Aktualności

dodano: 08-05-18

Biblioteka? Z przyjemnością!

Nie ma piękniejszych życzeń dla bibliotekarzy w dniu ich święta niż widok tłumu czytelników między regałami ! O tym, że biblioteka to miejsce magiczne przekonały się dziś dzieci z przedszkola „Tęczowy Raj” w Bogdanowie. Tygryski, Żabki, Pszczółki i Motylki wysłuchały bajki o przygodach Kici Koci oraz obejrzały przygody Groszka przedstawione za pomocą teatrzyku Kamishibai. Ponadto, przedszkolaki wykazały się świetną znajomością popularnych baśni, a na koniec z zaciekawieniem zwiedziły wypożyczalnię. Przy okazji dziękujemy wszystkim Czytelnikom za otrzymane dziś życzenia i miłe słowa.

czytaj więcej

dodano: 07-05-18

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Każda okazja jest dobra, by zacząć swoją przygodę z książką... Drzwi biblioteki stoją przed Wami otworem - nie tylko podczas wyjątkowego tygodnia, który inaugurujemy jutrzejszym Dniem Bibliotekarza. Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 27-04-18

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w najbliższą sobotę (28 kwietnia) biblioteka będzie czynna od godz. 9:00 do godz. 11.30. Ponadto, do 12 maja, będzie można składać wpisy do księgi kondolencyjnej wystawionej w holu biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 26-04-18

Żegnamy panią Dyrektor Krystynę Eichler

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 25 kwietnia 2018 r. zmarła nasza droga pani Dyrektor Krystyna Eichler. Żegnamy człowieka wielkiego serca i wiedzy, niezwykle pracowitego i życzliwego. Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach

czytaj więcej

dodano: 26-04-18

Łosiostradą do Katastrofy

Sprzedawał książki, części zamienne, pracował w redakcji miesięcznika „Dziecko”, ale nigdy nie myślał o sobie – pisarz. A jednak! Wojciech Widłak, autor ponad 30 książek, a prywatnie dziadek 11 wnucząt, został gorąco przyjęty w murach biblioteki publicznej przez niemal 100 uczniów. Przy pomocy melonika, muszki oraz rekwizytów przyniesionych w tajemniczej retro-walizce, zdemaskował Pana Kuleczkę i Wesołego Ryjka – najbardziej znanych bohaterów swoich opowieści.

czytaj więcej

dodano: 19-04-18

Uwaga!

Uprzejmie informujemy, że 24 kwietnia (wtorek) od godziny 11:00 do godz. 13:00 BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA. Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej

dodano: 23-04-18

Najsmaczniejszy czyścioch w Obornikach - „Pucek”

Przyczynkiem do wspomnieniowego spotkania w bibliotece była kolejna odsłona spotkań pod hasłem „Pierdoły o...” organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej. Przypomnijmy, że poprzednie spotkania poświęcone były m.in. obornickim zakładom pracy, a czasem nawet konkretnym obornickim ulicom. Tym razem organizatorzy zaproponowali miejsce łączące wiele pokoleń oborniczan, czyli bar „Pucek”. Do tego lokalu przychodzili wszyscy, bez względu na wiek.

czytaj więcej

dodano: 20-04-18

Słodkie bobasy

20 kwietnia odbyły się kolejne biblioteczne warsztaty dla mam i maluszków. Oprócz śpiewania piosenek z pokazywaniem, bobasy miały okazję pobrykać w cukrze oraz pobawić się kolorowymi piórkami. Spotkania nie tylko zapewniają wiele wrażeń zmysłowych dzieciom – są też doskonałą okazją do spotkania dla młodych mam i wymiany rodzicielskich doświadczeń.

czytaj więcej

dodano: 19-04-18

Żłobek w wiosennym ogródku

W dobrych nastrojach i licznym składzie odwiedziły nas dzieci ze Żłobka Miejskiego. Podczas kwietniowego spotkania zajrzeliśmy do wiosennego ogródka by przekopać grządki, zasadzić nasionka i oczywiście, chwycić w dłoń konewki. Owocem dzisiejszych zajęć są pięknie wyklejone tulipany. Aż żal, że w maju spotkamy się po raz ostatni.

czytaj więcej

dodano: 18-04-18

Dziewczyny rządzą!

Z okazji Roku Praw Kobiet biblioteka przygotowała specjalne zajęcia poświęcone tej, jakże wdzięcznej, tematyce. Dziś kolejna grupa uczniów (tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach), miała okazję zapoznać się z historią "w spódnicy". Bardzo dziękujemy za aktywny udział i inspirujące opowieści, które powstały w trakcie lekcji.

czytaj więcej