Aktualności

dodano: 11-04-17

Informacja

W Wielką Sobotę (15.042017) biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 11-04-17

Wielkanocne ozdoby

Zapraszamy do oglądania pokonkursowej wystawy ozdób świątecznych. Autorami prac są dzieci z Zaczarowanego Przedszkola i Akademii Wiedzy i Zabawy. Pomysłodawczynią konkursu jest Marlena Foetke.

czytaj więcej

dodano: 10-04-17

Poezjowanie

Jednym z punktów zadania \"Przystanek - Biblioteka Publiczna w Obornikach\" realizowanego w ramach Programu Partnerstwo dla książki były zajęcia z poezjoterapii , które nazwano przenośnie \"poezjowaniem\". Jak wiadomo, poezjoterapia przyczynia się do rozwoju wyobraźni i pozwala uwierzyć we własne możliwości. Mieli okazję przekonać się o tym uczestnicy spotkania, którzy z pojedynczych wyrazów, wyciętych z gazet, układali poetyckie teksty i złote myśli. Warsztaty przypadły wszystkim do gustu. Na pewno je powtórzymy. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 07-04-17

Spotkanie autorskie

6 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziła Zofia Stanecka, autorka książek dla dzieci. Najbardziej znaną bohaterką, stworzoną przez pisarkę, jest Basia. Książki z przygodami tej kilkuletniej dziewczynki są jednymi z najchętniej wypożyczanych. W spotkaniu autorskim wzięły udział dzieci z przedszkola nr 4 Bajka w Obornikach, które chętnie słuchały fragmentów opowieści o Basi i jej rodzinie. Zofia Stanecka w przystępny sposób opowiedziała też przedszkolakom, w jaki sposób powstaje książka, od pomysłu autora aż do pojawienia się książki w księgarni, czy bibliotece. Pisarka podkreślała też jak ważna w pracy autora jest wyobraźnia i jak przy jej pomocy można tworzyć piękne opowieści, ale też ilustracje. Na koniec spotkania dzieci zamieniły się w małych ilustratorów.

czytaj więcej

dodano: 04-04-17

Stoły wielkanocne

Zapraszamy do zwiedzania wystawy stołów wielkanocnych. Ciekawe aranżacje stworzyły uczennice Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu.

czytaj więcej

dodano: 04-04-17

Papierowy Teatr Kamishibai

Bajeczka w bibliotece to program czytelniczy, który realizowaliśmy w ramach współpracy biblioteki z Przedszkolem nr 1 Bajeczka w Obornikach. Wczoraj i dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia z przedszkolakami. Dzieci poznały Papierowy Teatr Kamishibai. Dziękujemy paniom nauczycielkom i dzieciom za owocną współpracę i miłe chwile, które spędziliśmy wspólnie w bibliotece. Mamy nadzieję, że to początek przygody z naszą instytucją.

czytaj więcej

dodano: 04-04-17

Gawędy Małgorzaty Jarocińskiej

3 kwietnia w naszej bibliotece odbyły się dwa spotkania z Małgorzatą Jarocińską. Pierwsze zadedykowane młodzieży miało tytuł Rotmistrz Pilecki najodważniejszy człowiek świata. Natomiast po południu dla dorosłej publiczności Małgorzata Jarocińska przeprowadziła gawędę o tym, jak dawniej w Polsce obchodzono Wielkanoc.

czytaj więcej

dodano: 03-04-17

Cztery kobiety, trzy pokolenia

W kwietniu w obornickiej Bibliotece Publicznej swoje prace wystawiły Galina Lebiediewa, jej córki Olga Jakowenko i Natalia Jakowenko oraz wnuczka Julia Jakowenko. Galina Lebiediewa urodziła się w1947 r. we Lwowie. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Ukończyła szkołę malarstwa we Lwowie i w Moskwie oraz Politechnikę Lwowską. Swoje prace wystawiała na międzynarodowych i krajowych wystawach w Tarnopolu, w Bułgarii i w Polsce. Na uwagę zasługują jej grafiki na korze brzozowej. Olga Jakowenko ur. 1974 r. w Tarnopolu na Ukrainie, ukończyła ASP we Wrocławiu. Posiada galerię malarstwa i grafiki w Goerlitz. Natalia Jakowenko - ur. 1972 we Lwowie, z wykształcenia ekolog, geochemik. Specjalizacja- miniatura (olej.) Julia Jakowenko ur. 2002 na Węgrzech. Uczennica ósmej klasy w Tarnopolu. Indywidualna wystawa w 2012 r. w Tarnopolu, W 2014 i 2015 r. udział w zbiorowych wystawach w Polanicy zdroju i Tarnopolu.

czytaj więcej

dodano: 28-03-17

Spotkanie z Mariuszem Kurcem

28 marca w ramach profilaktyki uzależnień odbyło się w naszej bibliot4ece spotkanie z Mariuszem Kurcem- pedagogiem, podróżnikiem, filmowcem. W spotkaniu brali udział uczniowie Gimnazjum nr 3 w Obornikach. Głównym celem działań Mariusza Kurca jest wsparcie i motywacja młodych ludzi, szukających własnej drogi życiowej, dawka pozytywnej energii, a także mnóstwo ciekawych informacji. Spotkanie zorganizowano ze środków Gminnego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

czytaj więcej

dodano: 27-03-17

Z poezją przez życie

24 marca w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbył się kolejny wieczór poetycko muzyczny zorganizowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. Oborniccy poeci świętowali Światowy Dzień Poezji. Wieczór poświęcony był pamięci poetki Jolanty Nowak-Węklarowej.

czytaj więcej