Aktualności

dodano: 06-12-12

Kolej doliny Warty...

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Krzysztofem Springerem połączone z promocją książki Kolej doliny Warty. Historia lini kolejowej Oborniki-Obrzycko-Wronki. Spotkanie odbędzie się 7.12.2012 o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 06-12-12

Laponia- piękna kraina

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z dziennikarzem Krzysztofem Sadowskim, który odwiedził Laponie i Mikołaja. Spotkanie odbędzie się 17.12.2012 o godz. 11.30.

czytaj więcej

dodano: 30-11-12

Wieczór andrzejkowy w bibliotece

Wczoraj odbył się w naszej bibliotece niezwykły wieczór andrzejkowy. Przybyły na niego dzieci z Klubu Madra Sowa razem z rodzinami. Był występ, wróżby, a do tańca na akordeonie przygrywała pani Dorota Majchrzak.

czytaj więcej

dodano: 30-11-12

DKK odwiedza Cafe Mania

Minione spotkanie DKK odbyło się w Cafe Mania. W tym niezwykłym miejscu klubowiczki omawiały książkę Barbarzyńca w Azji.

czytaj więcej

dodano: 30-11-12

Wernisaż

W sobotę 24 listopada w Bibliotece Publicznej w Obornikach przy wypełnionej po brzegi Sali odbył się wernisaż wystawy Wojciecha Cyruliczka „Czarne- białe”.

czytaj więcej

dodano: 21-11-12

Co zawiera mapa dziedzictwa kulturowego wsi Gołaszyn?

Prelekcję o takim tytule poprowadził w piątek Janusz Gołaski. Zainteresowała ona nie tylko mieszkańców Gołaszyna, ale całą zgromadzoną w bibliotece publiczność.

czytaj więcej

dodano: 21-11-12

Pluszowy miś w bibliotece

W tym tygodniu biblioteka świętuje Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Pracownice oddziału dziecięcego zaprosiły dzieci do wpolnej zabawy. Każdego dnia odwiedzają nas inne szkoły. Tytuł spotkań to: Misie z czterech stron świata.

czytaj więcej

dodano: 19-11-12

Zuch i harcerz w bibliotece

Dzięki współpracy z dh. Patrycją Dolatą i jej 9 GZ Gran Czako realizujemy projekt czytelniczy Harcerz i zuch w bibliotece. Glównym celem programu jest praca z książką. Liczymy też na integrację i dobrą zabawę.

czytaj więcej

dodano: 19-11-12

Trafny wybór w DKK

Bierzemy udział w Pierwszej Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej Dyskusyjnych Klubów. Książką omawianą jes Trafny wybór J.K Rowling. Autorka sagi o Harrym Potterze napisała książkę tylko dla dorosłych. Ogólnokrajowa dyskusja będzie miała miejsce 12.12.

czytaj więcej