnieniami Marka Pindrala, który opowiadał o swojej najnowszej książce „Indie, czyli świat”.

czytaj więcej

dodano: 25-06-18

Smakowanie świata z biblioteką

Biblioteka po raz kolejny opuściła szacowne mury gmachu przy ulicy Kopernika. W minioną niedzielę przenieśliśmy się do parku przy młynie Dahlmanna, by pokazać, że świat można smakować na wiele sposobów. Mieliśmy ze sobą książki kulinarne (a jakże!) oraz podróżnicze. Najmłodsi mogli bezkarnie zaglądać do szufladek, które kiedyś kryły biblioteczny katalog, własnoręcznie wykonać zakładkę do książki oraz pobawić się przy użyciu ciastoliny. Do czytelniczego relaksu zachęcały leżaki z naszym logo – na pewno jeszcze nie raz zobaczycie je przed biblioteką. Dziękujemy wszystkim za niedzielne odwiedziny i zapraszamy do wypożyczalni po lektury na lato.

czytaj więcej

dodano: 25-06-18

"Z muzyką i piosenką na wakacje"

Od 2017 roku w harmonogram Dni Obornik wpisuje się także impreza wieńcząca edukację dzieci i młodzieży w Szkole Muzycznej Aliny Forysiak. Koncert pt. „Z muzyką i piosenką na wakacje”, który odbył się 22 czerwca, zamknął rok pracy 2017/2018. Prezentowany repertuar obejmował zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i lekki materiał muzyczny - utwory dziecięce i piosenki popularne. Wybrzmiały również standardy muzyki jazzowej.

czytaj więcej

dodano: 25-06-18

Zasłużeni dla Ziemi Obornickiej

Z dumą informujemy, że 22 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach, Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec zostało uhonorowane medalem Zasłużony dla Ziemi Obornickiej. Inicjatywa Barbary Zielińskiej i Henryka Wojtysiaka, skupiająca lokalnych poetów, od początku związana była z biblioteką publiczną. Sztandarową działalnością towarzystwa, bez której trudno wyobrazić sobie kalendarium bibliotecznych wydarzeń, są wieczory poetycko-muzyczne. Za każdym razem inne, zawsze doskonale przemyślane i przygotowane, zyskały już grono wiernych odbiorców. Artyści chętnie prezentują swoje utwory i recytatorskie umiejętności podczas występów w szkołach i przedszkolach, a także podczas Dni Obornik, dożynek oraz innych regionalnych wydarzeń.

czytaj więcej

dodano: 22-06-18

Czy jest coś, co chcielibyście wiedzieć o Indiach, ale boicie się zapytać…?

Tak? To się świetnie składa! Jest taki człowiek – Marek Pindral, który zna ten kraj od podszewki. I właśnie Marek Pindral będzie w bibliotece w najbliższy poniedziałek. O 18.00 zabierze nas w bajkowy świat. Świat, który istniej naprawdę. Indie czyli świat.

czytaj więcej

dodano: 22-06-18

Mam tak samo jak ty, miasto moje...

W czwartkowy wieczór, 21 czerwca, w bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec pt. „Oborniki w poezji, piosence i legendzie”. Zgromadzona publiczność wysłuchała piosenek i wierszy opisujących piękno naszego miasta i jego okolic.

czytaj więcej

dodano: 19-06-18

Savoir vivre optymizmu

Cudowny śpiew i muzyka, która wypełniając każdy skrawek przestrzeni uniosła słuchaczy do chmur – w taki sposób, 18 czerwca, zespół ARETE zainaugurował cykl bibliotecznych wydarzeń w ramach Dni Obornik.

czytaj więcej

dodano: 09-06-18

Dni Obornik w bibliotece

W ramach nadchodzących Dni Obornik zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, a część z nich odbędzie się w bibliotece publicznej. Oto szczegółowy harmonogram:

czytaj więcej

dodano: 15-06-18

Krasnoludki witały lato w bibliotece

W piątkowy poranek razem z grupą Krasnoludki z Przedszkolna nr 4 w Obornikach witaliśmy najpiękniejszą porę roku, czyli lato. Dzieci wysłuchały opowiadań, wierszy i bajek związanych przede wszystkim z wakacjami.

czytaj więcej

dodano: 15-06-18

Tylko we Lwowi

12 czerwca w bibliotece publicznej uczestnicy majowych warsztatów fotograficznych do Lwowa poprowadzonych przez Piotra Zarównego zaprezentowali wykonane przez siebie zdjęcia. Usłyszeliśmy ciekawe historie związane z fotografowanymi miejscami. Były też rozmowy o tym wielokulturowym mieście i jego magicznym klimacie. Fotograficzną twórczość Piotra Zarównego można śledzić na stronie, do której link znajduje się poniżej:

czytaj więcej