Aktualności

dodano: 02-04-16

Dziękuję, Ci Boże, za piękny świat

1 kwietnia odbył się w naszej bibliotece wieczór poetycko-muzyczny promujący kolejny tomik poezji Barbary Zielińskiej. W wieczorze wystąpili członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Jolanta Staniszewska,Alicja Jastrząbek, Agnieszka Pawlak, Oliwia Kąkol, Henryk Wojtysiak. O oprawę muzyczną zadbali członkowie chóru Cantilena Tomasz Misterski z Marzeną Stroińską i Alicją Jastrząbek.

czytaj więcej

dodano: 25-03-16

Pisanki wędrują...

Wielkie pisanki malowane przez uczniów SP 2 i SP 3 rozpoczęły wędrówkę po Obornikach. Można je znaleźć w kilku punktach naszego miasta.

czytaj więcej

dodano: 24-03-16

INFORMACJA

26 marca ( Wielka Sobota) biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 23-03-16

Wielkie malowanie

Fundacja Instytut Badania i Rozwoju Aktywności Społecznej w partnerstwie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach rozpoczęły realizacje projektu „Biblioteka- miejsce spotkań!”. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest aktywizacja społeczności lokalnej wokół biblioteki. Pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu było Wielkie malowanie wielkanocnych jajek, które odbyło się 23 marca. Zaproszono na nie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Obornikach. Wydarzenie było okazją do aktywnego i twórczego spędzenia czasu. Uczniowie pod okiem artysty Krzysztofa Zdanowskiego wykonali projekty i pomalowali dwumetrowe, drewniane pisanki, które ozdobią przestrzeń miasta przez kolejne dni.

czytaj więcej

dodano: 22-03-16

Zapraszamy

Wielkanoc tuż,tuż... Zapraszamy do zwiedzania wystawy stołów wielkanocnych. Być może będą one inspiracją do stworzenia własnego świątecznego stołu.

czytaj więcej

dodano: 21-03-16

Uganda

18 marca odbył się w naszej bibliotece wykład na temat Ugandy. Michał Kruszona podróżnik, dyrektor Muzeum Zamek Górków w Szamotułach zabrał zgromadzonych w bibliotece gości w podróż po tym kraju. Opowiadał o zwyczajach i tradycjach tam panujących. Ważną częścią spotkania była opowieść o przyrodzie Ugandy i życiu na misji. Michał Kruszona przyjechał do Obornik na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 17-03-16

Wielkanocne spotkanie z maluszkami

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie w ramach Programu Czytelniczego Maluch w świecie książki. Tym razem dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach dowiedziały się wiele na temat Wielkanocy. Nie zabrakło pracy plastycznej. Własnoręcznie klejone, ogromne pisanki maluszki zabrały do żłobka. Dziękujemy za miły prezent. Życzymy Wesołych Świąt Dyrekcji i Pracownikom Żłobka, a także dzieciom i rodzicom. Pozdrawiamy

czytaj więcej

dodano: 16-03-16

Światowy Dzień Poezji

21 marca przypada Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec spotkali się w bibliotece, na warsztatowym spotkaniu.

czytaj więcej

dodano: 14-03-16

Uganda

W piątek 18 marca zapraszamy na wykład Michała Kruszony pt. Uganda. Wykład odbędzie się o godz. 17.00.

czytaj więcej