Aktualności

dodano: 18-06-19

Nasze Oborniki, czyli spacerkiem we dwoje przez miasto

W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. w bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny promujący tomik poezji „Nasze Oborniki, czyli spacerkiem we dwoje przez miasto”.

czytaj więcej

dodano: 11-06-19

O polskim komiksie, czyli 5 odsłona warsztatów komiksowych

Tematem kolejnego, piątego już spotkania dla miłośników komiksów, był komiks w Polsce. W części teoretycznej Witold Tkaczyk przedstawił uczestnikom zajęć przegląd i charakterystykę typów komiksu z uwzględnieniem klasycznych i współczesnych tytułów. Wiele słów poświęcono także znanym polskim rysownikom i twórcom komiksów, w tym tak legendarnym postaciom jak Papcio Chmiel czy Szarlota Pawel. Z dumą obserwujemy postępy jakie czynią nasi młodzi czytelnicy w doskonaleniu sztuki rysunku. Przypominamy, że Warsztaty są BEZPŁATNE, a do zajęć można przyłączyć się w każdej chwili. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 11-06-19

Adaś Mickiewicz - łobuz i mistrz, czyli spotkania z Jakubem Skworzem

7 i 8 czerwca w Domu Kultury w Objezierzu odbyły się spotkania autorskie z Jakubem Skworzem. Przybyli na nie uczniowie ze szkół podstawowych, które jako patronów mają osobistości literackie związane z Objezierzem. Tematem przewodnim były książki „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz” oraz „Mania Skłodowska” - zachęcające młodych czytelników do podążania za swoimi marzeniami. Jakub Skworz chętnie odpowiadał na pytania publiczności i składał autografy, a od uczniów z Rożnowa otrzymał niezwykły prezent – komiks „Pożar” stworzony na podstawie jego powieści.

czytaj więcej

dodano: 17-06-19

Nowa wystawa przed biblioteką!

Już jest! Specjalnie na Dni Oborniki, mobilna wystawa "Raz dwa trzy - czy ta my" z Instytutu Książki w Krakowie, zagościła przed biblioteką publiczną. Wystawa przybliża kampanię społeczną Mała książka - wielki człowiek, w którą włączyła się nasza instytucja. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi w wieku do 10 lat. Oprócz plansz, wystawa zawiera elementy interaktywne, między innymi siedem kart obrotowych w formie książki i jedną w formie walca, która układa się w literacką opowieść. Pospieszcie się, ponieważ ekspozycję można oglądać tylko do 28 czerwca.

czytaj więcej

dodano: 10-06-19

Święto literatury w Objezierzu - relacja

Pierwsza edycja Festiwalu „Literackie Objezierze” przeszła do historii. Za nami dwa niezwykłe dni, podczas których wszystko zdawało się sprzyjać zamiarom organizatorów, czyli Gminy Oborniki oraz Biblioteki Publicznej w Obornikach. Cel był jeden – sprawić, by Objezierze znów tętniło życiem kulturalnym. Chyba nikt, kto zawitał w miniony weekend (7-8 czerwca) do tej miejscowości, nie ma wątpliwości, że cel udało się zrealizować niemal w stu procentach.

czytaj więcej

dodano: 04-06-19

Pszczółki i Smerfy opanowały bibliotekę!

Dzieci z Przedszkola nr 4 "Bajka" w Obornikach podsumowały program czytelniczy "Dzieciom czytamy przez cały rok".

czytaj więcej

dodano: 28-05-19

Mądre Sowy podsumowały rok

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Warsztatów z Mądrą Sową odbyło się 27 maja. Zajęcia miały uroczysty charakter.

czytaj więcej

dodano: 24-05-19

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

22 maja br. spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było jednej z najbardziej znanych książek historycznych z gatunku „płaszcza i szpady”. „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa to historia przyjaźni, miłości, wojny, zdrady i zemsty okraszona wspaniałym poczuciem humoru i trafnymi obserwacjami realiów relacji międzyludzkich, często aktualnymi i dzisiaj.

czytaj więcej

dodano: 22-05-19

Moja ulubiona postać z bajki

W wypożyczalni dla dzieci znów można oglądać wystawę. Jest ona wynikiem zakończonego programu czytelniczego "Dzieciom czytamy przez cały rok" autorstwa Małgorzaty Wichmann i Izabeli Andrzejewskiej z Przedszkola nr 4 "Bajka" w Obornikach. Prace, które można podziwiać w bibliotece, powstały w ramach konkursu dla 4 i 5-latków, a ich tematem jest "Moja ulubiona postać z bajki". Zapraszamy do oglądania.

czytaj więcej

dodano: 21-05-19

Dla Ciebie, Mamo...

W piątkowy wieczór, 17 maja, w bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny dedykowany wszystkim mamom. Zgromadzona publiczność usłyszała wiersze i piosenki interpretowane przez członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. Jak zawsze, koncert Wędrowca okazał się być źródłem wielu wzruszeń.

czytaj więcej