Aktualności

dodano: 25-06-18

"Z muzyką i piosenką na wakacje"

Od 2017 roku w harmonogram Dni Obornik wpisuje się także impreza wieńcząca edukację dzieci i młodzieży w Szkole Muzycznej Aliny Forysiak. Koncert pt. „Z muzyką i piosenką na wakacje”, który odbył się 22 czerwca, zamknął rok pracy 2017/2018. Prezentowany repertuar obejmował zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i lekki materiał muzyczny - utwory dziecięce i piosenki popularne. Wybrzmiały również standardy muzyki jazzowej.

czytaj więcej

dodano: 25-06-18

Zasłużeni dla Ziemi Obornickiej

Z dumą informujemy, że 22 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach, Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec zostało uhonorowane medalem Zasłużony dla Ziemi Obornickiej. Inicjatywa Barbary Zielińskiej i Henryka Wojtysiaka, skupiająca lokalnych poetów, od początku związana była z biblioteką publiczną. Sztandarową działalnością towarzystwa, bez której trudno wyobrazić sobie kalendarium bibliotecznych wydarzeń, są wieczory poetycko-muzyczne. Za każdym razem inne, zawsze doskonale przemyślane i przygotowane, zyskały już grono wiernych odbiorców. Artyści chętnie prezentują swoje utwory i recytatorskie umiejętności podczas występów w szkołach i przedszkolach, a także podczas Dni Obornik, dożynek oraz innych regionalnych wydarzeń.

czytaj więcej

dodano: 22-06-18

Czy jest coś, co chcielibyście wiedzieć o Indiach, ale boicie się zapytać…?

Tak? To się świetnie składa! Jest taki człowiek – Marek Pindral, który zna ten kraj od podszewki. I właśnie Marek Pindral będzie w bibliotece w najbliższy poniedziałek. O 18.00 zabierze nas w bajkowy świat. Świat, który istniej naprawdę. Indie czyli świat.

czytaj więcej

dodano: 22-06-18

Mam tak samo jak ty, miasto moje...

W czwartkowy wieczór, 21 czerwca, w bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec pt. „Oborniki w poezji, piosence i legendzie”. Zgromadzona publiczność wysłuchała piosenek i wierszy opisujących piękno naszego miasta i jego okolic.

czytaj więcej

dodano: 19-06-18

Savoir vivre optymizmu

Cudowny śpiew i muzyka, która wypełniając każdy skrawek przestrzeni uniosła słuchaczy do chmur – w taki sposób, 18 czerwca, zespół ARETE zainaugurował cykl bibliotecznych wydarzeń w ramach Dni Obornik.

czytaj więcej

dodano: 09-06-18

Dni Obornik w bibliotece

W ramach nadchodzących Dni Obornik zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, a część z nich odbędzie się w bibliotece publicznej. Oto szczegółowy harmonogram:

czytaj więcej

dodano: 15-06-18

Krasnoludki witały lato w bibliotece

W piątkowy poranek razem z grupą Krasnoludki z Przedszkolna nr 4 w Obornikach witaliśmy najpiękniejszą porę roku, czyli lato. Dzieci wysłuchały opowiadań, wierszy i bajek związanych przede wszystkim z wakacjami.

czytaj więcej

dodano: 15-06-18

Tylko we Lwowi

12 czerwca w bibliotece publicznej uczestnicy majowych warsztatów fotograficznych do Lwowa poprowadzonych przez Piotra Zarównego zaprezentowali wykonane przez siebie zdjęcia. Usłyszeliśmy ciekawe historie związane z fotografowanymi miejscami. Były też rozmowy o tym wielokulturowym mieście i jego magicznym klimacie. Fotograficzną twórczość Piotra Zarównego można śledzić na stronie, do której link znajduje się poniżej:

czytaj więcej

dodano: 14-06-18

Szkraby znowu w bibliotece

Czerwcowe Warsztaty dla mamy i bobasa rozpoczęły się od powitania najmilszej pory roku wierszem Jana Brzechwy pod wszystko mówiącym tytułem „Przyjście lata”. Później maluszki przy pomocy rodziców poznawały kryjące się w melodiach rytmy.

czytaj więcej

dodano: 14-06-18

Wielki powrót Ciotki Klotki

13 czerwca bibliotekę publiczną odwiedziła niezwykle kolorowa i błyszcząca postać. Była to Ewa Chotomska, czyli słynna Ciotka Klotka z dziecięcego programu „TIK-TAK”. Pani Ewa jest pisarką i scenarzystką, a także współzałożycielką dziecięcego zespołu „Fasolki”. W swoim dorobku ma setki piosenek i wierszy, które wybrzmiewały w takich audycjach telewizyjnych jak: „Domowe przedszkole”, „Młynek”, „Jedyneczka”. Uczestnicy spotkania oprócz wspólnej zabawy przy przebojach: „Mydło lubi zabawę”, czy „Myję zęby”, mieli też okazję wziąć udział w quizach – zgadywankach.

czytaj więcej