Aktualności

dodano: 12-02-18

Ballada o Wysockim wybrzmiała w bibliotece

"Wolniej konie... ballada o Włodzimierzu Wysockim" - taki tytuł nosił kolejny wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec, który odbył się 9 lutego w gościnnych murach Biblioteki Publicznej. W pięknych dekoracjach, w sali wypełnionej po brzegi wiernymi bywalcami oraz zaproszonymi gośćmi, wybrzmiały strofy niepokornej poezji rosyjskiego barda. Odpowiedni nastrój stworzyły pieśni, dumki, romanse; uzupełnienie stanowiły ciekawostki z życia aktora, pieśniarza, autora tekstów. Wieczór przygotowano z okazji 80-tych urodzin Wołodii. Wystąpili: Maria Kogut, Alicja Jastrząbek, Zofia Pytel-Król, Barbara Zielińska, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak, Czesław Karolczak, Bartosz Barszcz.

czytaj więcej

dodano: 09-02-18

Uwaga! Konkurs!

W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zachęcamy mieszkańców województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie pisarskim na opowiadanie, którego tłem będą wydarzenia lub postacie związane z Powstaniem Wielkopolskim. Żeby wziąć udział w konkursie nie trzeba mieć doświadczenia pisarskiego.

czytaj więcej

dodano: 08-02-18

Dzieci recenzje piszą (lub rysują)

Dokładnie miesiąc temu zaczęliśmy plebiscyt na "Super Czytelnika Zimy 2018". Punkty przyznajemy głównie za wypożyczenia i terminowe zwroty książek, ale nie brakuje czytelników, którzy starają się o bonusy przynosząc recenzje. Jak widać na zdjęciach, tablica jest już wypełniona po brzegi, ale i tak czekamy na więcej (zawsze można ustawić dodatkowe sztalugi). Wszystkie prace uważnie czytamy - niektórzy piszą sami, innym pomagają rodzice, a najmłodsi, niepiśmienni uczestnicy zabawy mogą po prostu zilustrować swoje wrażenia po lekturze. Aktywność naszych czytelników pozytywnie nas zaskoczyła - jest to miód na nasze biblioteczne serca (słodszy nawet od pączków;-) Dziękujemy! PS. Przypominamy, że akcja trwa do 16 marca.

czytaj więcej

dodano: 06-02-18

"Tam, na Starym Rynku stoi Ratusz stary..." , czyli Mądre Sowy "zwiedzały" Poznań

Na zajęciach, które odbyły się 5 lutego dzieci z Klubu Mądrej Sowy odbyły literacko-artystyczną podróż do Poznania. Zajrzały na Stary Rynek gdzie obejrzały popisy koziołków na ratuszowej wieży (usłyszały również legendę o ich pochodzeniu), podziwiały pomnik Bamberki oraz zabytkowe kamienice. Zwiedzały plac im. Adama Mickiewicza, okolice Opery, ogród zoologiczny, Palmiarnię i wiele innych ciekawych miejsc. Przy okazji dzieci mogły sprawdzić swoją znajomość gwary poznańskiej - okazało się, że nikt nie miał problemu z rozszyfrowaniem szneki z glancem, uff. Na kolejne zajęcia zapraszamy 26 lutego - tym razem Klubowicze udadzą się aż do Krakowa.

czytaj więcej

dodano: 06-02-18

Ferie w bibliotece

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na ferie zimowe.

czytaj więcej

dodano: 29-01-18

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny

Biblioteka Publiczna w Obornikach oraz Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec zapraszają na wyjątkowy wieczór poetycko- muzyczny pt. "Wolniej konie... Ballada o Włodzimierzu Wysockim". Koncert odbędzie się 9 lutego br., o godzinie 18.00.

czytaj więcej

dodano: 01-02-18

Zimowe bajeczki

W nieco okrojonym składzie (ech, te choróbska) dotarły dziś do nas dzieci ze Żłobka Miejskiego. Wysłuchawszy uważnie bajek, w których motywem przewodnim była zima, nasi mali goście zaśpiewali piosenkę o bałwanku oraz wykleili (prawie zupełnie samodzielnie) nieboskłony pełne gwiazd. Spotkanie odbyło się w ramach programu czytelniczego "Maluch w świecie książki".

czytaj więcej

dodano: 01-02-18

Hej, na sanki koleżanki (i koledzy)!

"Zima, której nie było" - być może taki tytuł (zaczerpnięty z opowiadania Katarzyny Minasowicz) byłby bardziej adekwatny do warunków panujących na dworze, ale nasze Mądre Sowy dzielnie przebrnęły przez temat sportów, bądź co bądź, zimowych. Na warsztatach, które odbyły się 29 stycznia dzieci dowiedziały się wiele o dyscyplinach do uprawiania których niezbędny jest śnieg i lód, poznały nazwiska znanych sportowców oraz stworzyły prace plastyczne związane z tematem zajęć. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 5 lutego - dzieci udadzą się w literacką podróż do Poznania.

czytaj więcej

dodano: 29-01-18

Zagrali skocznie Dzieciąteczku, czyli kolędowanie w bibliotece

W piątkowy wieczór, 26 stycznia, mury biblioteki wypełnił radosny śpiew kolęd. U schyłku okresu bożonarodzeniowego, licznie przybyłej publiczności zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze wspaniale przygotowanymi jasełkami, energetyczny zespół Do Re Mi z ZSS w Kowanówku oraz Państwo Jolanta i Robert Sadowscy z przyjaciółmi. Wspólny śpiew przy wtórze instrumentów rozradował wszystkich uczestników tego pięknego spotkania – aż żal, że następne kolędowanie dopiero za rok.

czytaj więcej