Aktualności

dodano: 12-03-19

Mamy, bobasy, książki i makaron

12 marca nasi najmłodsi czytelnicy ponownie wzięli udział w „Warsztatach dla mamy i bobasa”. Tym razem tematem przewodnim zajęć był wiersz „Pan kotek był chory” Stanisława Jachowicza, którego maluchy wysłuchały i zobaczyły poprzez teatrzyk kamishibai.

czytaj więcej

dodano: 11-03-19

Sobota z alpakami

9 marca 2019 r. Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach odwiedzili niecodzienni goście - dwa alpaki: Niko i Hugo. Jakież było nasze zdziwienie, gdy dowiedzieliśmy się, że one także lubią książki... O tych bardzo ciekawych zwierzętach, ich zwyczajach, diecie i hodowli opowiadała pani Agnieszka Sporna. Zgromadzeni w bibliotece czytelnicy z dużym zaciekawieniem słuchali opowieści o tych sympatycznych zwierzętach. Bezcenna była także możliwość pogłaskania mięciutkiego futra alpak.

czytaj więcej

dodano: 08-03-19

Pociągiem przez Szwajcarię Czarnkowską

Każda publikacja, która opisuje fragment historii naszego regionu, jest powodem do dumy i cennym elementem wzmacniającym tożsamość lokalnej społeczności. Wczorajsza promocja albumu "Pociągiem przez Szwajcarię Czarnkowską" potwierdziła zainteresowanie tego typu wydawnictwami. Autor książki, Krzysztof Springer, opowiedział o historii linii kolejowej Rogoźno - Czarnków, ilustrując swoje wystąpienie ciekawymi prezentacjami.

czytaj więcej

dodano: 05-03-19

Z "Mądrymi sowami" o kwiatach i kobietach

W poniedziałkowe popołudnie dzieci biorące udział w zajęciach Klubu Mądrej Sowy udały się na wycieczkę. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet uczestnicy warsztatów odwiedzili kwiaciarnię.

czytaj więcej

dodano: 01-03-19

Ruszyły warsztaty komiksowe w bibliotece

Pierwsze zajęcia poświęcone komiksom pokazały, że zainteresowanych tym gatunkiem w Obornikach nie brakuje. Spotkanie poświęcone było specyfice i językowi komiksu, a w części warsztatowej uczestnicy tworzyli dymki. Pierwsze z serii spotkań, w ramach projektu "Łączy nas komiks", prowadził twórca i wydawca komiksów Witold Tkaczyk. Kolejne warsztaty komiksowe odbędą się 13 marca o godz. 17.00 w bibliotece. Zapraszamy! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 28-02-19

Dyskusyjny Klub Książki świętował 12 lat działalności

Tradycyjnie w lutym, panie należące do DKK w Obornikach obchodziły kolejną rocznicę działalności klubu. Jubileuszowe spotkanie uświetnił okolicznościowy tort, a do wspomnień pobudziły kroniki pieczołowicie dokumentujące wszystkie wydarzenia związane z DKK. Warto podkreślić, że kilka osób należy do tego zacnego grona od samego początku, czyli od 2007 roku.

czytaj więcej

dodano: 25-02-19

Impresje o Obornikach i nie tylko

W piątek, 22 lutego, w obornickiej bibliotece odbyło się otwarcie wystawy malarstwa "Impresje o Obornikach i nie tylko". Na wystawie prezentowane są obrazy obornickich twórców: Marii Kasperczak, Ewy Sundmann-Stroińskiej, Stanisława Kolanusa oraz Zygmunta Kaczmarka. Tematyka prac w większości związana jest z Obornikami i pobliskimi miejscowościami. Wystawę będzie można oglądać do końca marca 2019 r. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 19-02-19

Zapraszamy na promocję książki

Zapraszamy na promocję książki pt. "Pociągiem przez Szwajcarię Czarnkowską", która odbędzie się 7 marca 2019 r. (czwartek), o godz. 18.00, w bibliotece publicznej. Autorem publikacji poświęconej linii kolejowej Rogoźno-Czarnków jest Krzysztof Springer - wielki pasjonat kolejnictwa, założyciel i prezes Stowarzyszenia Nadwarciańska kolej Drezynowa. Podczas promocji będzie można nabyć album w cenie 35 zł.

czytaj więcej

dodano: 21-02-19

MDKK wystartował

20 lutego 2019 r. w bibliotece publicznej odbyło się pierwsze spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Wzięło w nim udział 5 osób, które przywitał dyrektor Mateusz Klepka życząc powodzenia i przyjemności podczas czytelniczych dyskusji. Po omówieniu spraw organizacyjnych i zapoznaniu się z ogólnymi zasadami funkcjonowania Dyskusyjnych Klubów Książki, zgromadzeni w czytelni młodzi miłośnicy literatury krótko opowiedzieli o swoich czytelniczych preferencjach. Na pierwszą lekturę wybrano kryminał Zygmunta Miłoszewskiego „Uwikłanie”. Młodzieżowe spotkania z książką będą odbywać się w przedostatnie środy miesiąca o godzinie 16.30. Pierwsza dyskusja już 20 marca. Zapraszamy serdecznie! PS. Do MDKK można się przyłączyć w każdej chwili.

czytaj więcej

dodano: 22-02-19

Maluch w świecie książki

Wczoraj bibliotekę odwiedziły dzieci ze Żłobka Miejskiego, uczestniczące w programie czytelniczym „Maluch w świecie książki”.

czytaj więcej