Aktualności

dodano: 26-06-14

Witamy wakacje z książką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla dzieci i rodziców, które odbędzie się 1 lipca o godz. 16.00 w naszej bibliotece. Powitajmy razem lato.

czytaj więcej

dodano: 25-06-14

Piękna jesteś obornicka kraino

Wczoraj odbył się w naszej bibliotece wyjątkowy wieczór poetycko-muzyczny. Pani Barbara Zielińska pracownik biblioteki wydała czwarty tomik poezji. Tym razem jej wiersze dotyczą Obornik. W wieczorze wzięli udział Członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek, Maria Kogut, Henryk Wojtysiak, Antoni Pawłowski, Czesław Karolczak. Ponadto wieczór swoim śpiewem uświetnił Tomasz Misterski, a wiersz pt. Jest takie miasto recytowała Patrycja Stachowiak uczennica SP2 i uczestniczka zajęć w Klubie Mądra Sowa, prowadzonym przez panią Basię. Każdy uczestnik spotkania mógł nabyć książkę pani Basi z autografem. Wieczór odbył się w ramach Dni Obornik.

czytaj więcej

dodano: 24-06-14

Stąd jestem- to moja Mała Ojczyzna

„Stąd jestem-to moja mała Ojczyzna” to projekt edukacyjny realizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej już po raz szósty. Projekt swoim zasięgiem objął szkoły i przedszkola powiatu obornickiego. Projekt objął Patronatem Honorowym Starosta Obornicki Adam Olejnik. Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Oborniki, Starostwa Powiatowego w Obornikach oraz PSS Społem. Wszedł on na stałe do programu obchodów Dni Obornik. Sponsorem nagród był w tym roku również poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki. Na konkursy wpłynęły prace wykonane przez dorosłych oraz przez uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu obornickiego ( SP nr 2 Oborniki, SP nr 3 Oborniki, ZSz im. Unicef Oborniki, ZSz im. T. Kutrzeby Oborniki, ZSz Rożnowo, ZSz Kiszewo, SP Sycyn, SP Chrustowo, SP nr 3 Rogoźno, SP Pruśce, Gimnazjum Prywatne w Rogoźnie, Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, ZSz im. Cegielskiego w Rogoźnie, ZSz Agrobiznesu w Rogoźnie, Przedszkole EKORAJ, Przedszkole RUPAKI). Wpłynęło 178 prac , udział wzięło 215 osób, pomogło nam 36 nauczycieli. Prace ( formy literackie, muzyczne, plastyczne - album, plakat, makieta, rysunek, prezentacje multimedialne) - 104 rysunki, 10 makiet, 14 albumów, 8 plakatów, 19 prezentacji, 1 piosenka,21 wierszy, 1 opowiadanie.

czytaj więcej

dodano: 16-06-14

III Ogólnopolska Dyskusja Dyskusyjnych Klubów Książki

W czwartek 12 czerwca odbyła się w naszej bibliotece III Ogólnopolska Dyskusja Dyskusyjnych Klubów Książki. Dotyczyła książki Jana Karskiego Tajne państwo.

czytaj więcej

dodano: 12-06-14

Informacja

Wykład zaplanowany na 13.06 nie odbędzie się z powodu choroby prelegenta. Przepraszamy za utrudnienia. Spotkanie odbędzie się w późniejszym terminie.

czytaj więcej

dodano: 12-06-14

III Ogólnopolska Dyskusja Dyskusyjnych Klubów Książki

Już za kilka godzin odbędzie się III Ogólnopolska Dyskusja Dyskusyjnych Klubów Książki. Czekamy na nią z niecierpliwością.

czytaj więcej

dodano: 11-06-14

Spotkanie z Tomaszem Kruczkiem

11 czerwca odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z Tomaszem Kruczkiem , pisarzem, bardem, animatorem kultury. Autor jest członkiem zespołu ,,Cithara Sanctorum” , zajmującego się interpretacją wokalno-instrumentalną zapomnianych utworów średniowiecza i wczesnego renesansu. Gra na fletach, piszczałkach, lutni, lirze, gitarze, działa też w historycznych grupach rekonstrukcyjnych. w spotkaniu wzięły udział dzieci z SP 2 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 06-06-14

Dziedzictwo Kulturowe Krainy 3 Rzek

Zapraszamy do udziału w projekcie organizowanym przez LGD Kraina Trzech Rzek w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Obornikach finansowanym przez PO FIO.

czytaj więcej

dodano: 05-06-14

Tajne państwo w bibliotece

Miło nam poinformować, że DKK działający przy naszej bibliotece weźmie udział w III Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej Dyskusyjnych Klubów Książki. Jej tematem będzie książka Jana Karskiego pt. Tajne państwo. Rok 2014 Sejm RP ustanowił Rokiem Jana Karskiego.

czytaj więcej

dodano: 05-06-14

Matki sławnych ludzi i nasze

30 maja w naszej bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny Matki sławnych ludzi i nasze. W wieczorze wystąpiły uczennice ZS Rożnowo Julia Styperek, Sonia Sadek, Karolina Steinke, pod opieką pani Barbary Zaranek. Wiersze czytali członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Maria Kogut, Barbara Zielińska, Henryk Wojtysiak i Antoni Pawłowski.

czytaj więcej